Eesti uudised

Tallinna sotside programmi keskmes on lapsed, roheline pealinn ja liikumine (7)

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017 08:58
Foto: Tiina Kõrtsini
Sotsiaaldemokraatide Tallinna valimisprogrammis on linnapea kandidaadi Rainer Vakra sõnul olulisel kohal lapsed ja haridus, roheline mõtte- ja teguviis ning Tallinna tõus Euroopa spordipealinnaks.

„Pealinna 120 lasteaiast vajavad üle poolte remonti ja me teeme need korda. Täpselt samuti nagu me tagame lasteaedades tervisliku ja tasuta toidu. Lasteaialapsed saavad varajase võõrkeeleõppe võimalused ja kõigis Tallinna põhikoolides algab võõrkeele õpetamine esimeses klassis. Nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilased saavad tasuta koolilõuna kõrval võimaluse ka tasuta hommikupudruks,“ tutvustas Vakra programmi, mis eile õhtul piirkonna üldkoosolekul heaks kiideti. 

Samal teemal

Sportimisharrastuse laiendamiseks soovivad sotsiaaldemokraadid tõsta Tallinna sporditegevuse toetuse baassummat 300 euroni ning anda igale lapsele võimalus osaleda tasuta ühe huviala- või spordiringi töös. 

Sotsid lubavad rajada Tallinnasse täismõõtmetes olümpiaujula ja Eesti suurima rulapargi ning ehitada kõikidesse linnaosadesse avalikuks tasuta kasutamiseks tenniseväljakud. Veel avavad nad laiemaks kasutamiseks koolide välispordirajatised ning seavad sihiks Tallinna saamise Euroopa spordipealinnaks (European Capital of Sport 2022).

Inim- ja keskkonnasõbraliku Tallinna nimel lõpetavad sotsid arendustegevuse rohealadel ja kindlustavad linnaplaneerimisel, et lähim roheala oleks vähemalt 300 meetri kaugusel iga tallinlase kodukohast.

„Aastaks 2030 kasutame linna asutustes ja tänavavalgustuses ainult rohelist energiat. Arendame välja nutika ja keskkonnasäästliku prügimajanduse ning seame eesmärgiks, et sorteeritud olmejäätmete vedu oleks kõigile Tallinna elanikele tasuta,“ lubavad sotsid, kes tahavad kolmekordistada heakorra tagamiseks mõeldud eelarveraha.

Väikestele Eesti toidutootjatele on kavas luua võimalikult head tingimused oma toodangu müümiseks linna turgudel.  

Sotsiaaldemokraadid tahavad rajada trammiliinid kesklinnast Järvele, Lasnamäele, Haaberstisse, Mustamäele ning reisisadama terminali. Nende plaanidesse kuulub elamurajoonidesse parkimismajade ehitamine, lamellrehvide kasutamise soodustamine ning teehoolduse nõuete tõstmine nii, et rattaga saaks liigelda ka talvel. 

Samal teemal

29.07.2017
Tallinna sotsid avalikustavad KOV programmi ja kandidaadid
29.07.2017
Endine kohtunik Särgava: vaevalt üks Tallinna juhtimist puudutav kohtuasi lõppeb, kui järgmine juba algab
27.07.2017
Sotside Tartu valimisnimekirja esinumber on Marju Lauristin
24.07.2017
Näitleja Tõnu Oja kandideerib Harku vallas sotsiaaldemokraatide nimekirjas