Maailm

Elanikud peavad kodudest kiiremas korras põgenema.

Houstoni tammi tagant pääses vesi valla (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 29. august 2017 18:39
Inimesed põgenevad kodudestFoto: Reuters / Scanpix
Houstoni lähistel Brazoria maakonnas asuvad vallid ei suuda enam vett pidada, Harrise maakonna Addicksi tamm aga ujutab üle, vahendavad BBC ja kohalik ABC 13 uudistekanal. Lähikonna inimestel on käsk kodud jätta ja evakueeruda.

Houstoni lähedal asuv Addicksi tamm on hakanud üle ajama. Ehkki täna hommikul lootsid insenerid tammi tagant natuke vett välja lastes, et pais ei ohusta kohalikke elanikke, on nüüd selge, et veetase on tõusnud nii kõrgele, et tamm ujutab üle. Ohtu, et tamm murduks, siiski pole.

Samal teemal

Kohalike võimude sõnul ei tõuse vallide tagant vallandunud veevoolu tase mitte tollide, vaid jalgade võrra (1 jalg=30,5 cm) ning vesi liigub Buffalo Bayou jõest, mida mõlemad tammid piiravad, kiirelt allavoolu. Kõigil, kel vähegi võimalik, palutakse abistada kas paatidega inimeste päästmisel või hädaabikeskustes. Harrise maakonna ülemkohtunik andis oma üleskutses teada: „Mind see paberimajandus hetkel ei huvita, kõigile, kes saavad: kui suudate abistada, siis palun tehke seda!“

Praeguseks on orkaan Harvey põhjustatud üleujutustest oma kodudest päästetud üle 3400 inimese. Vihmasajud jätkuvad. Kriis on järjest suurenemas, sest ajutistes päästekeskustes ei ole võimalik sinna praegu kogunenud inimesi mitmeteks päevadeks või nädalateks majutada.

Politseinik kannab süles pisitüdrukut, kes koos perega peab kodunt põgenema Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

31.07.2017
Lõuna-Aasias on sel suvel ilmastikuolude tõttu hukkunud juba üle 1000 inimese
31.07.2017
Harvey jõudis ka Louisianasse, Houstoni lähistel kardetakse keemiatehase süttimist
30.07.2017
Sandra Bullock annetas orkaani ohvritele miljoni
30.07.2017
Houstonis kehtestati öine liikumiskeeld