Eesti uudised

EI ENAM: HKScan välistab sigade näljutamise kordumise (2)

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017 13:02
SEADFoto: TIINA KÕRTSINI
HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul oli Rakvere lihatööstuse tapamajas möödunud aastal aset leidnud rikkumine kahetsusväärne juhtum ning tema sõnul on tänaseks tehtud juba kõik vajalik selleks, et selliseid olukordi tulevikus ei tekiks.

Anne Mere sõnul on toiduhügieeni ja loomade heaolu järelevalveks lihatööstuses igapäevaselt kohal Veterinaar- ja toiduameti ametnikud, kes viivad regulaarselt läbi ka erikontrolle. 

Samal teemal

„Aastatel 2012-2016 on amet teinud 49 erikontrolli, mille käigus tehtud ettekirjutustest on loomade heaolu puudutanud vaid üks. Kahtlemata on ka üks juhtum liiga palju, kuid kinnitan, et see probleem on tänaseks lahendatud,“ rõhutas Mere.

Esiteks on tema sõnul tagatud, et tapamajas oleks alati eriolukordadeks varutud sööt, mida hoitakse niiskuskindlas ruumis. Teiseks kontrollitakse sööda heakorda perioodiliselt, et ära hoida selle kvaliteedilangus mistahes muul põhjusel.

„Kolmandaks oleme oma tööprotseduure täpsustanud, et informatsioon kvaliteetse sööda puudumisest jõuaks edaspidi õigeaegselt töötajateni, kes saavad operatiivselt uut sööta hankida. Seega plaan B on paigas ja see on 100% vettpidav,“ kinnitas Mere.

Samas nendib ta, et kahe juhtumi valguses on näha, et kõige suurem risk loomade heaolule on tehnika tõrkumine ning asjaolu, et tööjuhised ei anna alati piisavalt selgeid instruktsioone eriolukordadeks.

„Peame oma kõigis tootmisüksustes läbi kaaluma kõik riskid, mis on tingitud nii tehnikast kui ka inimfaktorist, tegema vajalikud muudatused ja investeeringud ning viima läbi koolitused, et kõrvalekaldeid loomade heaolu puudutavatest reeglitest ei esineks,“ ütles ta.

Samal teemal

29.11.2017
HKScan Estonia: tänased sündmused pole käimasoleva palgatüliga seotud
24.10.2017
Tapamaja ametiühing andis HKScanile kaks nädalat armuaega
17.10.2017
Streik Rakvere lihatööstuse tapamajas: kolm streikijat lasti lahti ja kohale kutsuti politsei
30.08.2017
KA SEAD KANNATASID: tibud polnud ainsad HKScan Estonia ohvrid