Maailm

Itaalia politsei otsib Riminis noore poolatari vägistanud aafriklasi  (33)

Aadu Hiietamm, 29. august 2017 21:01
SÜNDMUSKOHAL: Itaalia politseinikud sündmuskohal. Foto: AP/Scanpix
Itaalia kuurortlinna Rimini politsei otsib nelja meest, kes ründasid jõhkralt Poola turistipaari. Ründajad lõid mehe pudeliga uimaseks ja vägistasid seejärel tema naist, vahendab La Repubblica. Kurjategijad jätsid oma ohvrid abitus seisundis randa lamama.

Itaalia kuurortlinnas Riminis puhkust veetnud noor Poola paar otsustas enne tagasilendu kodumaale minna öösel Miramare randa jalutama. Nad tegid fotosid ja meenutasid möödunud puhkust.

Ootamatult lähenes neile neli noort meest, kes vigases inglise keeles nõudsid miskit joodavat, sigarette või raha. Poolakad (26aastane mees ja sama vana naine) vastasid eitavalt. 

Abi saabus öösel kella nelja paiku 

Politseinikud ja kiirabiarstid jõudsid sündmuskohale kella nelja paiku öösel. Mõlemad šokiseisundis ja tõsiste traumadega kannatanud viidi haiglasse. Mehel tuvastati peaajupõrutus ja ninaluumurd.

Politsei andmetel ründas Poola paari neli noort Põhja-Aafrika migranti. Kõik neli on politseile teada. Tegemist on alla 30aastaste meestega, kes saabusid Itaaliasse illegaalselt ja ajasid viimasel ajal narkoäri. Tõenäoliselt olid nad paari ründamise ajal alkoholi- või narkomõju all. Samu mehi kahtlustatakse veel teisegi kuriteo toimepanekus. Nimelt vägistati samal öö samas piirkonnas Peruust pärit transseksuaal, kes jäeti samuti vigastatuna randa lamama.

Rimini politsei asus suurte jõududega kurjategijaid otsima. Hoolikalt kammiti läbi rand, baarid, restoranid ja mahajäetud hooned. Uurijad analüüsivad ka valvekaamerate salvestisi. Nende põhjal langeski kahtlus põhja-aafriklastele. Sündmuskohalt leiti ka asitõendid: õllepudel ja meeste rannajalatsid. Samuti leiti poolatari aluspesult kurjategijate spermat, mis võimaldab kindlaks teha nende DNA.

Politsei iseloomustas põhja-aafriklaste toimepandud kuritegu brutaalse ja elajalikuna. Korrakaitsjate sõnul on seda kuritegu raske uurida. Samas avaldati veendumist, et lähiajal kurjategijad tabatakse.

UURIJAD TÖÖHOOS: Itaalia politseinikud sündmuskohalt leitud asitõendeid uurimas.Foto: SIPA/Scanpix

Poola politsei aitab Itaalia kolleege

Varssavi prokuratuur andis esmaspäeval teada, et soovib Itaalia kolleege uurimisel aidata. Prokuratuuri pressiesindaja Magdalena Sowa ütles, et Riminisse saadetakse Poola politseinikud ja prokurör.

Poola justiitsministri asetäitja Patryk Jaki kirjutas Twitteris, et ründajad tuleb surma mõistma. Hiljem taganes ta sellest ideest ning ütles, et soovis vaid rõhutada rünnaku jõhkrust.

Vägistatud poolatar lamas eile veel haiglas, kuid soovib esimesel võimalusel koos mehega kodumaale naasta. Naine ütles, et suudab ründajad ära tunda. 

Rimini meedia kirjutas teisipäeval, et 12. augustil ründas meestekamp samas rannas Itaaliast Varesest pärit paari. Ka siis löödi mees uimaseks ja üritati naist vägistada. Tookord õnnestus rünnatutel siiski põgeneda. Politsei ei välista, et tegemist oli samade kurjategijatega, kes vägistasid poolatari.   

Rimini linnapea Andrea Gnassi lubas Poola paarile vajalikku abi, sealhulgas ka psühholoogilist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee