Eesti uudised

Coop lammutab vanu kauplusi, et ehitada kaubanduskeskused asemele (10)

Toimetas Denes Kattago, 29. august 2017, 10:27
Foto: Tiina Kõrtsini
Coopi kaubamärgi all tegutsev Saaremaa tarbijate ühistu ehitab uue kaubanduskeskuse Muhus Liivale ning Salmele ja Orissaarde ning lammutab seejärel parklale ruumi tegemiseks vanad hooned.

“Et kaasajastada ostukeskkonda, on äriliselt mõistlik uus enne püsti panna, kui vana maha võtta,” ütles Saarte Häälele Coopi kaubamärki kandva tulundusühistu Saaremaa Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Kalle Koov.

Samal teemal

Kui Liiva, Salme ja Orissaare kaubanduskeskuse uuendamise kavad on STÜ-l põhjalikult läbi mõeldud ja planeerimismenetlusega alustatud, siis täna läheb Kalle Koov Leisi, et seal kaupluse ümber “veidi ringi vaadata”. Muhu Liiva kaupluse müügisaal suureneb 640 ruutmeetrilt 800 ruutmeetrile.

“Salmel on kõrvalkrunt meil olemas. Tulevast-ületulevast nädalast peaks detailplaneering minema avalikule väljapanekule,” kirjeldas Kalle Koov asjade seisu. Salme uus kauplus tuleb kuni 700 m2 suurune, sellest müügisaal 350–400 m².

Ka Orissaares on kaubanduskeskuse uus asukoht keskväljaku detailplaneeringu eskiisi sisse kirjutatud. "Praegune kauplus on ikkagi ehitatud pea 30 aastat tagasi ja hästi energiakulukas. Pool maja on julgelt kasutamata," selgitas Koov.

Orissaare Coopi kaupluse müügisaal tuleb praegusest oluliselt suurem, lisaks võiksid Koovi sõnul kaubanduskeskuses edaspidigi olla rendipinnad, nagu apteek, postkontor, kandekeskus. “Varem või hiljem jõuame ka toidukaupade kojukandeni, seega ka e-poe teenuse osutamise ruumid jne,” lisas ta.

STÜ juht tõdes, et plaanitavad kaubandusvõrgu investeeringud nõuavad Saaremaal miljoneid eurosid: “Aga me vaatame ka 10–20 aasta perspektiivis ette – ega siis maapoed keskustest kuhugi kao!”

Mis on STÜ ja mis on Coop Saaremaa?

Kust selline arvamus, et see on mingi välismaa firma? Paljud Saaremaa inimesed ja isegi meie oma töötajad ei saa aru. Äriühing STÜ on täpselt nii, nagu ta loodi, ja oma põhikirjalise tegevusega, nüüd juba pea 112 aastat pildil olnud. Ärinime vahetamist ega muudatust ühistu liikmeskonnas pole olnud. Praegugi võiksime rahulikult Saaremaa tarbijate ühistu sarvilist kaubamärki kasutada. Kust tuli siis kaubamärk Coop? Ühistuline tegevus on rahvusvaheline ja kooperatiivne, sellest ingliskeelne lühend COOP. Novembris 2015 võeti Coop-kaubamärk ka Eestis kasutusele. Et selgemini eristuda ja selgemalt väljendada rahvusvahelisust ja koostööd. See ei tähenda aga mingit muudatust ühistu liikmetes või põhikirjas.

Kalle Koov

10 KOMMENTAARI

ü
Ülle 31. august 2017, 07:55
Olen teile kaks korda kirjutanud ja küsinud millal Antslasse tuleb korralik pood ,see on kitsas,kaup lettidel nigel väike valik ning invaliididel on õudne kitsastes vahedes ostelda rääkimatta ratastoolis inimesel. Loodan et seekord saan ma teilt vastuse .Minu e.mail .toomulle@hot.ee
q
Qwert 29. august 2017, 14:52
Kas kunagine ETK on siis maha müüdud mingile COOPile?
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee