Eesti uudised

Vabadusplatsil täna koos Taukariga suur õpilaste aabitsapidu 

Toimetas Denes Kattago, 1. september 2017 10:17
Karl-Erik Taukar, Vabaduse VäljakFoto: Robin Roots
Tänasel Teadmistepäeval on kõik Tallinna koolide 1. klassi lapsed koos peredega oodatud kell 14 Vabaduse väljakule suurele aabitsapeole.

Pärast Aabitsakuke koolikella helistamist esinevad laval erinevad laulu-, tantsu- ja tsirkusenumbritega lastekollektiivid, väljakule üles seatud telklinnakus saab töötubadest osa võtta. Vahepaladeks vallatuid tempe tehes veavad pidu lahutamatud sõbrad Ohh ja Ahh. Peo lõpetavad suur auhinnaloos ning Karl-Erik Taukar bänd!

Samal teemal

„Oleme vastsetele koolijütsidele korraldanud aabitsapidusid juba üheksa aastat, tuleval, Eesti Vabariigi 100 aasta juubelil, jõuame ka meie väikese juubelini,“ rääkis abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Oleme rõõmsad, et Tallinna koolide õpilaste arv on aasta-aastalt suurenenud, sh ka esimesse klassi astujate arv. Algaval õppeaastal läheb 1. klassi umbes 4600 last, ligi 300 võrra enam kui eelmisel õppeaastal.“

Abilinnapea lisas, et Tallinna koolide õpilaste üldarv on algaval õppeaastal selle kümnendi suurim - Tallinna 59 munitsipaal-üldhariduskoolis alustab uut õppeaastat kokku umbes 43 400 õpilast. Laste harimise eest kannab hoolt ligi 5200 pedagoogi. Gümnaasiumis õppimist alustab ligikaudu 3190 õpilast, kokku on gümnaasiumiõpilasi 8860.

Aabitsapidu korraldavad Tallinna haridusamet ja Tallinna kesklinna valitsus. Kogu programm ja kõik tegevused on peolistele tasuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee