Eesti uudised

LUGEJA IDEEST ALUSTADA KOOLIGA 1. AUGUSTIST: aga lõpetame õppetöö siis hoopis kevadel?

Õhtuleht.ee, 31. august 2017 12:47

20 KOMMENTAARI

m
Mõtlik/ 1. september 2017 15:15
Kohe näha, et lastesõbralik ühiskond! Orjandus varakult! Laste töö on õppimine! Tuleb töötada, töötada!....Sured ikka lollina!
a
appi/ 1. september 2017 00:08
Meie klimas on august enam- vähem normaalne puhkuste kuu. Kui väga uuendusi vajate, mõelge midagi olulisemat välja. Ei, ärge parem mõelge, tuleb järgmine lollus.
e
Erki/ 31. august 2017 23:44
Tule taevas appi. Eluaeg 1 sept olnud... Mõistusevastane 1 august ...
8
80/ 31. august 2017 18:16
Kaotagem sunnitöö ja kehtestage lastevanematele suvevaheaja-puhkus. Miks ei või vanemad suvel 3 kuud puhata, eriti kui lastel selline vabadus?
a
Augustis siis vanemad ei puhka ? / 31. august 2017 16:09
Huvitav mida siis need vanemad peavad tegema kelledele puhkus lubatakse augustis? Kõik ei saa puhkust juunis, juulis! See, et osad ei oska, taha, viitsi oma eluga midagi tarka peale hakata, see on nende probleem ja ülejäänud ei peaks kannatama. See on vilets kasvatus, kui laps päevad läbi igavleb ja ainus viis oma elule mõte leida on lasta rnda eest kõik korraldada? Laps lugegu raamatuid kui nii igav on. Aga ei, selle asemel hakkame nõudma, et hakaku kool ja sisustagu minu aeg! Sundida seejuures kõik teised ka seda tegema? Aga miks peavad kannatama need lapsed kes ei igavle? Kelle jaoks suvi on põnev ja tegevust täis? Karistame kooliga, sest ullikestel on igav ???
b
B/ 31. august 2017 15:38
Aga miks mitte varem kooli?
see võiks olla iga kooli oma otsustada, kuna kool algab. Täpselt nagu vaheaegadegagi. Suurlinna lastel on jah teistmoodi. Neil on huviringid ja muud tegevused kõik käe jala juures. Kuid väiksemate kohtade lastel pole elu nii lilleline. Lisaks võtavad paljud ka muul ajal puhkust, kui ainult suvel.
Võik ju olla nii, et varem kooli, koolivaheajad nädalalt kahele nädalale. Kes ei tahaks siis talvel kodus olla, lumega lustida? Talvel, kevadel ja sügisel on samamoodi omad võlud.
Kõigil ei ole maakodusid. On ainult oma kodu. Lapsepõlv ei jää niimoodi olematta, kui kooliaegu väheke muuta. Vanavanemate juures saab käia ka sügisel ja talvel. Ega nad siis vähem vanavanemad ole.
Mu meelest on siin rohkem asi kinni lapsevanemates, kes ei suuda oma harjumuspärast programmi muuta. Eluaeg ju olnud nii, et 1 september kooli jne. 5 vaheaega võeti ka suure käraga vastu. Kui riik võtaks otsuse, et nüüd algab kool 1 august, tarkusepäev on 1 september, iga vaheaeg on vähemalt 2 nädalat pikk, suvevaheaeg tiba pikem, kuid mitte ka nii pikk et ära tüdineks, siis ei saa mitte keegi mitte midagi öelda. Nii on ja kõik. Usun et selline õppetöö hajutamine mõjub iga kooli lastele paremini, kui selline kiire kiire, ruttu ruttu läbimine. Andke aega. iga inimene vajab puhkust, kuid mitte ka liiga pikka. samamoodi ka lapsed. poleks see ju esimene kord, kui sügisel on järjekordne jama et lapsed unustavad oma eelmisel aastal õpitu ära. tuletatakse jälle meelde jne.
olen igatahes selle poolt, et esimest koolipäeva nihutada.
h
Huvitav/ 31. august 2017 16:25
kui mitmel viimasel talvel on saanud kohe pikalt lumes lustida. Sügisporis ka veel lustida :) Suvi olgu suvi ja kooliaeg jäägu paika. Ei tea, miks peaks kevadel kooli varem lõpetamine parem olema, kui augustis puhkamine.
p
pooletoobine veits?/ 31. august 2017 18:00
pikem kooliaasta ei tähendaks seda et õpetajad võtaksid asja rahulikumalt, pigem vastupidi, lükkaksid rohkem teemasi ja aineid õpilastele peale, et õpilastel ikka raskem oleks
b
B-le/ 31. august 2017 20:47
Õnneks lapsed vist ei loe neid kommentaariume, sest muidu saaks nad siit väga halba eeskuju - laused algavad väikese tähega, tekst kubiseb sõnavigadest. Miks inimene võtab sõna haridusteemadel, kui tal endal puudub elementaarnegi haridus?
k
kevadine õppetöö korraldus on talvest erinev/ 31. august 2017 15:31
Ikka käib õppetöö. Ka õppekäigud ja õuetunnid on õppetöö osa ja neid tehaksegi siis, kui ilmastik juba selleks soodne. Ei õpita ju ainult klassiruumis laua taga küürutades, näiteks kevadise looduse tärkamist või ilmakaari vms on kõige õigem just õues õppida. Mõni laps vist tõesti ütleb kodus vanemale, et tund jäi ära, käisime metsas (muuseumis, loomaaias, veekogu ääres) või mujal.
Ja vanem küsibki tõsimeeli, et milleks laps peab kooli minema, kui seal kevadel enam ei õpita.
a
ann/ 31. august 2017 15:12
laske lastel lapsepolve ikka ka pidada

l
Lapsevanem/ 31. august 2017 14:17
August on Eestis oluline puhkusekuu mitmel põhjusel. Meri saab alles siis korralikult soojaks, seetõttu oleme just augustist perega Saaremaal puhkamas. Teiseks - metsa ja koduaia (või vanavanemate aia) marjad ja õunad saavad augustis valmis ja vajavad nii söömist kui hoidistamist. Kui laps peab augustis linnas koolis olema, siis kuidas vanemad samal ajal maal hoidistamisega saaksid tegelda? Nii rumala mõtte kui augusti alguses kooli mineku peale saavad tulla ainult need, kellele on kaugeks jäänud nii Eesti mere ääres puhkamine kui ka kodumaiste viljade valmimine. Mul on sellistest inimestest väga kahju. Eestimaa suvi on niigi lühike, ei tohi seda kooliga narrima hakata.
a
aga aga aga/ 31. august 2017 14:12
kas sa ei arva, et siis hakkavad programmid läbi saama aprilliks?
m
mis me sellega võidame?/ 31. august 2017 14:11
vaadake praegust ilma. ainsad ilusad selle suve päevad. kui me käime jaanipäevani koolis. on niru juulikuu ja siis jälle augustis kooli. no millal me puhkame ja suve naudime. meil ei pruugi alati olla juulis suve.
pered puhkavad ja reisivad, lapsed tahavad natuke tööd teha jne. see ei ole mõistlik.
ärme reformi igat asja ära ja ärme võta igat asja, kui nõuka aegset paha asja.
v
31. august 2017 14:10
Vanemad puhkavad põhiliselt suvekuudel (juuni, juuli, august). Täna (31. august) 24 soojakraadi, naudime mere ääres päikest, mõnusalt sooja vett. Esimene koolipäev olgu ikka 1. septemberil.
l
Lugeja/ 31. august 2017 14:04
Opetajad peaksid küll augustis remontima, värvitööd, väliala korrashoid jne.
l
Ly/ 31. august 2017 13:56
1. august on hea mõte sel juhul, kui kool lõpeks maikuus. See on juba aastakümneid nii olnud, et koolis ei toimu mais põhimõtteliselt enam midagi, välja arvatud eksamid. Pealegi on see kõige ilusam aeg aastas, kus kõiki lapsi tõmbab ju õue. Aga august on tihtipeale juba sügiskuu.
s
31. august 2017 14:13
sel aastal on august just nagu suvine. või ei ole täna suvist tunnet?
n
Nonoo/ 31. august 2017 14:44
kus on suvi? Praegu venitatakse mai keskelt kuni juuni keskpaigani s. t. kuu aega lihtsalt , et lapsed käiksid koolis, tegelikult õppetööd ei toimu. Milleks?
k
Kummaline arvamus/ 31. august 2017 20:53
Millises riigis Ly elab? Eestis pole küll nii olnud, et aastakümneid maikuus koolides midagi ei toimu. Samuti loetakse august Eestis endiselt ikka suvekuude hulka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee