city24 pilt (city24)

Tallinna linnavalitsus nimetab Nõmme linnaosas paikneva Lootuse põigu ümber Male tänavaks.

Male tänav

Linnavalitsuse korralduse eelnõuga esitatakse ettepanek muuta Nõmme linnaosas Nõmme asumis paikneva Lootuse põigu nimi Male tänavaks. Lootuse põik algab Lootuse puiestee ja Kagu tänava ristumiskoha lähedalt ja kulgeb P. Kerese  tänava ning Aate tänava ristumiskoha lähedale.

Kuigi kohanimeregistris on Lootuse põik näidatud endiselt Lootuse puiesteest Paul Kerese tänavani kulgevana, puudub Lootuse põigul tegelikult ühendus Lootuse puiesteega ja juurdepääs Lootuse põigu aadressidega kinnistutele on Paul Kerese tänavalt. Seoses sellega on Maa- amet märkinud, et tänavanime liigisõna põik ei tohi olla samanimelisest tänavast lahus ja tänavale tuleks määrata uus kohanimi.

Lootuse põiguga seonduvat arutanud Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon meenutas, et seoses Lootuse puiestikus toimuvate iga-aastaste maleturniiridega on sinna varemalt kaalutud Male tänava nime. Nimekomisjon toetas Male tänava nime ka praegu, kuna see on lühike, haakub Paul Kerese tänavaga ja sobib malepargina kasutatava Lootuse puiestiku kõrvale. 

Foto: Scanpix

Loe lisaks: Nõmme saab Male tänava

Jaga artiklit

5 kommentaari

U
uku  /   13:37, 11. sept 2017
Kui Lootuse põigul puudub juurdepääs Lootuse tänavale siis on see LOOTUSETUSE tänav. Inglise keeles: Hopless, Pointless.
O
Oss i Novski  /   17:35, 10. sept 2017
usub, et varsti saavad nõmmekad endale ka "FEMALE" tänava, kuhugi sinna "MALE" kõrvale. Ja kui peaks ruumi veel ühe tänavajupi jagu leiduma siis saavad ehk ka "NEUTRALE" uulitsa, seal saavad juba täitsa sootud kokku!

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis