Eesti uudised

Eesti ehitab oma soomukeid 30 miljoni eest ümber (10)

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017, 10:31
Foto: Kaitsevägi
Riigi kaitseinvesteeringute keskus kuulutas välja hanke möödunud aastal Norrast ostetud soomusmanöövervõime toetusmasinate ümberehitamiseks. Selle kestus on 31 kuud ja eeldatav maksumus on 30 miljonit eurot.

Hanke raames tellitakse 31 soomustransportööri ümberehitus ning kuue masina remont ja hooldus. Lisaks sellele sõlmib keskus kuni seitsmeks aastaks elukaare toetuse raamlepingu, millega kindlustatakse 37 soomuki hooldus ja remont ning varuosade tarned ümberehituse käigus paigaldatud seadmetele ja süsteemidele.

Samal teemal

Kaitseministeerium ostis möödunud aastal Norrast 37 jalaväe lahingumasina CV90 korpust, et need Eesti kaitseväe vajaduste kohaselt ümber ehitada. Pärast ümberehitust antakse soomukid Scoutspataljoni käsutusse, kus nad hakkavad täitma erinevaid juhtimis- ja toetusülesandeid.

Rahvusvahelise väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetluses saavad osaleda kõik huvitatud isikud. Hanke esimese faasi eesmärgiks on välja selgitada ettevõtted, kes kvalifitseeruvad hanketingimustele. Taotluste esitamise tähtaeg on 28. september, 2017.

„Toetusmasinad on kavandatud anda Scoutspataljoni käsutusse erinevate funktsioonide ja lahingutoetusülesannete täitmiseks, sealhulgas juhtimispunkti, tanki- ja õhutõrjemeeskondade transpordiks, logistiliseks toetuseks ja ka evakuatsiooniks. Kuus masinat jääb ümber ehitamata, kuid need siiski remonditakse ja hooldatakse,“ selgitas kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar Äripäevale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;