12 kommentaari

P
Päris   /   17:15, 31. aug 2017
selge pildi saab kommentaariumis nn. rohelistest. Te olete ikka väga sektantlik kooslus. Pole ju paha soovitus kui saaksite linnatolmu jalgelt maha raputuda ja maale kasvõi suviti elama asuda. Teete kommuuni ja saategi loodust kaitsta ja nautida. Mõtelge, et see murude, hekkide ja parkide hooldamine polegi väga lihtne. Puud peavad elama ebaloomulikus olekus. Juured tihti asfaldi all ja kui tekib vajadus ehitada tarvilik hoone või tee, peab nii ehk naa osa puid langetama.Katustele langev lehemass põhjustab nende amortiseerumist. Linn on paratamatult loodud inimeste massiliseks elamispaigaks. Haljastust tuleb planeerida ja muutused tulevad ALATI. Võitlus metsade heaperemeheliku majandamise eest ei tohi muutuda mugavuskähmluseks. Et võitlete linnapuude abil, mugavalt kohvikus lösutades Alutaguse metsamassiivi eest! MINGE METSA JA KÄHMELGE SEAL.
K
KAPO  /   16:34, 31. aug 2017
SEl kombel saavad omavalitsuse keskkonnainimesed - ametnikud ja raiujad ja "puudearstid" TÖÖD ja tEENISTUST.Kui raha ära ei kuluta,rohkem ei antagi.Et raha saada,omaenese kotti ja halge ämmale,on vaja raiuda,niita,hävitada = tõestada oma vajalikkust antud kohal.
Samas raiujad kui demokraatia ajastul sõna sekka ütlejad valimistel ja ülemusele toetajateks,ehk ka midagi muud teenet osutamaks,on nad ikka enamasti tuttavad või sugulased.MEIL mõistetakse demokraatiat sedasi.(Kq Itaalias olevat tuletõrjujad ise metsi süüdanud,et mitte koondatud saada...)
KORRUPTSIJA? SEE KOLETIS?KAPO ,kas see ON KORRUPTSIOON KA?
K
Kasekene  /   16:29, 31. aug 2017
EI OLE KUULNUD,ET METSAS KEEGI MURDUNUD PUU ALLA OLEKS JÄÄNUD.VAAT KUI PALJU SEAL PUID ON IGAS STAADIUMIS.
M
Metsavanba  /   16:27, 31. aug 2017
SEE PUUDE PIDEV RAIUMINE ON ÜKS HAIGE ASI KÜLL.PIDEVALT JÄÄVAT KELLEGI AHNUSELE VÕÜI ISEKUSELE ETTE KÕIK LOODUSOBJEKTID JA LOOMAD.
OLEMUSELT ON SEE NAGU KADAKASAKSLUSKI - KELLEGI JÄRELEAHVIMINE,KEDA "ILUMEELSEMAKS,ARUKAMAKS,VÕIDUKAMAKS,ASJALIKUMAKS,KUNSTIMEELSEMAKS" PEETAKSE.MURUNIITMINE SAI KA ALGUSE SUURTE SÜMMEETRILISTE PARKIDE RAJAMISEGA,MIS LASID ARHITEKTUURIL PAREMINI) SILMA PAISTA.NO MIS "ARHITEKTUURI" TALLINNAS VÕI EESTI MAAKOHAS ON,MIDA RÕHUTADA???!!!
INIMESTEL PUUDUB LOODUSMEEL TÄIESTI.HIRMUS MURUNIITMINE JA SAAGIMINE KÄIB KA MAAL!!! KÕIK KONNAPOJAD,RUKKIRÄÄGUD,LIBLIKAVASTSED JNE.LÕHKI LÕIGATUD.LINNUD KÄIVAD MUL SUVEL HELBEID SÖÖMAS.PUUKORISTAJAD!!!(Sest igal putukal on oma taim,millel elab, pidevalt niites need taimed tagasi ei kasva).JA EI NIIDETA AINT PÕLLUMAID,VAID IGA VIIMANE RAUDTEEÄÄR,ASULA ROHEALA NIIDETUD.PUUD RAIUTUD.ÖÖBIK KADUS AKNA ALT,SEST TOOMINGAALLEE VÕETI MAHA.ALUSMETSA POLE JA LINNULAGE METS.PÕÕSASPESITSEJAD.KA LOOMAD ALUSMETSAS ELAVAD.
PUU ON ELUSOLEND.HOSPIITSIDE JA HAIGLATE SEINTEL PUUDE PILDID,LINDILT LINNULAUL.SINNA TULEVAD INIMESED PIKENDAMA OMA PÄEVI,MIS EELMISTE SARNASED.PUUD JA LOODUSVAATED,LINNULAUL LOHUTAVAD,LÕDVESTAVAD,ANNAVAD USU JA LOOTUSE MILLELEGI MUULE HEALE PEALE VAEVADE. ISE TEKITASID TERVE ELU NEID VAEVU.
PUUD OLI(D MU SUURIMAD LOHUTAJAD LAPSEPÕLVES.MÕLEMAD MAHA VÕETUD,ET EHITADA PARKLA,ET ÄKKI IMEB RAMMU AIAMULLAST. METS MU SÕBER.
TALLINNA JM.PARGID ON ÄRATALLATUD ,NENDE TAIMESTIKUKOOSLUSED HÄVINUD,PUID VÄHE.
KAS EI PEAKS EHITAMIST PLANEERIMA NII,ET PUUD JÄÄKSID KAHJUSTAMATA.NAD VAJALIKUMAD,USKUGE,KUI PIDEVAD EHITUSED JA KIVIKÕRB.=DEPRESSIOON.
AUTORILE SOOVITUS - ÄRA PAJATA ASJUST,MIDA SA MÕISTA,TUNNETADA EI SUUDA.
O
on  /   12:50, 31. aug 2017
21. sajand aga inimene üllatab jätkuvalt on religiosse suhtumisega. Nii ongi nende veganite, puukallistajate ja kommunistidega. Ainult vihkamise ja armastuse suhe. Saate pargis puuga üle küüru, siis olete kohe varmad pargiülemat süüdistama. LINN POLE METS- ammugi park. Puberteet aga mitte rohelised.
R
Raadio Vabandus  /   11:37, 31. aug 2017
Samamoodi võib öelda inimeste kohta. Kui ronida puu otsa, siis näeb ikka mõnda liikumas. Pole probleemi, kui kuskilt mõni inimene otsa saab.
O
Olen   /   08:38, 31. aug 2017
nõus, et linnas peab olema rohealasid. Samas tuleb linnas haljastusega tegeledes silmas pidama eripära. Linn pole mets. Omal on kogemus puuga, mis kasvas u. 1,5 meetri kaugusel majaseinast. Igaastane veerennide puhastamine, katusekatte sammaldumine. Tormiga kartsin, et puu võib lõhkuda katuse. Juhuslike vanade okste lambist alla kukkumine jne. Puu polnud teadlikult istutatud vaid lihtsalt kasvanud. Teadlikult istutatud puu ei tohiks olla krundi servas. Eriti lühinägelik on sellise puu istutamine, mis kasvabki suureks ja hakkab segama naabreid. Kes peavad koristama teise inimese töövilju: oksi, lehti või tõrusi. Linnas võiks propageerida madal-tihedat haljastust, mitte suurte laanepuude kultiveerimist. Põõsashaljastus annab ka väikestele kasulikele laululindudele variante pesade rajamiseks. Kindlasti võib ütelda: kõik pole linnas kasulik ja kasu saamiseks võiks pruukida haritud haljastus spetside abi. Kergemaks tuleks teha tülikate laanepuude likvideerimine. Kohustusega mahasaetud puu asendamisega põõsashalhastuse istutamisega.
I
ingrid  /   20:57, 30. aug 2017
Olen näiteks roninud Tallinna vaateplatvormidele ja vaadanud linna ülevalt - maju ja teid jms on palju rohkem kui puid. ja teisteski linnades on puid ikka vähem. Nii et ei ole vaja nii väga praalida. Muidugi peab jälgima, kas puu on ohtlik, aga et hakkame aga pikalt-pikalt kasvanud, kauneid puid aga maha võtma arvates, et ehk ta kukkub maha - no ma ei tea... Aga lihtsalt kivi, betooni, asfalti linnas tunda, see oleks jube. Ainult paar rohelist põõsast siin-seal - see ei aita end hästi tunda.
E
Ei suuda  /   19:54, 30. aug 2017
aru saada, et leidub neid, kes pole siiani taibanud, et puud on maa kopsud. Puhastavad effektiivselt saastunud õhku, mida meie, inimesed ja meie lapsed, sisse hingame. Saadaks puudevihkajad esimesel võimalusel kõrbesse!
I
Imelik suhtumine?  /   19:07, 30. aug 2017
Kas artikli autor ei tea, Eestis käib massiline metsade hävitamine?! Et nendesamade teede remondi ja linnamaade kruntideks jagamise tõttu antakse Tallinnas, Tartus, Pärnus jne. välja sadu tuhandeid raielubasid. RMK parseldab riigimetsi, nagu homset ei tulekski. Ja nüüd naeruvääristatakse kodanikualgatust, mis püüab mõnda linnapuud päästa!
A
arvamus  /   18:44, 30. aug 2017
Eks ole ikka nii, et pedofiil tahab lastega ja puudevihkajast pargiülem puudega "tööd" teha.
A
arvamus  /   18:38, 30. aug 2017
Võtke Kadrioru pargist "eeskuju", mehed tõstukil trelli ja mürgipütiga 3-4 meetri kõrgusele, puu sisse auk ja ongi surmale määratud, lehed kuivavad ära ja saab maha saagida. Oma silmaga nähtud ja igaüks saab rajatud veekraavi ääres neid kuivanud lehtedega tapetud puid näha, ilmselt leiti, et lehed kukuvad kraavi ja kirjutati täiesti tervetele puudele (20-30) surmaotsus, osa neist juba maha võetud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis