Eesti uudised

Naiskodukaitse tähistas 90. aastapäeva (1)

Õhtuleht.ee, 3. september 2017, 18:58
Foto: Tairo Lutter/Postimees
Laupäeval tähistas Naiskodukaitse Tallinnas Estonia kontserdisaalis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 90. aastapäeva. Lisaks toimus päeval koostööseminar kaitsevaldkonnas tegutsevate Soome ja Rootsi naisorganisatsioonidega, eesmärgiga teha ühiseid tulevikuplaane.

Naiskodukaitse aastapäeval anti muuhulgas kahele organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal. Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis.

Samal teemal

Milleks on vaja Naiskodukaitset?
3. september 2017, 19:17

Liiliaristi III klassi kavaler Leane Morits on Naiskodukaitse liige juba 15 aastat. Aastatel 2003-2005 ja 2008-2009 oli ta Tartu ringkonna esinaine ning alates 2009 Kaitseliidu Tartu malevas Naiskodukaitse instruktor. 

Teine Liiliaristi III klassi teenetemedal läks Sakala ringkonda. Evelin Lappalainen on organisatsiooni liige aastast 2002. Ta on olnud Suure-Jaani jaoskonna esinaine 2003-2006 ning 2009-2011, hetkel on ta jaoskonna aseesinaine ning ringkonna side- ja staabi erialagrupi juht.

Naiskodukaitse esinaine Airi Toominga sõnul läheb naiskodukaitsel hästi. "Meil on erakordsed liikmed, meil on eesmärgid, süsteemid ja saavutused. Me oleme pingutanud ning pingutusest rõõmu tundnud, oleme üheskoos loonud organisatsiooni, mille üle võime põhjendatult uhked olla," rääkis ta.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses pea 2500 liiget.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee