54 kommentaari

A
Anne  /   21:18, 10. sept 2017
Kallis Inga, ara trugi kirjutama asjadest, millest sa muffffigi ei jaga. See kampaania ei ole sihitud alkohoolikutele, samuti ka mitte sulle voi mulle. See on suunatud noortele ja selles vanusruhmas see kindlasti toimib.
I
Inga  /   06:00, 11. sept 2017
Palun too loogi- või psühholoogiline põhjendus miks see "kindlasti toimib"? Usk pole minu jaoks argument, toetudn reaalsuses toimivatele reaalsetele seaduspäradele. Kui võimalik palun siis oktoobris mulle kirjaga saata numbrid kui suur hulk noori muutis reaalselt oma alkoholga seotud suhtumisi ja harjumusi
pS mina ei ole kallsi. see kampaania on.
P
päris lõbus mäng  /   14:28, 5. sept 2017
Mispidi asjad on? Loe sellest Steve Rotheri raamatust "Vaimne psühholoogia. Kaksteist elu õppetundi". Kui viitsid. Mõnel juhul on joomine ja mõned teised sõltuvused kaasasündinud ja kui ei suudeta seda asendada mingi teise tegevusega, siis joogu edasi, see pole asi, mida hukka mõista. See lihtsalt ON. Ma pole muuseas lugenud ühtegi vaimset raamatut, kus öeldakse, et mine kindlasti valima. Meil kõigil on OMA elu, ja need, kes tahavad võimule -- no see on lihtsalt NENDE elu. Miks peaks nende võimuiha enda mureks võtma? Ka ei ole ma oma pika elu jooksul kohanud ühtegi valitsust, kes inimeste heaolu oma südameasjaks oleks võtnud. Kui me siia Maa peale sünnime, siis on meil ainult eluõppetunnid, igaühel oma ja erinev. Sellepärast me näemegi elu kõik erinevalt ja käib üks suur madistamine: kellel on õigus ja kellel vale. Päris lõbus mäng.
K
konsa  /   13:43, 5. sept 2017
Inga Raitar | Septembris ei joo, märtsis ei peksa, aprillis ei seksi
.-.-.-
väga hea lugemine
mitte kampaania teema: et poliitikud ei ajaks pidevalt LOLLUSI suust välja
J
Jaak  /   11:34, 5. sept 2017
Mitte et kallites kabinettides noored ametnikud vaatavad oma kuulikindlast klaasist kõrghoonete korvtoolidega puhkenurkade akendest, kuidas väsinud silmadega maksulüpsilehmad töölt koju tammuvad...
See on väga hea lause.
Vanemad ametnikud on korralikud puritaanid, noored jälle elukauged.
Mitte kunagi ei tee mingi kampaania olematuks ühiskonna KLASSE.
Tahame või mitte, inimesed on ja jäävad alati erinevateks ja neil on erinevad võimed (kuigi kommunärakad püüdsid aastakümneid väita vastupidist)
Lihtsalt nii on, et mingi osa inimestest on paadialused, teised jälle edukad, kolmandad midagi muud, neljandad....
See on ka looduses nii - nõrgad praagitakse välja, surevad ise või süüakse lihtsalt ära.
See ongi ELU
"
"...hambad ristis järgmisel hommikul ...."  /   11:25, 5. sept 2017
Sellist lapsikut reklaami teevadki vaid ebaküpsed LAPS-reklaamitegijad. Seetõttu pole reklaamidel ka mingit sisu ja ärge oodakegi seda, sest meie riik on vajunud lapsekingadesse alates lapspoliitikutest kuni lapsiidoliteni. Samas artikli lõpp kutsub üles oma guru koolitustele, et sealseid kasuminumbreid veelgi suurendada.
A
AA  /   13:03, 5. sept 2017
Imelik. Samal ajal on Eestis kiiresti vananev ühiskond.
Ebaloogiline.
  /   13:19, 5. sept 2017
Vanakesed on tööpõllult minema pekstud - noored teevad reklaami ja see reklaam on tihti lapsik.
M
movember  /   11:01, 5. sept 2017
Kuhu jäi novembri karvkatte kasvatamine?
A
AA  /   10:46, 5. sept 2017
Mina pooldan kampaaniat septembris ei joo.
See töötab kindlasti ja mitut pidi.
Annab noortele eeskuju, alkoholivaba kuu on normaalne.
Alkohoolikul on samuti vaja toetust. Väga palju aitab teadmine teised ka ei joo.
Kui mina otsustasin vähem juua, hakkasin vältima üritusi, kus juuakse.
+
Poes kõnnid alkoholiletist lihtsalt mööda. Hambad ristis, aga pudelit koju ei osta.
Uskumatu, kui palju see aitab.
Muidugi tuleb ette tagasilangemist, murdumist jne.
Aga abiks on selline kampaania igal juhul.
M
Mul on vastupidi  /   11:14, 5. sept 2017
Kõnnin ilma emotsioonideta alkoletist mööda, ega siis hakkavad hambad kirisema, kui järjekordset karskuseteemalist hädahala kuulma pean. Tekib selline oht veendunud karskusesse langeda, teate. Silmad jõlli ajada, vett juua ja porgandeid närida ning kaasinimestele kuulutada, kui valesti nad elavad. Seni olen taolisest õudsest saatusest veel pääsenaud, aga kauaks enam...Juua ei taha niikuinii, kuid karskusaadete toetajaks saada on veelgi väiksem tahtmine.
  /   11:28, 5. sept 2017
Inga Raitar loeb Perekooli, kus sealsete teemade algatajatel on kogu aeg hambad ristis...
T
töötu imagoloog  /   10:35, 5. sept 2017
eks ole ju ikka kahju kui tellitakse alati vaid opositsiooni toruks.
tõsi, ma ei võta osa üritusest, septembris ei joo, joon küll, aga ma joon alla 10 õlle kuus.
ei leia, et kampaanial midagi viga on, kuu on pikkus sellepärast, et nädal v kaks pole mingi kaine periood. kampaaniat on vaja selleks, et inimesed kasvõi oma lõbuks prooviks perioodi ilma joomata olla, jube raske on leida muud tegevust v kohtuda sõpradega ilma alkoholita. ikka minnakse õhtul kusagilt läbi ja siis ka 3-6 õlut jutu kõrvale, muid alternatiive suurt ju pole. inimesed ei hakka lambist 10 tundi nädalas sportima, pilli mängima v laulma. ma olen nii 10 aastat mitu korda nädalas kõrtsis käinud, probleeme see pole toonud sest kogused ei ole olnud sellised, olen olnud üle 100p nullpomerants ja see oli jube igav aeg, reaalselt ei saa minna eriti tihti sõpradega kõrtsi ja siis seal kuiva suuga tiksuda, kuid kokkusaamise koht on kõrts ja seal ma arvan kampaania aitabki kui neid kes proovivad veeta ühe igava kuu on korraga rohkem, võibolla tekib miski uus vaba aja veetmise viis.
V
v  /   10:34, 5. sept 2017
kas eestis inimesed tõesti juba nii depressioonis ? Pole siis ime ,et meid nii vähe!
Varsti vist see liik punases raamatus!?
.
....  /   10:26, 5. sept 2017
100 % selle artikliga nõus. Seni kui meil vähese elukogemuse ja pooliku haridusega "bakad" elu korraldavad jätkub raha raiskamine täie rauaga.
J
ja keksin suure juhi jaoks kamaruskat laulan interntsi laulu ka.  /   10:24, 5. sept 2017
Ja üldse terve ülejäänud elu kummardan viisnurka ja ehitan sotsialismi.
J
Jorh Aadniel  /   09:24, 5. sept 2017
Oleks oodanud Inga Raitarilt samasuguseid filosoohvililsi analüüse A el Coqi, Saku, Jägermeistri reklaamidele, mis olid samuti noortele suunatud sõnumiga joomine on lahe, pidu alkoholita on nõme.
Vingume eestlaslikult edasi, peaasi, et honorar jookseb või läks see anonüümsete alkohooolikute rehabiliteerimisfondi?
M
milleks häälitsed?  /   09:45, 5. sept 2017
Totakas oled. Tõepoolest. Raitar on probleemi ausalt ja põhjalikult lahti kirjutanud ja siis tuleb sinusugune põmmpea, kes emotsionaalset vahtu välja ajama hakkab.
K
Kiir Põllumeheks  /   13:24, 5. sept 2017
Jorh, millise ministeeriumi või reklaamibüroo palgal sa oled?
K
kristo  /   00:13, 5. sept 2017
Nõus 100%
N
no  /   00:05, 5. sept 2017
ma siis alates septembrist rohkem ei joo, vähem ka mitte...
L
Liisa  /   23:54, 4. sept 2017
Põhjus ei peitu ainult inimese sisemaailmas, Inga. Vanadel maiadel oli ütlus, et teine inimene on veel üks sina. Või siis -- teine sina. Mina näiteks ei suuda õnnelik olla, kui kellelgi pole katustki pea kohal ja ta ei teeni iial nii palju, et seda katust endale soetada. Või ta käib hambutuna ringi, sest tema alla 200-sest pensionist lihtsalt pole võimalik hambaid suhu saada. Me kõik oleme ühe terviku osad ja omavahel seotud, Kuidas ma ka püüdnud ei ole, teise häha on ka minu häda, ehk nagu ühes vene filmis konstateeriti: VÕÕRAST HÄDA POLE OLEMAS. Seetõttu ma arvan, meie ühiskonnakorraldus on tervikuna see, mis sünnitab nii alkoholismi kui ka narkomaaniat. Rõve on vaadata irl -i reklaami, kus leitakse nüüd äkki, et kümme aastat on Tallinna linnavalitsuses varastatud. A kus te varem olite, te olite parteina ju samuti paja juures!? No see selleks. Niiii palju valet ümberringi, ja tõdemus, et oled lõksus ja teha ei saagi midagi, sest systeem on säärane. --- See panebki inimesed jooma. Ja projektijärgsed manitsejad on lihtsalt silmakirjalikkuse ja projektimajanduse musternäide, Peeter Oja on tuhat korda ausam kui nemad, aga just nemad on esimesed kaikagaandjad. Kuni riik pole ausaks muutunud ise, kuni ossinovskid arvavad, et nemad ongi jumalad ja võivad kamandada meie kõigi elu des, pole lootagi, et midagi muutub. Elagem lihtsalt oma elu , pole vaja riigi propagandat tõsiselt võtta. Kui õnnestub, siis tehkem selgitustööd -- nagu INGA. Aitäh talle.
L
Liisale  /   09:34, 5. sept 2017
Aitäh Sulle! Kirjutasid jus t seda mida mõtlesin. Ja täpselt nii, pole kellegi teise või selle "riigi" asi, mida inimesed teevad., joovad, ei joo. Vaadaku need ossinovskid parem oma vigu.
P
PT  /   23:51, 4. sept 2017
See kampaania pole sõltlastele, vaid noortele. Sellele sihtrühmale on sellistel kampaaniatel tõendatud mõju. Aga muidugi on alati igaühel võimalik öelda, et tegema peaks sama rahaga midagi muud kellegi teise jaoks - no et kui ravitakse alkohoolikuid, siis saab öelda: "Aga vähihaiged?", kui ravitakse vähihaigeid, siis: "Aga enneaegsed lapsed?" jne. Muudkui aga kirjuta artikleid, nimi lehed ja honorar kontol ja tuju hea, et sai ära panna. PS Mul ei ole selle kampaaniaga mingit isiklikku seost.
  /   23:46, 4. sept 2017
aga milliseid vahendeid peaks riik alkohoolikutele põhjus(t)e vastu andma??? tegelikult piisab tahtmisest ja see ei maksa üldse mitte midagi!
P
Põhjus Tagajärg  /   07:29, 5. sept 2017
Põhjuste vastu saab tagajärgedega, mis loovad teisi, sinu poolt soovitud põhjusi. Aga selleks pead tundma oma sisemaailma ja oskama sellest eemaldada need põhjused, mis automaatsete päästikutena toodavad sinu kjaoks korduvai soovimatuid tagajärgi. Tahtmine siin ei aita, sest kõik, kel mistahes sõltuvus (ja maailmas pole sõltuvuseta inimesi kuigi palju) teavad, et tahtega alla surutud (NB! mitte olematuks muudetud) iha hüppab ikka välja ja loob ikka põhjused...
E
Enno Puidet  /   21:41, 4. sept 2017
Väga hea artikkel! Idiootlik valitsus oma idiootlike kampaaniatega, loodan, et valijad võtavad selle arvesse. Kuigi elu näitab, et see on loll lootus
R
Ragnar  /   10:35, 5. sept 2017
Mida need valijad arvesse peavad võtma? Milline erakond või valimisliit see neid õigeid otsuseid teeb siis näiteks antud teema suhtes? Keda ma siis valima peaks, et kes siis päriselt alkoholismi vähendab?
Ma kohe üldse ei oponeeri sellele artiklile aga tahan öelda, et lollust mingi valimine välja ei juuri - vali keda tahad, rumalad on pukis, või seal lähedal!
  /   11:50, 5. sept 2017
Asendub reklaamiga: Särtsu voodisse!
O
oktoobris teen kõik topelt tagasi.  /   21:39, 4. sept 2017
või võib see lubadus kauem kesta?
K
Keegi  /   21:26, 4. sept 2017
See artikkel on nii adekvaatne ja elu tundev, mitte nii nagu ametnike eirav seisukoht. Peaasi, et punktid kirjas, s.o. nende poolt väga eluvõõras suhtumine. Kõik pole marjamaal ja see ka mõjutab elujärge. Lisaks sellele, et kui me kõik oleks kõrgharidusega ja kontoris tiksuks, siis kes veaks prügi, koristaks peldikuid või oleks sanitarid haiglas jne. Neid inimesi ei väärtustata aga ka nemad on väga vajalikud. Sellest saadakse aru kui oled abitus olukorras ja seda me ei tea iial ette.
A
A  /   23:06, 5. sept 2017
See artikkel oli nii rumal, et valus hakkas.
P
Psühho Loog  /   06:06, 6. sept 2017
Kui treenimata musklitega inimene katsub tõsta 10 korda 100 kilo või joosta 100 korda 10 kilomeetrit, hakkab tal valus. Treenimata mõistusel hakkab ka valus, kui ta peab midagi endale ülejõukäivat tegema. Selle valu vastu aitab, kui katsetad oma peaga mõtlemist sagedamini kui kord kuus kommentaariumites :-)
  /   20:32, 4. sept 2017
Täiesti nõus, kõik need kampaaniad on kohutav raha raiskamine
D
Dr. Aibolit  /   19:38, 4. sept 2017
Inga on pannud joomise ja peksmise seksiga ühte patta. Kahju küll, kui ikka seksimispahe küljes on.
L
Liisa   /   00:10, 5. sept 2017
Aibolit, oled ajast maha jäänud, seksimine EI OLE AMMU ENAM PAHE, vaid kuulub normaalse loova inimese olemuse juurde. Sellega, et hallid massid seksi halvaks panid, tehti inimkonnale aastasadade vältel tohutut kahju. Suures osa oli see religiooni teene, nad ei võinud taluda, et inimesed on vabad ja õnnelikud.
  /   11:51, 5. sept 2017
liisa on käinud tantrapuntras, kus kõik on vabad ja õnnelikud.
S
soovitus  /   14:04, 5. sept 2017
Liisa ei ole käinud tantrapuntras. Liisa on 70 aastane vanainime! Tahtsid vaimukas olla? Loe siis rohkem tarku raamatuid ja mine uuri ise tantrapuntra festivalilt järele, misasi see tantra on.
D
Dr. Aibolit  /   19:02, 5. sept 2017
Te ikka saite aru, et "seksipahe" näol tegemist oli irooniaga? Päris hirmutav, kui vähese mõtlemis- ja arusaamisvõimega inimesed on.
V
valuson  /   21:44, 5. sept 2017
aga teie doktor ikka saite aru, mis kontekstis artiklis seksist krijutati? Või et kes ei peaks kampaania korras seksima ja miks?
K
Kati  /   19:23, 4. sept 2017
Ometi üks mõistlik jutt~!
P
Pole seekord võimalik  /   18:58, 4. sept 2017
Nädala eest tõin Lätist kasti kangemat. Kui see on nägemisulatuses tuleb ära tarvitada. Varem, kui võis külastada kohalikku kauplust, ei viitsinud alati isegi isu tekkides välja minna. Jäi mitu õhtut vahele. Nüüd aga teine lugu, kange alati kodus, ei jää õhtutki vahele.
*
****  /   22:00, 4. sept 2017
Mis teistel inimestel sellest asja, kas oled iga päev lakku täis või ülepäeva.
A
Aga  /   09:15, 5. sept 2017
kes sul käskis tuua?
O
Ossinovski   /   10:36, 5. sept 2017
ajas oma rahaahnusega Lätti.
M
mnn  /   18:53, 4. sept 2017
Oktoobris joon topelt !
J
just  /   18:21, 5. sept 2017
Seda enam, et Oktoober on ju Viinakuu
K
kke  /   18:49, 4. sept 2017
ehk aitab juba
J
Jooma Mees  /   18:45, 4. sept 2017
Sotside kampaania selleks, et teha nägu, nagu nad hooliksid inimestest ja et saaks alkoaktsiisi ja muid nöörimisi edasi tõsta. Kristlastel nimelt on paastujad õigel ajal niikuinii.
V
väike Juku , 5 aastane  /   18:42, 4. sept 2017
kas onuneerida vöib ?
M
Movember  /   20:29, 4. sept 2017
Septembris-oktoobris veel võib aga Novembris enam mittei. Novembris kasvatavad kõik vuntse.
J
Jah  /   18:29, 4. sept 2017
On tõesti kentsakas kampaania.
  /   09:24, 5. sept 2017
Kristel seal kampaania reklaamis jätab küll sellise mulje, et, kui september lõpeb, siis panen topelt... on ta ju varemaltki kurtnud, et toanurgad on taarat täis...
H
heh  /   17:42, 4. sept 2017
Padu karsklasena vaatan iga aasta neid kampaaniaid muigega.Ära sõida purjus peaga, ära uju purjus peaga , ära joo septemberis (sest siis võid terve oktoobri täis olla) jne.Vaesed inimesed, et peavad sellist vaeva nägema, et mitte juua.Teatud mõttes on väga hea meel, et puudub igasugune tõmme alkoholi poole.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis