2
fotot
Korea RDV juht Kim Jong Un raketikatsetust jälgimas. (STR/AFP)

Jaapanis parlamendisaadiku nõunikuna töötanud Monika Reinem ütleb, et Korea Rahvademokraatliku Vabariigi teisipäevane raketikatsetus on mõeldud siiski reaktsioonina käimasolevatele USA ja Lõuna-Korea ning hiljuti lõppenud USA ja Jaapani sõjalistele õppustele, mida põhjakorealased on pidanud enda autoriteeti ja julgeolekut ohustavaks.

"Ajastus on muidugi huvitav veel selle poolest, et eelmisel nädalal ütles USA president Donald Trump uhkusega, et Põhja-Koreaa ei olegi juba kolm nädalat midagi ette võtnud, järelikult nad on hakanud meid respekteerima. Aga tõenäoliselt see ei ole vastus otse sellele sõnavõtule, kuna iga katsetuse ettevalmistamine võtab aega ja see oli kindlasti plaanis juba varem kui need mõned päevad," lisas ekspert ERRi uudisportaali vahendusel.

"Nagu näeme, mis toimus täna ka Lõuna-Koreas - uus president on muidu väga liberaalne ja alati soovinud Põhja-Koreaga suurendada diplomaatilisi suhteid, aga nüüd on see viinud hoopis selleni, et ta autoriseeris suure jõudemonstratsiooni, nii et Põhja-Korea piiri lähistel tulistati Lõuna-Korea harjutusväljal välja kaheksa pommi. Ja /.../ tõenäoliselt ka muudes riikides, sealhulgas Jaapanis, saavad palju suurema sõnaõiguse need, kes on konservatiivsed jõud poliitikas," arutles Reinem.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
Mihkel Espoost  /   13:46, 30. aug 2017
Leo,sa ikka viitsid niipikalt panna,huvitavalt kribid,mul ka igav praegu penskari eelikul.Äkki tuleks ka Eestisse.
L
leo  /   11:03, 30. aug 2017
Siin järgnevalt sõnavõtnu õnneks mingi ekspert ei ole. Aga kui nüüd hakata loogiliselt mõtlema, siis rakettide lennutamist alustas kõigepealt ikka Põhja - Korea. Kui aga rääkida Põhja - Korea võimekusest USAd oma tuumalõhkepäid kandvate rakettidega rünnata, siis on need katsetused läbiteinud raketid lennuulatusega umbes 4000 km ( keskmaaulatusega ballistilised raketid, mis USA läänerannikule ei ulatu ). Taoliste rakettide tuumalõhkepäid suudab aga USA Ticonderoga tüüpi ristlejatel paiknev Aegis raketitõrjesüsteem ( põhineb Standard 3 Block I A/B hävitusraketil ) väga edukalt hävitada. Muide, Aegis raketitõrjesüsteem on olemas ka Austraalial, mida hiljaaegu Põhja - Korea samuti ähvardas rünnata. Nalja kui palju. Aga oletame siiski, et Põhja - Koreal on olemas üks katsetusfaasis olev 10000 km lennuulatusega ballistiline rakett, mille tuumalõhkepead Aegis veel ei suuda hävitada ( peatselt võetakse USA relvastusse küll taolise võimekusega Standard 3 Block II A/B tõrjerakett ) ja üks USA lääneranniku linn hävitatakse. Sellele järgneb USA tuumavastulöök. Huvitav, kuidas reageerivad sellele Hiina ja Venemaa, sest nende riikide suured maa - alad muutuvad üsna radioaktiivseks. No kui esimene ründaja on Põhja - Korea, siis USAga need kaks riiki igatahes tuumasõda ei alusta. Nii et tuumasõda Põhja - Korea pärast ei tule ja kogu selle riigi ümber toimuval USA, Hiina ja Venemaa sebimisel on mingid muud põhjused. Mis puutub aga taolistesse " ekspertidesse ", siis ka siin ei saa ühest hinnangut anda. Võib- olla ta tegeleb lihtsalt tavainimeste lollitamisega

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis