Kõik on uus septembrikuus – see luulerida võib kehtida küll kohe-kohe algava kooliaasta, kuid mitte Tallinna linnaliikluse kohta. Sedamööda kuidas inimestel puhkused lõpevad, on septembri lähenemisest juba mõnda aega andnud märku üha pikenevad liiklusummikud. Ei saa öelda, et linn midagi ei teeks, sest pärast paariaastast pausi taastub trammiliiklus Koplisse ja tramm hakkab sõitma isegi lennujaama. Kuid on hulganisti remondiks suletud tänavaid, mis linlastele meelehärmi teevad. Pealinna koduleht näitab tervelt 278 teesulgemist üle linna.

Oma arvestatava panuse annab ka ELi eesistumine, mis takistab liiklust kesklinnas ja kultuurikatla ümbruskonnas. Kui Haabersti ristmiku puhul on selge, et ühe suvega seda valmis ei ehita, siis muude objektide puhul võib tunduda pahastele liiklejatele, et ei ehitajad ega linn töödega eriti kiirusta. Eelmisest suvest saati kestnud Kopli trammitee remont ei kõnele just linna erilisest nõudlikkusest töötempo osas.

Meie elu paratamatuseks on, et paljud remondid koonduvad valimiseelsesse aega, kui poliitikuil on võimalus valijaile meeldimise nimel häälekalt ka poliitilist trummi taguda. Teetöid peaks tegema hajutatult, vältimaks valimiseelseid ummikuid ja valimistele järgnevat vaikelu, kui rahvale meeldimiseks enam pingutama ei pea.  

Küsimusi tekitab ka teetööde kvaliteet. Tähtsa tuiksoone Gonsiori tänava kapitaalne uuendamine lükkus eelmisest aastast küll järgmisse aastasse, kuid eelmine põhjalik remont toimus ju alles 2012. aastal. Peab olema väga jõukas linn, kui saame lubada teeremonti, mis üle paari aasta vastu ei pea.

Kuid mis veelgi olulisem – remondime küll olemasolevat teedevõrku, esitamata küsimust, kas see vastab tuleviku vajadustele. Reidi tee ja Haabersti uus ristmik pigem meelitavad järjest uusi autosid kesklinna ummistama, kui et suunavad elanikke ühistransporti või jalgrattaid kasutama. Tänapäeva ei sobi ka praeguse linnavalitsuse suhtlusstiil, mis naeruvääristab ja välistab dialoogi teistsuguste vaadetega linnakodanikega.   

Valimiste eel koos koolilastega ummikus istudes on aega järele mõelda, kelle poolt valimistel oma ainuke hääl anda.

Jaga artiklit

8 kommentaari

A
AEG OLEKS HEA LINNAPEA  /   07:13, 3. sept 2017
SAAKS SELLEST PRAEGUSEST LINNAVALITSUSEST LAHTI.
T
to Uno   /   17:06, 31. aug 2017
Kord linnas ja info linnast peavad jääma. Kõndige Euroopas ringi ja saate vastuse

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis