Nädala TOP

TOP 5 | Superministeeriumi viletsus 

Elis Kusma, toimetaja, 1. september 2017, 18:02
 Teet Malsroos
Superministeeriumi hoonest on saamas monument sellele, kuidas riigi teod ei vasta sõnadele: riigiasutuste üle riigi laiali kolimisest räägitakse juba ammu, aga ministeeriumid toodi Tallinna kesklinna kokku; avalikku sektorisse lubatakse palgata 1000 erivajadusega töötajat, ent riigi uusimasse esindushoonesse liikumispuudega inimesel asja pole – iga korrus on omamoodi takistusrada. Töötegemine on takistatud praegustelgi töötajatel: päike paistab silma, tuled kustuvad ja osa tööajast kulub pikas liftisabas ootamisele.

Valimisedu retsept

Klaasitäis kolibakterit Teilegi?

Endise keskkonnaministri Marko Pomerantsi aastatetagust suurustamist, et tema võiks Tormasse maetud katkusigade lähedusest vett juua küll, võis mõista, sest tal polnud sealsest kolibakterisaastest aimugi. Hoopis kummalisem on Tähtvere vallavanema jutt, et kolibakter ei tee inimese tervisele midagi hullu, pärast seda, kui Ilmatsalu kraanivee reostatus oli juba tõendatud. Vaevalt et kolibakteri lisandisse oma kraanivees suhtuvad nii leigelt kodanikud, kes jõudsid mitme nädala jooksul kogeda, kui „hull“ saastunud vee joomine tegelikult on või pole.

Teenib palju, kulutab rohkem?

Rikas pole mitte see, kes palju teenib, vaid see, kes vähe kulutab, on tõetera, mis peaks meenuma just parematel aegadel. Ajaloo kõrgeimat keskmist palka teenivat eestlast kammitseb ülearu kulutamast nii kiire hinnatõus poodides kui ka valusalt mällu sööbinud masukogemus. Ent mis tooks säästukursile tagasi kiirest majanduskasvust ilmselgelt lummatud ja üha suuremaid kulutusi plaanivat valitsust?

Kool lastehoiuks

Kelle huvides võiks olla laste saatmine kooli alates 1. augustist, selgub ettepaneku tegijate argumendist, et tänapäeval töötavad vanavanemadki kõrge eani välja: eesmärk pole mitte laste harimine, vaid nende jalust ära saatmine. Kahjuks on ohtlikke märke koolide taandumisest õppeasutusest lastehoiuks teisigi. Näiteks tõsiasi, et klassi ette jagub aina vähem kvalifitseeritud õpetajaid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee