14 kommentaari

P
praktiline  /   22:34, 7. sept 2017
Majad on juba selliselt ehitatud, nagu igavene noorus kestaks. Meie vananevas ühiskonnas on vanurid suletud korteritesse, kuna nad ei ole võimelised treppidest üles ja alla kõndima. Liftid on ainult vähestel korrusmajadel ja need ei sõida ka tasapinnani vaid esimese korruseni. Väikeste lastega samuti raske treppe mööda ronida. Ehitada tuleks selliseid maju ja kortereid, mis sobiksid igale vanusele ja on praktilised.
V
vana parm  /   09:45, 10. sept 2017
eraldi köök on hea, seal saab segamatult viina visata ja lapsed saavad elutoas rahus multikaid vaadata ning tööst väsinud naine magamistoas pikutada.
N
norrakas  /   21:37, 7. sept 2017
korteris elaks vast ilma pereta ja siis piisaks ka yhetoalisest.
K
KOrterite suuruses on asi  /   16:04, 6. sept 2017
Avatud elutuba teeb elamise suuremaks lihtsalt. Kui sul on 50 ruutmeetri peal eraldi köök ja mingi suur esik siis sul ongi kokku kaks mõtetult väikest tuba kus olla ei saa ja eraldi väike köögiuberik kus sa viibid max 20 minutit päevas... Mõtetu hala... Kui mul oleks 120 ruudune korter siis võib ja olla esikud ja eraldi köögid aga mulle väga meeldib avatud köök ja koridoride puudumine....Ma usun et pole ainus....
M
Moodne elu  /   20:18, 4. sept 2017
Avatud lahendusega köök pole muud kui viimase aja moeröögatus ja edevuse etalon. Sest nii on lihtsalt moodne, efektne - moodne inimene ju kodus süüa ei tee, tema sööb väljas.
Praktilise poole peale hakatakse mõtlema siis, kui sisse kolitakse ja siiski leitakse, et võiks ikka kodus ka süüa teha. Kuna õhupuhastajad-imurid ei tööta 100%-efektiivsusega, siis võib juba praegu leida 5-6 aasta vanuseid kortereid, kus korteri laed on mõnusalt rasvased ja toidulõhnad ennast seintesse ja mööblisse imenud.
Mul üks töökaaslane ei saanud pikka aega aru, kuidas ma tean, mida ta eile õhtusöögiks tegi. Avatud lahendusega köök, kus esik oli otse köögi kõrval - ei mingit saladust.
T
tagasi tulevikku  /   08:39, 3. sept 2017
1970-1980-te ATK-aegsed projektid maapiirkondades, Tartu Maja, EKE-omad linnades - piisavalt ruumi, mitme inimese liikumist võimaldav esik ja köök, mitteläbikäidavad toad, rõdude ja ka panipaikadega NL-ajal koonerdati, sõltus küll projetist. Ümberehitamiste käigus on jõutud tiiruga tagasi otstarbekuse juurde - avatud ruumid on kalli kütte-kütmise aegadel kulukas lõbu. Sama toimus eramute puhul - mis oli mitme korruse ulatuses lahtine ruum, usteta, sai uksed, kui enam ilma kütta ei jõudnud-tahtnud. Et igav ei oleks, küllap hakatakse ka praegustes uusarendustes ümberehitusi tegema, maitsed-soovid muutuvad koos ajaga. Kes igatseb Stalini-aegsete majade kõrgeid ja õhurikkaid ruume, kes Hruštšovi-aegset "küünarnuki" tunnet, eriti esikutes-köökides. Igale oma. Ometi võiks Põhjamaade eeskuju enam rakendada, panipaikade osas, mida vajab nii linna- kui maainimene, vahepealsetest rääkimata.
R
Rõdu  /   09:31, 30. aug 2017
Lisaks ehitatakse siiani maju kus puudub rõdu. Elan vanas stalini aegses majas ja tunnen rõdust väga puudust. Esiteks, et seal riideid kuivatada ja teiseks, et lihtsalt teinekord istuda värskes õhus ja teed nautida.
1
12345  /   08:13, 30. aug 2017
Avatud köök on juba legendaarne "ämber". Lisaks on äärmiselt tobe, kui alates 3-toalisest on korteris üks wc-vannituba. Ideaalis võiks olla lisaks veel üks wc, kokkuhoidlikumal puhul vähemalt eraldi wc ja vannituba.
U
Uusrikkurite mentaliteet  /   13:54, 29. aug 2017
Üksikule või siis äsja armunud ja koos elama hakanud paarile sobib küll korter, kus on avatud planeering, s.t. et elutoa ja köögi vahel seinu pole. Perekonnale (ja veel mitme lapsega perekonnale) niisugune üliavatud köök-elutuba ikka pole sobiv. Ausalt öeldes kui võimalik, siis on vaja ka mehel ning samuti ka naisel omaette eraldi OMA TUBA. Miks? Igaühele on õigus kasvõi veidike aega omaette olla.
U
Uusrikkurite mentaliteet  /   13:51, 29. aug 2017
Uutes, viimati ehitatud ning praegu ehitatavates majades ongi korterid, kus pole ESIKut! Mulle ei meeldi, et korteriuksest astud kohe tuppa.
V
vana parm  /   09:48, 10. sept 2017
õige, uksest võiks astuda otse mitte tuppa vaid magamistuppa
U
Uusrikkurite mentaliteet  /   13:49, 29. aug 2017
ASUTUSTES: koristusteenust tahetakse, teenuse eest soovitakse maksta minimaalselt ja koristusvahendite hoidmise kohta õigupoolest polegi. Rääkimata siis koristuslappide pesemise võimalustest.
U
Uusrikkurite mentaliteet  /   13:45, 29. aug 2017
Korteritessse ei ole planeeritud nii-öldes abiruume. Põrandakaltsud, mopid tolmurätikud pannakse, kuhu juhtub. Tavaliselt pannaksegi põrandahari köögi või vannitoa ukse taha, mopp lükatakse wc poti kõrvale. Kaltsud ja mopi alupadjad topitakse kuhugi kappi > mismoodi need lapid seal kapis kuivavad!? Ja kus neid lappe pestakse!? Kraanikausis ei saa pesta, sest kraanikauss on viimase peal disainitud. Ja praktikas nii ongi: koristusvahendid lükatakse kuhugi kappi hunnikusse - pea-asi, et silma alt ära ja et kõik ikke uhke välja näeks.
M
Mann  /   13:31, 29. aug 2017
Paljudes uutes korterites puudub ka esik ,astud kohe kas tuppa või avatud kööki .Köök peaks ikka eraldi olema ,praehais jääb kergelt nii tekstiilidesse kui nagis rippuvatele riietele.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis