Eesti uudised

Lisatud graafik Aasia turistide Eesti majutusettevõtetes veedetud ööde statistika kohta perioodil 2005-2016.

Erakordne: Aasia turistide arv on viie aastaga kolmekordistunud (1)

Toimetas Maria Rozbaum, 4. september 2017, 09:41
TURIST KARMEN EKBAUM
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Aasiast pärit turistide ööbimiste arv Eestis viie aastaga kasvanud ligi kolm korda. „Selline kasv on turismisektoris erakordne ning ühtlasi märk sellest, et Aasia suunale investeerimine on olnud tulemuslik,“ ütles Mutso.

Mutso sõnul on just Aasia riigid need, kust võib lähiaastatel oodata suurimat turistide arvu kasvu. „Viie aasta pärast võiks Aasia turistide arv olla tänasest veel vähemalt kolm korda suurem,” lisas ta.

Mutso märkis, et enim saabub Aasia turiste Eestisse Jaapanist „Samas Hiinast pärit reisijate puhul on selle aasta jooksul olnud näha ööbimiste hüppelist kasvu Soomes, mis tähendab, et osa neist Hiina turistidest jõuab kindlasti ka Eestisse. Paljud Soomet külastavad Aasia turistid teevad ühepäevareise Tallinnasse,“ sõnas Mutso. „Sellisel moel saabub Eestisse mitusada tuhat Aasia turisti aastas, kes aga külastavate välisturistide statistikas ei kajastu, sest nad Eestis ei ööbi,“ lisas ta.

 EAS

Sel nädalal toimub Eestis turismitööstuse suursündmus Baltic Connecting, mille raames viib EAS kohalikud turismiettevõtjad kokku enam kui 50 maailmatasemel reisikorraldajaga Aasiast ja USAst eesmärgiga veelgi oluliselt suurendada Ameerikast ja Aasiast pärit kaugturistide saabumist Eestisse.

Kontaktüritus toimub järgemööda kolmes Balti riigis ning sel aastal on korraldajariik Eesti. Sündmusest võtab osa 54 reisikorraldajat Jaapanist, Hiinast, Lõuna-Koreast, Singapurist ning Ameerika Ühendriikidest. Nendega kohtuvad 54 Eesti, Läti ja Leedu turismiteenuse pakkujat. Sündmuse raames toimuvad seminar, töötoad ja tootetutvustusreisid.

1 KOMMENTAAR

s
Sid 4. september 2017, 13:16
Ja ekre lõgab, et need on pagulased.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee