Maailm

Uudist täiendatud!

VIDEOD | Meeleavaldus Soome varjupaigataotlejate keskuses muutus mässuks (53)

Toimetas Kristin Aasma, 4. september 2017, 19:06
JyväskyläFoto: Nina Lex / Alamy / Vida Press
Soome Jyväskylä varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuses on käimas politseioperatsioon. Sündmuspaika on saabunud rohkem politseiüksusi ning õhtuks oli kohal ka märulipolitsei. 

Keskuses oli mitu tundi patiseis ametnike ja varjupaigataotlejate vahel, kui politseinikud olid keskpäeval saabunud sinna selleks, et kaasa viia Soomest välja saadetavaid välismaalasi. Meeleavaldajad aga üritasid välismaalaste kinnivõtmist ning nende maalt välja saatmist takistada.

Politseinikud taganesid väljasaadetavate ruumidesse ning vastalised takistasid algul ka politseinike välja pääsemist, kirjutas Iltalehti. Seepärast kutsusid korrakaitsjad kohale abiväge.

Tosin varjupaigataotlejast meeleavaldajat istusid keskuse juurde viival teel, kuid politsei saabudes tegid nad tee vabaks.

Politsei sõnul oli õhtul kella viie aegu olukord sündmuskohal endiselt rahulik ning juhtumit püüti lahendada rahumeelselt.

Umbes tund aega hiljem pääsesid politseinikud meeleavaldajate lõksust. Siis aga, kui politsei viis afganistanlased kaasa, puhkes keskuses mäss. Politsei kasutas mässuliste rahustamiseks pisargaasi. Samuti pidasid korrakaitsjad kaks vägivaldseks muutunud meeleavaldajat kinni.

Jyväskylä linnaametniku sõnul kuulub väljasaatmisele Afganistanist pärit paar kaheksakuuse lapsega, kes on sündinud Soomes.

Kell 18.39 kohaliku aja järgi teatas Soome politsei, et operatsioon Jyväskylä varjupaigataotlejate keskuses on lõppenud ning politsei on piirkonnast lahkunud.

Samal teemal

28. august 2017, 19:00
Turu saripussitaja valetas end mitu aastat nooremaks
1. juuli 2017, 18:08
Kaczyński: Poolal on õigus öelda põgenikele "EI" !
4. aprill 2017, 16:29
Helsingis üritasid meeleavaldajad siseministeeriumi hoonesse tungida
24. märts 2017, 22:02
Soome majandusuurimus: Afganistani, Iraagi ja Somaalia varjupaigataotlejatel on väike tööhõive

53 KOMMENTAARI

s
suht mõõdukalt 5. september 2017, 17:10
lahendati asi et ei saaks öelda liigse jõu kasutamises aga mis mõtet on olukorral kuhu kõik maailma kilid kokku jooksevad ühe pere väljasaatmine on nagu leivapuru pühkimine
T
!!! 5. september 2017, 09:48
Tuleb ka nood agressiivsed vastuhakkajad persona non grataks kuulutada ning ka nad ise tagasi, oma kallile kodumaale saata. Õhk saaks puhtamaks.
Loe kõiki (53)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee