Eesti uudised

KA SEAD KANNATASID: tibud polnud ainsad HKScan Estonia ohvrid (15)

Eesti Ekspress, 30. august 2017 07:58
Foto: TIINA KÕRTSINI
Veterinaar- ja toiduameti kontrollaktist selgub, et 26. oktoobril toodi HKScanile kuuluva Rakvere lihakombinaadi tapamajja 70 siga, kelle hukkamine lükkus edasi masina rikke tõttu.

Amet tuvastas, et tapaliini parandamise ajal hoiti loomi näljas, sest eriolukordadeks varutud loomasööt oli riknenud ning tapamaja töötajad pidasid paremaks loomi siis üldse mitte toita.

HKScani kvaliteedijuht Priit ­Dreimann põhjendab remondi ajal sigade söömata jätmist asjaoluga, et kuna eriolukordi esineb harva, siis ei osanud töötajad adekvaatselt hinnata, kui pikaks tehnilise tõrke kõrvaldamine võib kujuneda ning loomadele oli tagatud vaid joogivesi.

Dreimanni sõnul korraldas lihatööstus juhtumi järel töö ümber selliselt, et edaspidi hoitakse jõusööta niiskuskindlas ruumis ning selle kvaliteeti kontrollitakse regulaarselt.

Kokku tegi veterinaar- ja toiduamet mullu Eesti lihakäitlemisettevõtetesse 284 kontrolli, toiduvaldkonnas laiemalt üle 12 000 kontrolli.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis

HKScan Estoniale kuulub linnulihatootja Tallegg, kelle tibude ümber lahvatas möödunud nädalal skandaal. 

Loo alevikus avastatud surnud ja elavate tibude kilekottidesse ja kilekottidega prügikonteineritesse paigutamisega ei rikutud mitte lihtsalt loomade hukkamise nõudeid, vaid valiti teistsugune, seadusega vastuolus olev hukkamisviis.

Samal teemal

07.11.2017
Rakvere lihakombinaadi palgatüli lepitaja on pettunud
05.09.2017
FOTOUUDIS | "Rimi, ära toeta julmust!": loomakaitsjad protestivad poe ees Leedu munade müügi vastu
30.08.2017
EI ENAM: HKScan välistab sigade näljutamise kordumise
25.08.2017
MAAELUMINISTEERIUM: Talleggi tibudesaaga kahjustab toidutööstuse mainet