Maailm

Uuendatud!

FOTOD | Frankfurdis tehti kahjutuks 1,4-tonnine pomm (27)

Toimetas Maarit Stepanov, 3. september 2017 17:10
Foto: KAI PFAFFENBACH/Reuters
Saksamaal Frankfurdis tehti kahjutuks ehitustööde käigus välja tulnud Teise maailmasõja aegne pomm. Turvakaalutluste tõtti toimus massievakuatsioon ning 1,5-kilomeetrisest ohutsoonist evakueeriti üle 65 000 inimese.

Möödunud nädalal Westendi linnajaos leitud pomm tõi kaasa suurima evakuatsiooni pärast sõda, kirjutab The Guardian.

Evakuatsioonialale jäid lisaks elumajadele ka riigi keskpank, kus hoiustatakse 70 biljoni dollari väärtuses kulda, kaks haiglat ning mitmed hooldekodud. Ohutsoonist pidi lahkuma üle 65 000 inimese.

Enne töödega alustamist lubas politsei helistada läbi kõik evakuatsioonipiirkonda jäävad uksekellad ning ümbrust kontrolliti ka termokaameraga varustatud kopteritelt.

Tööde ajal olid teed ja transpordisüsteemid suletud. Ühtlasi kardeti, et lõhkamistööd võivad häirida Frankfurdi lennujaama lennuliiklust.

Arvatakse, et pommi nimetusega HC 4000 heitis 1939-1945. aastatel linnale Suurbritannia kuninglik õhuvägi. Uudisteportaali CNN andmetel kaalub pomm 1,4 tonni.

Enne pommi kahjutuks tegemist kirjeldati, et pommi lõhkamisesks plaanitakse kasutatada spetsiaalset süsteemi, mille abil püütakse pommi küljest kruvida distantsilt lahti sütikud. Kui see ei õnnestu, plaaniti sütikute eemaldamiseks kasutada veekahurit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee