Foto: Tiina Kõrtsini
Daniel Veinbergs 29. august 2017 21:03
Eile hommikul juhtus Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Avispea külas ränk õnnetus. Esialgsetel andmetel korjas traktor, mille roolis oli 16aastane noormees, viljakuivatis vilja kokku. Kuna kopp piiras vaatevälja, ei märganud noormees, et keegi oli astunud traktori ette. 60aastane mees sai traktorilt löögi ning hukkus sündmuskohal.

Viljakuivatusalal liigutavad šokist toibuvad töömehed vilja. Hambad ristis peavad nad lõputuna näiva tööpäeva lõpule viima. Traktori all hukkunud 60aastane mehe on politsei minema toimetanud. Järgmiseks päevaks lubati vihma. Vili tuleb koguda, kuivatada ja salve panna.

Viljakuivatusmasinate kõrval kontoriboksis suhtleb telefoniga üks pere-ettevõtte Avispeamees omanikest, Ott Läänemets, kes äsja aitas politseil sündmuspaika uurida. Kõige muu kõrval tuleb nüüd veel ajakirjanikega tegeleda. Varem tõrjus mees perefirma territooriumilt telekaameraid.

Läänemetsa sõnul oli hukkunud mees pärit Paidest ning kohaliku ettevõttega tal töösuhet polnud. Ehitustööd olid tellitud ettevõttelt Paide MEK. Traktoriroolis istunud 16aastase poisi kohta Läänemets rääkida ei soovi.

Naabruskonnas muru niitnud naine ütleb, et Läänemetsad annavad tööd paljudele küla elanikele. „Niivõrd noorelt tööotsale saamiseks pidi poiss ikka omanike tuttav olema,“ usub naine. 

Põllutööst kiviviske kaugusel seisab Avispea kirik. Pastor teenistub parasjagu teiste külade kirikutes, kuid tema abikaasa Malle on ukse tuulutamiseks lahti jätnud. „Hukkunud meest ma ei teadnud, aga poissi olen küll kohanud,“ ütleb  Malle. „Korralik poiss on – hakkaja,“ jääb Malle napisõnaliseks. 16aastane nooruk oli äsja lõpetanud Väike-Maarja põhikooli.