Eesti uudised

Tartus näeb uue õppeaasta alguse puhul sõjatehnikat 

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017 10:50
Foto: Robin Roots
Kaitseväe ühendatud õppeasutused (KVÜÕA) tähistavad õppeaasta algust 1. septembril traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas, millele järgneb relvastuse ja tehnika näitus kõrgema sõjakooli hoone eest Riia tänaval.

Pidulik jalutuskäik algab reedel, 1. septembril kell 11 Riia 12 peahoone juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus peavad kõne KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Marsruut jätkub mööda Ülikooli tänavat, kus marssijad tervitavad algava õppeaasta puhul Tartu ülikooli.

Samal teemal

Edasi liigub rongkäik Munga tänavale, kus marssijad tervitavad haridus- ja teadusministeeriumit. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi. Rongkäigul osalevad kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, teenistujad ja kaitseväe orkester ning neid saadab kaks soomustransportööri.

Kaitseväe relvastusega saab tutvuda kell 11-13 kõrgema sõjakooli ees aadressil Riia 12 ning hoone fuajees. Näitusel saab tutvuda kaitseväe käsitulirelvade, kaudtulirelvade, tankitõrjerelvade, õhutõrjerelvade ja soomustransportööridega Sisu XA-180 ja XA-188. Külalistele on avatud ka õppeasutuste muuseum.

Rongkäigu liikumise hetkel seisatatakse liiklus jalutuskäigu marsruudil.

Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee