Eesti uudised

Kersti Kaljulaid: „Soovin jõudu alanud kooliaastaks kõigile.“  (4)

Toimetas Maily Mau, 1. september 2017 14:01
Presidendi visiit Vihasoo Lasteaed-AlgkooliFoto: Arno Mikkor
Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales täna Harjumaal Vihasoo koolis õppeaasta avaaktusel, kus andis kätte aabitsad esimesse klassi astujatele. Oma kõnes tõstis riigipea esile õpetajaameti positsiooni ühiskonnas ning rõhutas, et õppimine ei lõppe kooliskäimisega.

„Kui laps tuleb kooli, tahab ta näha rõõmsat ja naeratavat õpetajat. Usun, et tänases Eestis on ka õpetajatel põhjust olla rõõmus ja naeratav. Meie iseseisvuse esimesed aastad olid õpetajakutsele väga rasked, kuid täna on olukord märksa parem. Selle üle on hea meel minul ja kindlasti on selle üle hea meel kõigil lastel. Kui õpetaja on rõõmus, on rõõmus ka laps,“ ütles president Kaljulaid kooliaasta avaaktusel peetud kõnes. 

Vihasoo koolis helises koolikell täna 30ndat korda ning esimesse klassi läks 7 last. Kokku õpib seal sel õppeaastal 36 last ning ühe lasteaiarühma jagu lapsi lasteaias.

Pärast avaaktust ning klassijuhatajatunde toimus Vihasoo koolis ka ümarlaud hariduslike erivajadustega laste ja laste hoolekande teemadel, kus lisaks riigipeale osalesid veel Vihasoo kooli õpetajad ja direktor Marika Astor, Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna nõunik Tiina Kivirand ja Sotsiaalministeeriumi laste hoolekandepoliitika juht Signe Riisalo.

Presidendi visiit Vihasoo Lasteaed-Algkooli Foto: Arno Mikkor
Presidendi visiit Vihasoo Lasteaed-Algkooli Foto: Arno Mikkor

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee