Eesti uudised

Aadu Must: valimisliidud jäävad poliitmaastikul alati külalisesinejateks (5)

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017 09:55
Aadu MustFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna Tartu linnapeakandidaat, erakonna juhatuse liige professor Aadu Must tõdes, et Vabakunna otsus valimistele mitte minna on valimisliitude elutsüklis paraku tavapärane etapp, millega tuleb arvestada.

Must sõnas, et valimisliidud on poliitikamaastikul külalisesinejad, kes saabuvad publiku ootusärevate pilkude saatel ühe ja võib-olla isegi hea etteastega, kuid kaovad lavalt kiirelt ja märkamatult. „Enamjaolt nii kiirelt, et valijatele pole lõppkokkuvõttes ette näidata paraku midagi,“ tõdes Must.

Samal teemal

Ta sõnas, et see pole etteheide Vabakunna liikmetele, vaid näitab ilmekalt, miks valimisliidud ei saa tõsist ja eesmärgipärast poliitikat ajada ning oma valijatele väidetut kaitsta. „Valimisliidu puhul on asi lihtne – proovisime, ei tulnud välja ja lahkume vaikselt. Erakonnad ei saa endale sellist luksust lubada ning jäävad oma otsuste eest vastutama valijate silmis veel pikkadeks aastateks,“ rõhutas Must, lisades, et kui rehnung ei saa valmis nelja aastaga, tuleb seda jätkata.

Keskerakonna juhatuse liige tõi samas välja, et Vabakunna otsus otsad kokku tõmmata ei jää viimaseks. „Eesootavatel valimistel näeme projektipõhiseid valimisliite, milles väga erinevad inimesed ja põhjused valimisliidu moodustamiseks ,“ tõdes Must, kes toonitas, et kui Tartus võis soov olla tõepoolest oma valijaid esindada, siis Tallinnas ongi loodud meelelahutuslik valimisprojekt. „Hooaja lõppedes on sellest osa võtnud eri suundades laiali jooksnud ning öeldu-tehtu unustatud,“ kinnitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee