Krimi

Meevaras tekitas tuhandeid eurosid kahju (4)

Toimetas Denes Kattago, 29. august 2017 09:40
Foto: MARIANNE LOORENTS
Saaremaal Valjala vallas tegutseva mesiniku Leevi Väli tütar Hanna Pukk ütles, et esimest korda avastas varguse mõni nädal tagasi. 

Pärast esimest meevargust hakkasid tulema kõned, et Kuressaares Kitzbergi tänaval müüakse kahtlaselt odavalt ilma siltideta meepurke. Pukk lisas Saarte Häälele, et pärast esimest juhtumit osteti nii mesindus- kui ka tööruumidele tabad ette, ent need ei takistanud uut vargust.

Nädalavahetusel avastati, et tabad olid lõhutud - seekord oli tahetud sisse murda ka tööruumi ning varaste saagiks langes kolm pütti mett ehk kokku ligi 120 kilogrammi.

Perekond ise kahtlustab, et varguse taga on mitu inimest, kes ilmselt olid nende meemajanduse kohta infot saanud ja seda kurjasti ära kasutasid. “Tahame, et inimesed teaksid, et kui kusagil pakutakse odavat mett, mille purkidel ka silte pole, siis võib see varastatud mesi olla,” ütles Pukk.

27. augustil teatati politseile, et Valjala vallas on uksetaba rambi lõhkumise teel sisse tungitud meetootmise ruumidesse, kust varastati kolm 33-liitrist plastikust meeanumat.

Neis oli kokku 120 kg mett. Vargusega tekitati varalist kahju 960 eurot, teatas Lääne prefektuur.

Samal teemal

05.09.2017
300 KOORMAT MEREPÕHJAS: saarlaste viimne viikingiretk
01.09.2017
VÕIMALIK VAID SAAREMAAL: krutskeid täis naabrid tögavad vennakesi teeviidaga
17.08.2017
Keskkonnaaktivist Zuzu: Eesti võiks olla maailmas oluline mahetoodangu eksportija
17.08.2017
MESIKÄPPADELE: mesise nektari jõud