KOLM KUREPOEGA KUREPESAS (ALDO LUUD)

Möödunud laupäeval said vabatahtlikud loomapäästjad Aimar Paenurm ja Kelly Ardan oma Facebooki lehele Seltskond Käppadel kirja, et Mustvee kandis on juba pea kaks nädalat ringi jalutanud neli toonekurge, kes ei saa lennata, sest nende suled on kokku kleepunud.

Päästetud kured viidi Eesti metsloomade ühingu hoiukodusse, kus neid prooviti pestes puhtaks saada, ent tulutult. „Oluline oleks teada, mis ainega on tegu, sest siis saab seda vastava vahendiga ka eemaldada,” selgitas Paenurm.

Tema sõnul teeb lindude olukorra kriitiliseks asjaolu, et sügis läheneb ja tuleb aeg lõunasse lennata, kuid kleepunud sulgedega ei saa sel aastal koorunud noored kured isegi lendamist harjutada.

Nii keskkonnainspektsioon kui ka kurgede päästjad peavad kummastavaks, et linnud jõlkusid Mustvees näljaselt ja määrdunult ringi ligi kaks nädalat, ilma et keegi oleks sellest märku andnud.

Kured peavad hoiukodus talvituma, kuhu Paenurm viis neile 100 kilo kala, sest üks kurg sööb päevas umbes kilo kala. Kui keegi saab linde toiduga aidata, siis abi on teretulnud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Jaga artiklit

24 kommentaari

M
Mitte aine ei muutnud,  /   14:39, 4. sept 2017
vaid ikka INIMESED, hooletuse või tahtlusega. Aine on vahend.
"tundmatu aine muutis kured lennuvõimetuks" on sama vale viide, kui need liiklusuudiste "auto sõitis teelt välja libeda tee tõttu"-sõnastused. Auu, ajakirjanikuharidus?
A
agnes ots  /   13:25, 4. sept 2017
Kas seda julmurist poissi on küsitletud. Tema ehk teab vägagi millega linnud koos. Ehk linnuhaldjas maksab talle kätte ja korralikult. Ja kas nolki ka karistati üldse.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis