Maailm

EKSPERT: Korea raketikatsetus pole suunatud Jaapani, vaid USA vastu (4)

Toimetas Denes Kattago, 30. august 2017 07:35
Korea RDV juht Kim Jong Un raketikatsetust jälgimas.Foto: STR/AFP
Jaapanis parlamendisaadiku nõunikuna töötanud Monika Reinem ütleb, et Korea Rahvademokraatliku Vabariigi teisipäevane raketikatsetus on mõeldud siiski reaktsioonina käimasolevatele USA ja Lõuna-Korea ning hiljuti lõppenud USA ja Jaapani sõjalistele õppustele, mida põhjakorealased on pidanud enda autoriteeti ja julgeolekut ohustavaks.

"Ajastus on muidugi huvitav veel selle poolest, et eelmisel nädalal ütles USA president Donald Trump uhkusega, et Põhja-Koreaa ei olegi juba kolm nädalat midagi ette võtnud, järelikult nad on hakanud meid respekteerima. Aga tõenäoliselt see ei ole vastus otse sellele sõnavõtule, kuna iga katsetuse ettevalmistamine võtab aega ja see oli kindlasti plaanis juba varem kui need mõned päevad," lisas ekspert ERRi uudisportaali vahendusel.

"Nagu näeme, mis toimus täna ka Lõuna-Koreas - uus president on muidu väga liberaalne ja alati soovinud Põhja-Koreaga suurendada diplomaatilisi suhteid, aga nüüd on see viinud hoopis selleni, et ta autoriseeris suure jõudemonstratsiooni, nii et Põhja-Korea piiri lähistel tulistati Lõuna-Korea harjutusväljal välja kaheksa pommi. Ja /.../ tõenäoliselt ka muudes riikides, sealhulgas Jaapanis, saavad palju suurema sõnaõiguse need, kes on konservatiivsed jõud poliitikas," arutles Reinem.

Samal teemal

03.08.2017
Tugev maavärin Põhja-Koreas viitab kuuendale tuumakatsetusele
30.07.2017
Kim Jong-un mängib väga ohtlikku mängu
29.07.2017
Jaapanlased on Põhja-Korea rünnakust hirmule aetud
29.07.2017
Põhja-Korea uus raketikatsetus külvas õudust