Foto on illustratiivneFoto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 29. august 2017 14:23
Kuus kuud tagasi määrasid Londonis asuva Tower Hamletsi linnaosa ametnikud kristlasest 5aastase tüdruku elama moslemitest koosnevatesse hooldusperedesse. Nüüdseks on parlamendiliikmed juhtunu kohta esitanud järelpärimise. 

Väidetavalt öelnud uued hooldajad lapsele, et nii jõulud kui ülestõusmispühad on tobedad ning Euroopa naised rumalad ja alkohoolikud, vahendab Daily Mail. Lisaks on tüdruk suunatud õppima araabia keelt, samuti võeti temalt ära ristiga kaelakee. Väljaande andmeil on laps ise väga häiritud asjaolust, et hooldusperedes ei kõnelda inglise keelt. Ka ei lubatud 5aastasel süüa tema päris ema kaasa pandud sealiha sisaldanud spagetirooga. 

Valge nahavärviga laps on sündinud Inglismaal ning omab sealset kodakondsust. Kuigi pole selge, miks laps asenduskodusid vajas, on teada, et tüdruku ema ei ole praeguse korraldusega rahul. 

Sotsiaaltöötaja sõnul laps nuttis ning palus, et teda ei viidaks tagasi viimatise kasuema, näokatet kandva naise juurde.

Inspektorid hindasid volikogu tegevuse mitterahuldavaks. Ka on Briti parlamendiliikmed seisukohal, et kristlasest lapse moslemite leibkonda paigutamine tekitab häirivaid küsimusi.

Hariduskomisjoni esimees Robert Halfon nõudis, et valitsus uuriks juhtumit ning selgitaks, kas taoline probleem on perede hooldussüsteemis levinud nähtus. Halfon sõnas ka, et lapsel peaks olema õigus ühineda perega, kel on temaga sarnane pärinevus ja kultuuriline taust.