Eestis on muule Euroopale mitteomaselt palju puid nagu taigas kuuski. Ometi käib iga puu mahavõtmise ümber selline sõda, et lehed lendavad. Enne viimast tormi murdus Tartus Raadi mõisavärava juurde viiva jalakäijate tee peale jäme puu. Üks parasjagu sealkandis jalgrattaga liikunud naisterahvas pääses napilt õudsest surmast. Tegu oli tavalise suvepäevaga, mitte tormi-iilides viskleva viimsepäevaga. Sellegi allee iga üksiku puu mahavõtmise pärast kembeldakse aktiivselt.

Meeletu verbaalne kaklus käis Emajõelinnas ka siis, kui kümmekond aastat tagasi taheti Poe tänavale ehitada uut ja moodsat raamatukogu. Mõistagi oli aktivistidel jällegi mure puude pärast, mis tulnuks maha võtta. Raamatukogu asub endiselt oma vanades ruumides ja venelaste rusudeks pommitatud kvartali kohale rajatud pargiga kinnistati taas vallutajate kordasaadetut.

Remmelga- ja kasesõbrad, ronige korraks oma omavalitsuse kõrgeima hoone katusele ja teie ees avaneb pilt nagu Suure Munamäe tornist. Ainult puud ja metsad, mille vahel on maju raske märgata.

Oma loomulikku surma sureb tõenäoliselt ka Tartus Malmi tänava eramaja hoovis asuv hiiglaslik kask, mida linna arborist maha võtta ei luba. Kui ametnik ütleb, et sa ei tohi oma krundil akna taga olevat puud maha saagida, siis kas on tegu ametnike võimutunnetuse järjekordse näitega? No ei peaks iga puu pärast pöörduma omavalitsusse või petitsiooniga peaministri poole. Kuigi, ametnikel on ju tööd vaja.

Jaga artiklit

12 kommentaari

P
Päris   /   17:15, 31. aug 2017
selge pildi saab kommentaariumis nn. rohelistest. Te olete ikka väga sektantlik kooslus. Pole ju paha soovitus kui saaksite linnatolmu jalgelt maha raputuda ja maale kasvõi suviti elama asuda. Teete kommuuni ja saategi loodust kaitsta ja nautida. Mõtelge, et see murude, hekkide ja parkide hooldamine polegi väga lihtne. Puud peavad elama ebaloomulikus olekus. Juured tihti asfaldi all ja kui tekib vajadus ehitada tarvilik hoone või tee, peab nii ehk naa osa puid langetama.Katustele langev lehemass põhjustab nende amortiseerumist. Linn on paratamatult loodud inimeste massiliseks elamispaigaks. Haljastust tuleb planeerida ja muutused tulevad ALATI. Võitlus metsade heaperemeheliku majandamise eest ei tohi muutuda mugavuskähmluseks. Et võitlete linnapuude abil, mugavalt kohvikus lösutades Alutaguse metsamassiivi eest! MINGE METSA JA KÄHMELGE SEAL.
K
KAPO  /   16:34, 31. aug 2017
SEl kombel saavad omavalitsuse keskkonnainimesed - ametnikud ja raiujad ja "puudearstid" TÖÖD ja tEENISTUST.Kui raha ära ei kuluta,rohkem ei antagi.Et raha saada,omaenese kotti ja halge ämmale,on vaja raiuda,niita,hävitada = tõestada oma vajalikkust antud kohal.
Samas raiujad kui demokraatia ajastul sõna sekka ütlejad valimistel ja ülemusele toetajateks,ehk ka midagi muud teenet osutamaks,on nad ikka enamasti tuttavad või sugulased.MEIL mõistetakse demokraatiat sedasi.(Kq Itaalias olevat tuletõrjujad ise metsi süüdanud,et mitte koondatud saada...)
KORRUPTSIJA? SEE KOLETIS?KAPO ,kas see ON KORRUPTSIOON KA?

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis