11
fotot
(Kenno Soo)

Täna pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Viljandimaal, kus rattur sai autolt liikluseeskirjade eiramise tõttu tugeva löögi.

Kella 15.15 paiku sai Viljandimaal Aindu külas jalgrattur löögi sõiduautolt Honda. Imaverest Viljandi suunas liikunud sõiduautole sõitis kõrvalteelt otsa teeandmisekohustust eiranud jalgrattur. Rattur sõitis vastu sõiduauto juhipoolset esiotsa, paiskus üle masina ning kukkus maha.

Liiklusõnnetuses sai vigastada jalgrattal liikunud 50-aastane naine, kelle meedikud Tartu haiglasse ravile viisid.

Sündmuskohal töötanud politseinike sõnul kandis rattur kaitsekiivrit ning tema jalgratas oli tehniliselt korras. Auto roolis olnud 69-aastane naine oli kaine, omas juhtimisõigust ja tema õnnetuses viga ei saanud.

Ettevaatust, rattur!

Politsei tuletab meelde, et mistahes viisil liikluses osaledes tuleb olla tähelepanelik. Iga juht, ka jalgrattal liikuja, peab enne manöövri alustamist selle ohutuses veenduma. Vaid selliselt üksteise vastu tähelepanelikkust ja viisakust üles näidates jõuab igaüks meid õhtuks turvaliselt koju tagasi.

Seoses õppeaasta algusega liigub tänavatel ja teedel rohkelt jalgratturitest koolilapsi. Sestap tasub olla liikluses tavapärasest veelgi tähelepanelikum. 

Sel nädalal on jalgratturitega õnnetustest kirjutatud varemgi. Esmaspäeval sai ülekäigurajal 11-aastane laps autolt löögi (loe siit). Kolmapäeval suri Sillamäel eakas naine, kes jalgrattaga reguleerimata ülekäigurajal auto alla jäi. Rattur suri saadud vigastustesse haiglas (loe siit).

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
Jalgrattal sõidan...  /   08:22, 1. sept 2017
milleks küll oli tarvis ära muuta liikluseeskirjas punkt, milles KOHUSTATI vöötrajal jalgratast käekõrval lükkama???
S
Sander  /   02:39, 1. sept 2017
See velohull on süüdi jah, kuid kes maksab kinni auto remondi? Õiglane oleks, kes osaleb liikluses, kannab ka materjaalset vastutust, kaasaarvatud jalakäija.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis