Juhtkiri

Juhtkiri | Kolibakteri seiklused Ilmatsalus (7)

LISA KOMMENTAAR

Ahh et Ülenurmelaste solkvee probleem oli ainult kustutamist väärt !?? 30. august 2017 21:11
Seda et nemad oma joogivee peavad asendama poest ostetud suurte 5 ja 7 liitriste Värska allikavee vastu ,ei tule nagu mingit kajastamist väärt või ?? Selle kohaliku joogivee eest peavad heaseisma Tartu veevärk !?See pumbamaja mis kuulutati juba majandi aeg kõlbmatuks veevõtu kohaks ,aga Tartu veevärk punnitab ja punnitab seal midagi teha aga ... siiani tulemused eriti kesised . Selleks puuriti uus puurkaev koolimaja lähistele ,aga üksaeg ,toodi jälle alevirahva veevõtu kohaks see vana pumbamaja ja niii ta läkski teatud tuntud rada !Täna olid töömehed ka tegutsemas seal ,,uuema ,, puurkaevu ,,kallal ,, mis toimub tahaks teada ??
Kuivad faktid ja kiitus Õhtulehele 30. august 2017 16:01
Terviseamet avastas veeprobleemi 10.08. Veefirma kaudu laekus info tarbijateni 22.08. Terviseameti ametlik kiri valda laekus 30.08. Juhtkirja viimane lause on täitsa asja ette!
.... 30. august 2017 11:43
kui sellist asja ei teavitatud, on see kuritegelik ja tuleb anda kohtusse! Kurb kogemus Kanadast Walkertonist: https://en.wikipedia.org/wiki/Walkerton_E._coli_outbreak E.colil on teatavasti hulgaliselt erinevaid tüvesid, millest osad on suht ohutud ja osad võivad inimese mullatoidulegi viia. Ka Walkertoni tragöödiale eelnesid suured vihmad. Sealne kurb kogemus näitas, et haigestunutest need, kes tõsisest seisust eluga välja tulid, vajasid nii mitmedki pärast neerusiirdamist, sest organkahjustused olid nii rängad (ja oli ka neid, kes elu jätsid). Seega võib see joogivee reostus ja selle varjamine põhjustada mõnelegi eluaegseid tervisejamasid. Karm värk!
Keskfikaal 30. august 2017 08:12
Tuleb hoida lihtsalt kesikud veevärgist kaugel. Soovitav neid ka kloriidiga töödelda.
Toru Lukksepp 29. august 2017 22:51
On oletus, et Rein Kokk on Keskerakonnast. Ma arvan, et see seletaks asja. Muidu oleks müstika. Palun ajalehelt täpsustust, et süda olems rahul.
Indikaator 29. august 2017 17:43
Kui vesi on saastunud koliga siis võib seal ka muud kasvamas olla. Seda ei tea keegi, sest analüüse tuleb palju teha.
Ja see jutt, et torustikust ja vahemahutitest on lihtne kolooniaid välja ajada on inimeselt kel puudub kogemus ja pädevus sellisel teemal rääkida. Kui saastunud on kogu asula veetorustik siis on seal lugematu arv liiteid-ühendusi, umbsoppe jne jne. See aga tähendab kohti kus ka kõige kangema lahusega reaalses elus ei pääse vahend kontakti kõikide pindadega. Tuletagem meelde kasvõi Soome analoogseid kaasusi: Nokia asula näiteks.
Fekaal 29. august 2017 22:52
Mis sa keerutad! vesi on täis s..tud ja kôik. Omal ajal vaadati, et peldik kaevu ei käiks ja laborit polnud vajagi.