Eesti uudised

Sissekirjutusest lähedaste või parteikaaslase juures piisab, et Tallinnas elavad ministrid ja riigikogulased saaksid omavalitsuste valimisel väiksemates asulates kandideerida

Poliitikute lihtne elu: kirjuta vaid parteikaaslase koju, telli kohalikud ajalehed ja võidki kandideerida seal, kus tegelikult ei ela (63)

Geidi Raud, 2. september 2017 00:08
RÕÕMSALT KODUTALUS: Natuke rohkem kui kuu aega tagasi ütles Aivar Riisalu, et tema ihu ja hing kuuluvad jäägitult Harjumaa kodutalule. Toona polnud ta veel välja öelnud, et kandideerib Tartu linnapeaks.Foto: Ardo Kaljuvee/Kroonika

Tartu linnapeakandidaat Aivar Riisalu raius veel kuu aega tagasi, et tema südames on ruumi vaid ühele kodule ja see on Harjumaal. Pärnu linnapeakandidaat Mart Helme lubab valituks osutudes esiti elada endise koolivenna pool. Ka tema konkurent Simson on sisse kirjutatud Pärnusse, kuid elab peallinnas. 

Valimisreeglid näevad küll ette, et kandidaat peab elama selles vallas või linnas, kus ta kandideerib, kuid selle faktiga annab hõlpsasti manipuleerida. See tähendab, et poliitiku elukoht võib olla küll olla Tallinnas, kuid sissekirjutus Pärnusse või Kuressaarde annab neile õiguse seal kandideerida. Näiteks Tallinnas elav rahvasaadik Enn Eesmaa kandideerib hoopiski Saaremaal. Et valimisseadus nõuab seda, kirjutas ta end Kuressaardegi sisse, kuid ei kavatse sinna elama kolida. „Olen kirjutatud erakonnakaaslase juurde siise, sest nii on seaduspärane,“ tunnistab ta avameelselt. Eesmaa ei täpsusta, kelle juurde. Ta ütleb, et kandideerib Saaremaa volikogusse eelkõige erakonnakaaslaste toetuseks. Eesmaa ei leia, et Saaremaa elu-oluga kursis olemiseks peab seal elama. Poliitik on Saarte Häälele öelnud, et tal käivad mõlemad kohalikud lehed, mida tema ja nõunikud loevad iga päev tähelepanelikult, et saareasjadega kursis olla. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.10.2017
Europarlamendi advokaat: „Kui saadikute kulutused oleks avalikud, ei saaks nad tööd teha.“
09.09.2017
TV3 VIDEO | Kuidas Euroopa kaitsevõimet parandada ja sellesse rohkem panustada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee