Eesti uudised

Hoovikultuuri päev toob mängu Lasnamäe hoovidesse tagasi  (1)

Toimetas Denes Kattago, 1. september 2017 09:54
Foto: Liina Lelov
Kas paneellinnaku hoovidele võiks elu sisse puhuda? MTÜ Lasnaidee korraldab homme, 2. septembril alates kella 13 kuni 17 Kivila 13 maja juures meeleoluka Hoovikultuuri päeva, kus mängitakse uusi ja vanu tänava- ja seltskonnamänge ning kahes töötoas saab õppida ise lauatennise lauda ja õuemööblit ehitama.

Ürituse eesmärk on avada Lasnamäe majadevahelise ruumi vaba aja veetmise potentsiaal ja seeläbi ärgitada lasnamäelasi oma kodukoha avaliku ruumi võimalusi senisest rohkem kasutama.

Samal teemal

Hoovikultuuri päeval saab igaüks, olenemata vanusest ja suhtluskeelest, osaleda seltskondlikes hoovimängudes, mida veavad MTÜ Tuju kogenud juhendajad. Tuletame meelde lapsepõlvest armastatud mänge nagu näiteks ukakas, keksumäng ja mädamuna ning teeme tutvust uute, teistmoodi mängudega.

“Ootame osalema kindlasti ka täiskasvanuid, kes tihtipeale unustavad aastatega ära, kui lõbus ja kaasahaarav on olnud nooruspõlves sõpradega hoovides aega veeta,” kommenteerib MTÜ Lasnaidee üks eestvedajatest Jekaterina Kljutšnik. “Usume, et on mitmeid lasnamäelasi ja teisi, kes on mõelnud hoovide elustamise teemale ja tahaksid tulla meiega koos sel päeval kaasa elama,” lisab ta.

Terve päeva jooksul on huvilistel võimalus osaleda ka pinksiturniiril ning proovida kätt kabes. Lisaks saab osaleda praktilistes töötubades ja õppida oma hoovi pinksilauda ja euroalustest õuemööblit ehitama.

Töötubades osalemine annab võimaluse oma hoovikeskkonda ise mõjutada ning paremaks muuta! Mõlema töötoa jaoks valmib juhend, mille järgi saab igaüks ehitada ise samasuguseid konstruktsioone.

Kõik Hoovikultuuri päeva tegevused on tasuta, kuid korraldajad paluvad oma osalemisest anda teada registreerides www.lasnaidee.ee/hoovimängud. Jälgi ürituse infot Lasnaidee Facebook lehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee