Eesti uudised

Mustalt turult hangitud kutsika elu võib jääda üürikeseks

Daniel Veinbergs, 5. september 2017 00:01

24 KOMMENTAARI

v
vaataja/ 5. september 2017 16:01
Krantsid on tegelikult kõige ilusamad, sest nad on originaalsed.Ma ei kannata neid koeraomanikke,kes ajavad taga tõukoeri .Hiljem,kui paari kuu jooksul veel selgub,et midagi on kutsikal valesti,siis saadavad tagasi. Need pole koera tõelised sõbrad vaid pigem koerte vaenlased.
k
Ka Naaber/ 5. september 2017 15:13
Kohutav kui korraga haugub ca 35 kutsikat ja 10 täiskasvanud taksikoera hommikust õhtuni ja nii mitu kuud järjest. Pesakondadel seal vahet polegi. Viimased pole veel müüdud kui juba uued sünnivad. Paberitega ja ilma.
k
Kiisu / 5. september 2017 14:22
Ainult loll hakkab koera orjaks. Elage oma mitte koera elu ja jätke loomad ikka metsa elama.
m
Mina arvan/ 5. september 2017 11:20
Nii kaua kui raha on jumal, ei muutu siin maailmas mitte midagi. Koerakutsikad on samasugune kaup nagu iga muu asi...
k
5. september 2017 11:17
KOERAEMA: aja jooksul on Marika aitanud ilmale tuua 111 taksikoera. Koeri on murdu, aga elu on neil hea.
h
hmm/ 5. september 2017 11:05
Lemmiklooma pidamine ja paljundamine peaks olema karmimate seadustega piiratud. Ning nende rikkumiste eest peaks olema reaalsed karistused. Sellisel juhul oleks vähem hüljatud loomi ning uputatud ja valimatult toodetud pesakondi.
Lisaks eeldustele milliseks loom kasvab ja milline on tema iseloom annavad need nn tõupaberid ka muid kindlustusi, tõukoera ostmisel tehakse ametlik ostu-müügi leping kus on kirjas ka kohustused ja vastutused. Tõukoerapuhul on kennelliidus avalik register kust võimalk vaadata koerte sugupuud, koertele tehtud terviseuuringuid jne. Paber ise ei maksa palju. Ja kellel ei ole tahtmist oma koera tervise eest hoolitseda need ei peakski kutsikaid tootma.
Vaadates soovi ja börsi leidub igasuguseid kuulutusi. Uhkete nimetustega "tõukoer" kellel juhtumisi pole pabereid maksab 850€ samas kui mõni aeg tagasi oli sama tõugu paberitega, küll uhkete nimetusteta, koer 650€. Looma ei peaks võtma hetke emotsiooni ajel vaid varudes tema otsimiseks aega. Siis leiab ka omale sobiva hinnaga ja heast kodust pärit looma. Ostusumma on kõige väiksem kulu, mis looma võtmisel on. Lisaks sellele on tal vaja ka kaitsesüstid teha, asju ja toitu muretseda. Kui temaga midagi juhtub, siis need vet arved on mitmekordsed, olenemata sellest kas ta siis on tõukoer või segavereline.
t
Tõupaber/ 5. september 2017 11:03
Kahjuks jutt,et kennelist ostetud koerad on terved, ei vasta kuudagi tõele.Ainus garantii on koera välimus mis ei muutu taksi ostes hundiks. Kasvatajad vorbivad samuti kutsikaid ja tugevad hea tõutunnusega koerad müüakse koerasporti harrastajatele ja teised lähevad lemmikuteks lepingu lisaga- ei vastuta millegi eest. Erakätesse kaovad kiiresti ka koerad kes kes uuringutel (mis on näituse koertel nõutud) halva tulemuse saanud ( süda haige, liigeste probleem, alergia, jne) ja vaene ostja peab läbima pika ja kalli ravi või kaotab oma lemmiku.See on suletud ring ja kiivalt kaitstakse paberitega koerte eelistust mainimata,et tõukoerte aretus on koerad nõrkadeks ja haigeks muutnud. Olen ise mitmenda tõukoera omanik (õnneks tervete kuigi pisiprobleeme on olnud)ja näen kui palju haigeid koeri vaikselt mujale sokutatakse( isegi riigist välja) Mitmed tuttavad on pidanud oma uue noore sõbra vikerkaaremaale saatma või iga kuu tohutult kalleid ravimeid ostma. AINUS KENNELI EELIS ON KOERA VÄLIMUS, tervise jutt on ......tervetest koertest on üle paisutatud. ( Koerte vabrikud on julmad kohad, sest seal on kutsikad alatoidetud, räpased ja ilma ussirohuta).
t
T.Rex/ 5. september 2017 13:42
Räägiks äkki tõugudest ka ja ei üldistaks? Paljud tõud on ülearetuse ohvrid. Enamasti on jahi- ja töökoerad hea tervisega, sest ka juhul, kui neil on eraldi aretusliinid, on geneetiline baas laiem ja ka tõustandardites on heale tervisele viitavad omadusedolulised.
n
Nojah/ 5. september 2017 09:52
Peab olema ikka väga hea elu ja raha laialt käes,et osta mingi loom 1000 euroga. Mul parima tahtmise juures ka poleks sellist võimalust. Olgu sel penil või 5 tõupaberit joonistatud. OMal peab ka ikka väheke oidu olema.

l
Lugeja/ 5. september 2017 09:46
Prantsusmaa esikoer (omanik Macron) on segavereline. Keskmine segavereline on ka tervem kui puhas tõug. Koeramüüjad soovivad muidugi füüri saada, ei räägita statistilisest suremusest vaid endale sobivas vormis valitud näitest.
l
Lugeja2/ 5. september 2017 11:15
Millele sa toetud oma seosetust jutust, et krantsid on tervemad, see on sama jabur müüt kui, et igal emasel peaks pesakond olema. Kahe geneetiliseli haigusi koera paarituse tulemus on ka krants, ehk segavereline, et kust kohast saab selline koer olla tervem? Et talle kunagi uuringuid ei tehta nagu tõukoertele keda aretuses kasutatakse, see annab selle tervise?
K
!/ 5. september 2017 23:15
Külarants on loodusliku tuhandeaastase valiku tulemus. Optimaalne lahendus eluraskusteks. Ka haigustele vastu pidama. Tõukoer on aga sisuliselt v ä r d. Kunstliku valikuga süvendatud mutatsioon, hä.lve ning kõrvalekalle. kus mingit omadust (mis aretaja arvates peaks domineerima) on rõhutatud teiste omaduste kaotamise arvelt. Rikkudes seega kooskõla. Tõukoerei saa ilma erilise hoolitsuse ning vaktsimeerimiseta hakkama ning lpeb. Külakrants elab aga kõik üle.
n
No mis jutt!/ 5. september 2017 09:42
Sinnamaani võib veel juttu uskuda, et paaritatakse suvakoeri jne., aga kui ikka väidetavalt kõik kutsikad paar päeva peale uude koju saabumist ära surevad... no absurd. Ka haiged loomad surevad, kui nende aeg otsa saab, mitte 2 päeva peale kolimist. Lisaks, meil oli tõutunnistusega koer, oma tõu kohta liiga suur (kääbustõug), süda haige, puusad haiged, elas 15-aastaseks. Eestist ostetud.
l
lugeja/ 5. september 2017 09:41
Tahan leida juba ammu väikest segaverelist krantsi,sest pole tõukoerte hull nagu need venelastel kombeks.Sellepärast nad pettuse ohvriteks langevad. Tõukoeri ostetakse ikka klubi kaudu.Tundub,et väikese krantsi otsimine on palju raskem.
:=??/ 5. september 2017 09:38
kus kohast saab puhast külatõugu koerale papreid isa on naaberküla hundu ja ema meite talu krants 5 pölve
m
Moderaator korjas ära./ 5. september 2017 09:28
No ei luba meie kallis moderaator lihtsaid, turuväravast 5 euro eest ostetud k u t s i k a i d reklaamida! Kuigi ka nendest kasvavad perele truud lemmikud. Sest tõupaberrite mainet tuleb hoida!
Kolm korda üritasin, aga vaat, ei lähe läbi!
m
Moderaator korjas taas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa./ 5. september 2017 09:26
Milleks seda raha sedasi loopida? Ka turuväravast 5 euro eest ostetud segaverelisest kutsikast võib saada perele lemmik ja suur sõber. Loom on loom. Eh seda uhkuse tagaajamist, Et oleksid olemas ikka need looma aadliseisust tunnistavad tõupaberid. Kas või poole auto hinnaga.
n
No ei ole ju nii/ 5. september 2017 13:25
Need on vaesemapoolsed tõusikud, kel arukest täiega napib. Rohkem kui sõpra, on neil vaja teiste ees eputada, näete, meil ka ju tõukoer. Ja las siis saavad püksemööda, et tolmab, nii paras.
m
Moderaator korjas ära./ 5. september 2017 09:25
Milleks seda raha sedasi loopida? Ka turuväravast 5 euro eest ostetud segaverelise k.r.a,n.t,s.i kutsikast võib saada perele lemmik ja suur sõber. Loom on loom. Eh seda uhkuse tagaajamist, Et oleksid olemas ikka need looma aadliseisust tunnistavad tõupaberid. Kas või poole auto hinnaga.
M
???/ 5. september 2017 09:24
Milleks seda raha sedasi loopida? Ka turuväravast 5 euro eest ostetud segaverelise krantsi kutsikast võib saada perele lemmik ja suur sõber. Loom on loom. Eh seda uhkuse tagaajamist, Et oleksid olemas ikka need looma aadliseisust tunnistavad tõupaberid. Kas või poole auto hinnaga.
t
T.Rex/ 5. september 2017 13:32
Olen poolenisti nõus - turuväravast 5 euroga võib täitsa osta. Annate loomakesele kodu. Või paberitega koer täis raha eest. Aga paberiteta looma poole hinna eest ostmine tuleks ka kuriteoks kuulutada. Teadmiseks, et poole hinnaga saab ka kasvatajatelt aretuskõlbmatuid (aga terveid) kutsikaid.

k
kl/ 5. september 2017 09:16
jah, olen ka kogenud kus kutsikas tuli magama panna, kuna närvisüsteem oli nii sassis, et hammustas iseennastki (ilma naljata), rõõmustas ja urises korraga ja oli lõpuks kõigile ohtlik. Veel on nähtud imenäoga prantsuse bulldoge, kellel lapik pea ja hambad väljas kui hülgel. ÄRGE OSTKE KUULUTUSTEST SELLISEID KALLEID VÕLTSPABERITEGA KOERI JA KASSE! Neil on väärarengud, nende vanemaid kasutatakse sünnitusmasinatena ja norm´alset looma saada on teil väga väike õnnestumisprotsent. Parem võtke siis juba puhas kräänz.
a
A/ 5. september 2017 07:44
s
siis/ 5. september 2017 10:30
on kindlasti puhast tõugu!