Eesti uudised

Reps: ühiskond ei ole laste augustis koolisaatmiseks valmis

Toimetas Denes Kattago, 1. september 2017 07:19

26 KOMMENTAARI

s
Seekordnõus/ 2. september 2017 17:15
Meie suvi on nii lühikene, et kui lapsel see aeg ka käest võtta, jääb puhkamise aeg väga lühikeseks.
Muidugi oleks ju kõige toredam, kui saaks neid tüütuid lapsi kogu aeg kuskil kodunt eemal hoida, kus teised neid harivad ja kasvatavad.
t
Teadjanaine/ 1. september 2017 23:47
1september on symbol ja ilus, et lapsed viivad lilli ja on pidulikult riides. Ilu varjutav pool on see, öppida antakse ylemöistuse palju. Minu lapsed läksid kooli Soomes ja kool algas (oleneb vallast) aug keskel. Kui klassile on ette nähtud teatud öppematerjal, siis mida vähem on tunde, seda pingelisem on öppematerjal läbi vötta. Kas on siis parem, et lapsed on pikalt kodus ja koolis on tuupimine vöi on parem, et kool algab aug keskel ja öppida antakse inimlikult. Väikene inimene ei pea kannatama stressi all. Ka meie kool kasutab öues öppimist augustis jne. Soome kool on parem.
m
mul/ 2. september 2017 09:11
läks lapselaps eelmisel aastal esimesse klassi. Ei märganud küll miskit üleloomulikult suurt õppekoormust. See hädaldamine, et koolis on raske, on nii kummaline. Elu ei ole ju kellelgi kerge ja kui õppetulemuste pärast ka pingutama ei pea, siis ei õpigi pingutama. Ongi juba suur hulk teise EV aegseid lumehelbekesi peale kasvanud, kes ei teagi, mis tähendab pingutus. Me kõik tahame, et lastel oleks parem elu, kui oli meil, aga kui me üldse ei õpeta neid tööd tegema ja tulemusi saavutama, mis siis saab?
m
miks/ 1. september 2017 14:13
peab kogu aeg midagi muutma.on 1.september,kooliaasta algus.see jääb ju paljudele meelde ja on paljudel meeles.kui hakata muutma.siis on kõik sassis,kes millal kooli läks.härra vaadaku oma vaimusünnitist ja mõelgu,kas oli õige asi.vabadusesammas.
m
ma/ 1. september 2017 11:57
Olen seekord proua Repsiga täitsa nõus! Laske lastel puhata, see ei ole argument, et lapsevanemate puhkus lühem on.
m
Mena/ 1. september 2017 11:48
Teine ettepanek võiks olla, et
Kooliaasta lõppeb maikuu teisel nädalal, mitte ei tõmmata jaanipäevani. Siis saaks ka lapsed rohkem rõõmu.
Vanematele ja täiskasvanutele võiks Tervishoiuminister töösse viia ja läbi mõelda sellise asja nagu Töönädala pikkuseks neli päeva, R ja L üritused ja P ilusti kodus pere keskel. Samuti on meie pikka pimedat aega arvestades MÕISTLIK kuuetunnised tööpäevad. Jõuab kodus ka midagi teha, mitte vaid diivanile heita.
Siis saaksime ennast küll teistele eeskujuks seada, et rahva tervisest hoolime ja hoolime peredest.
Kaunist tarkusepäeva kõigile!
a
Arvamus/ 1. september 2017 11:29
Vanasti lõppes õppeperiood mai lõpus. Nüüd kestab õppeperiood vähemalt Jaanipäevani, pärast seda veel toimuvad suvetööd õpilastele, kes vajavad järeleaitamist õpetaja juuresolekul. Juba augustis algavad õpetajatele täiendkoolitused, mis jätkuvad õppevaheaegadel. Õpilased vajavad suvepuhkust, et kosuda ja puhata, käia tööl tööoskusi omandamas, käia seenel ja marjal, viibida igal võimalusel looduses kas matkates või reisides oma-või välisriigis, paljudel on ikkagi võimalus maal puhkus mööda saata jne... Kui kellegil on igav ja pole lastele järelvalvet või ise ei viitsi lastega tegeleda, on olemas suvelaagrite võimalused jne. Kui kuskilgi valitseb organiseerimatus ja ükskõiksus laste suvepuhkuse korraldamisel või organiseerimisel nii vanemate poolt kui ka ühiskonna poolt, siis ei ole õige lastelt ära võtta võimalikku ja oodatud suvepuhkust. Kui lastel tegelikult õppeperioodil tekitavad väsimust nutitelefonid, mõttetud sõltuvust tekitavad ja tervistkahjustavad mängud, öösiti v'ljamagamatus jne..., tuleks ühiselt mõtelda, et suunata kooliajal lapsi õigele reziimile ja tegelda ning koostöös saavutada tulemusi, mis hoiaks ära laste igapäevasest elust võõrandumise.
p
Paps/ 1. september 2017 10:26
01. august poleks kindlasti mõeldav, kuid augusti viimase nädala võiks ohverdada küll. Õppeperiood on väga pikk ja lapsed vajavad lisavaheaaegu. 3 kuud jutti ei päästa kevadväsimuse eest. Teemat võiks arutada, äärmustesse laskumata.
j
jah,/ 2. september 2017 09:15
mingi 1 nädal kusagil pika õppeperioodi keskel oleks ehk tõesti tore, aga kui vanematel on sel ajal töö, siis ei ole ikka keegi lapsega koos kodus. Suvel on vähemalt võimalus väljas olla.
a
Antz/ 1. september 2017 10:18
See, et vanemad on ise lastele nutiseadme ja teleri andnud ei ole kellegi teise viga. Minu lapsed ei tohiks kannatada (aug kooli minema), sest mingid ohmud ei oska olla vanemad. Maarja Kangro vastus selle lolluse algatajale oli hea.

t
Turumajanduse kitsaskoha/ 1. september 2017 09:45
Ei tuleks kuulata ühte igavlevat koolipoisse, et midagi pole teha. Tea suureks arvamuslidriks ülendada. Vaid mõelda, kuidas laste koolivaheaeg huvitavamalt ning töisemalt sisustada. Omal ajal käisid pooled lapsed malevates, nooremad pioneerilaagrites. Maalapse leidsid kodumailgi tegevust. Aga praegu? Muidugi oleks selliste struktuuride suuremas mastaabis taastamine tüütu,ja ebaratsionaalne, lausa kulukas, kuid kas saab siis vaid raha lugeda ja asjadel isevoolu teed minna lasta?
s
Soomes/ 1. september 2017 09:04
Soomes algab kool teisel aug.nädalal, praegult käib arutelu,et peaks alguse sept.lükkama, et suve pikendada.Eestis tahetakse vist Soomest malli võtta,et lapsed aug.kooli saata.Tundub,et keegi tahab jälle kannuseid teenida
v
vanasõna/ 1. september 2017 12:17
Vigadest õpitakse!
Tark õpib teiste vigades,
Rumal seevastu tahab ka kõik ilmnenud vead ise, omal nahal ära proovida.
Aga päris t.o.b.u asub pidevalt ja korduvalt ämbrisse. Ei õpi isegi mite enda vigadest.
m
mu lapsed/ 2. september 2017 09:18
käisid ka Soomes koolis, kui seal töötasime. Neil ei olnud häda midagi, kui poole augusti aegu kooli läksid. Ise mõtlesin küll, et nii ilus ilm ja lapsed peavad tundides olema. Kõik need aastad, mis seal töötasin, oli august vaat, et päikeselisem suvekuu.
n
No mida./ 1. september 2017 08:38
August on just üldjuhul suve kõige ilusam kuu.Laske lastel ometi päikest ja suve nautida.
t
tegelikult/ 1. september 2017 08:31
Pikk suvepuhkus on ainuke, mis ka tulevikus koolis tööl hoiab. Praegune riigi hariduspoliitika, kus erivajadustega lapsed surutakse tavaklassidesse muudab õpetamise ja õppimise absurditeatriks ja tegelikult juba üks diagnoosiga õpilane teeb selle ära. Lisaks veel, et aineõpetaja ei ole ikkagi eripedagoog, selleks õpitakse ju aastaid.
j
jaagup/ 1. september 2017 08:20
Nii hea, et meil on ikka inimesi, kes teavad, milleks ühiskond on valmis ja milleks mitte!
Huvitav on see, et lisavaheaja tekitamisega pikendati kooliaastat sujuvalt kevadekoolsest otsast, kui kooliaastast väsinud lapsed peavad üha päikselisemates klassides istuma. Et kellelgi ei tulnud ka mõtet nihutada kooliaasta algus ettepoole, et kasutada õppimiseks jahedat ja vihmast sügist.
s
suhkrust/ 1. september 2017 09:34
Ja tead, talvel on külm, tihti väga külm, lükkame üldse kooliaasta suvel, nagunii vihma sajab, eks ju.
t
Tarmo/ 1. september 2017 07:59
Jah, ja siis nad istuvad kuude kaupa pimendatud tubades ja mängivad arvutiga. Ei näe erilist vahet, istuvad nad toas 2 või 3 kuud.
j
Jah/ 1. september 2017 08:10
Sina ei näe ega saa millegist aru, sul pole lapsigi ilmselt.... Ega nad seal koolis päris niisama puhkamas ei käi vb kui sina said kooli (põhikooli, rohkem ei paista sul olevat) lõpetada ilma õppimata siis neil kes tahavad midagi oma eluga ette võtta peavad peavad ka õppima.
õ
õps/ 1. september 2017 07:54
Juba mais on klassides ülipalav, arvuti ekraani ei näe ja projektorit kasutada ei saa. Kõik on higised, päike peegeldab läikivatelt õpikulehtedelt ja seda hoolimata valgetest rulloodest. (Sama seis , mis super minnis.) Aknaid avada ei saa, sest siis tekib tuuletõmbus ja järgmisel päeval on osa õpilasi ja üpse haiged.
Kui kool algaks 1. augustil, siis õpetajad peaksid olema tööl vähemalt nädal poolteist varem. Õpetajate puhkuse pikkuseks jääks siis 3 4 nädalat. sanitaarremondiks, põrandate hoolduseks jääka ka aeg napiks.
p
1. september 2017 07:57
pimendavad rulood on selleks leiutatud, et (klassi)ruumi saaks pimedamaks teha. ka venitalatsiooni väljaehitamine ei tohiks raske olla. aga asi on selles, et nii vähe, kui meil seda mõnusat aega on, kus saad väljas olla ja ilma nautida. siis seda aega ei peaks koolis mööda saatma. mõni tarkur ütleb, et kes sul keelab talvel väljas olla. ma küsiks vastu, kus meil need talved on?
õ
õps/ 1. september 2017 08:58
ventilatsioon on, aga ei tööta korralikult. Lisks ei saa ventilatsiooniavade lähedal istuda - külm tuul tõmbab läbi.
Pimendavate ruloode ostmiseks on vaja RAHA, mida koolidel ei ole.
t
Tubli Mailis Reps/ 1. september 2017 07:42
Midagi asjalikku ka. Tõepoolest, me pole valmis.
Mõni totu nimetab seda nõuka aegseks igandiks. Aga olgem ausad, lapsed tahavad puhata ja praegu oli august ainus ilus suvekuu. Ja ka eile sai veel rannas olla!!!
Jätame midagi reformimata ka ja naudime natuke seda lapseks olemist. Kuhu meil kiiret on? Miks peab pidevalt kõike muutma ja uutma. Ja pärast muutmist, uutmist, õhinapõhist rabelemist tõdema, et tegelikult läks pekki.
e
endine/ 1. september 2017 10:52
Ongi nõuka aegne igand - anna lilled ka veel kaasa. Kui üle liidu kehtestati kord, et kool algab septembris, siis ei küsitud kellegi käest, kas ta on valmis. Meie väike riik peaks toimima iseseisvalt, vastavalt klimaatilistele tingimustele ja laste arengule vastavalt. Psühholoogid on teinud ju uuringuid, et kevadel , peale talve on lapsed väsinud ja vajavad varem puhkusele jäämist. Ole asjalik ja ära jää kuupäevadesse kinni.
m
mai/ 1. september 2017 12:06
minu lapse koolis kasutatakse seda aega kenasti õues õppimiseks ja muudeks toredateks üritusteks õues ja see on väga tore