Foto on illustratiivne (Vida Press)

Kuus kuud tagasi määrasid Londonis asuva Tower Hamletsi linnaosa ametnikud kristlasest 5aastase tüdruku elama moslemitest koosnevatesse hooldusperedesse. Nüüdseks on parlamendiliikmed juhtunu kohta esitanud järelpärimise. 

Väidetavalt öelnud uued hooldajad lapsele, et nii jõulud kui ülestõusmispühad on tobedad ning Euroopa naised rumalad ja alkohoolikud, vahendab Daily Mail. Lisaks on tüdruk suunatud õppima araabia keelt, samuti võeti temalt ära ristiga kaelakee. Väljaande andmeil on laps ise väga häiritud asjaolust, et hooldusperedes ei kõnelda inglise keelt. Ka ei lubatud 5aastasel süüa tema päris ema kaasa pandud sealiha sisaldanud spagetirooga. 

Valge nahavärviga laps on sündinud Inglismaal ning omab sealset kodakondsust. Kuigi pole selge, miks laps asenduskodusid vajas, on teada, et tüdruku ema ei ole praeguse korraldusega rahul. 

Sotsiaaltöötaja sõnul laps nuttis ning palus, et teda ei viidaks tagasi viimatise kasuema, näokatet kandva naise juurde.

Inspektorid hindasid volikogu tegevuse mitterahuldavaks. Ka on Briti parlamendiliikmed seisukohal, et kristlasest lapse moslemite leibkonda paigutamine tekitab häirivaid küsimusi.

Hariduskomisjoni esimees Robert Halfon nõudis, et valitsus uuriks juhtumit ning selgitaks, kas taoline probleem on perede hooldussüsteemis levinud nähtus. Halfon sõnas ka, et lapsel peaks olema õigus ühineda perega, kel on temaga sarnane pärinevus ja kultuuriline taust.

 
Jaga artiklit

13 kommentaari

S
salliv tolarast  /   10:37, 31. aug 2017
Varem või hiljem peavad nagunii kõik inglased, prantslased jt. Lääne-Euroopa elanikud Araabia keeles rääkima hakkama ning Islamit kummardama, seega väga ilus algatus ametnike poolt, saab kohe suurest kultuurist rikastatud. Imelik et mehele ei pandud, ju ei leitud veel õiget kosilast.
#
###  /   05:03, 30. aug 2017
Need pahased parlamendi saadikud jäävad nagunii hüüdjaks hääleks kõrbes. Liialt väikesed ning tähtsusetud vennad. Sest et üle-Eroopalikuks religiooniks peab saama ju i s l a m. Sest et see on märksa kõrgemal pooljuba ammugi ära otsustatud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis