Foto: Aldo Luud
Aigi Viira 3. september 2017 12:39
Keskpäeval „Naksitrallide“ esietendus Sadamateatris, õhtul „Hedda Gabler“ Vanemuise väikeses majas. Tartu teatri 148. hooaja avamine kestis terve päeva.

Sedapuhku jäi publikul sisse astumata suurde majja, sest seal lõpetatakse praegu hoogsad ehitustööd. „1967. aasta sügisel avati uus ja tolle aja kohta moodne teatrimaja – Vanemuise suur maja,“ kõneles avaõhtul teatrijuht Toomas Peterson.

„Nüüd, mil tähistame 50 aasta möödumist sellest sündmusest, saame öelda, et maja on tänaseks uuendatud. Mitte ainult värskendatud värvi ja lisatud juhtmeid, vaid tõesti põhjalikult remonditud.“

Sisuliselt on välja vahetatud maja kogu sisu, endisena säilinud on vaid paksud müürid.

Mis aga puudutab väikses majas peetud avaõhtut, siis veel enne täissaalile läinud etenduse algust toodi välja trükisoe ja erakordselt paks ajakiri Ramp, mis annab täiusliku ülevaate Vanemuise uuest hooajast alates uuslavastuste tutvustusest ja lõpetades mängukavaga hooaja lõpuni.

Suurimaks lustipeoks kujunes aga kassa juurde paigutatud õnneratas, mille keerutamise eest tasuta pääsmeid jagati - näiteks Õhtulehe piltniku rattatiir tõi talle pihku pääsme muusikalile „Mamma Mia!“.