Maailm

ORKAAN HARVEY VÕI KURI KÄSI: Houstoni büroohoones toimus plahvatus 

Toimetas Greete Kõrvits, 28. august 2017 20:37
Tulekahju Houstoni kesklinnasFoto: AFP / Scanpix
Houstoni linn Texase osariigis on praegu orkaan Harvey meelevallas. Ehkki vägev torm on pisut tagasi tõmbunud, sajab piirkonnas endiselt paduvihma ning seni teadmata põhjusel toimus ühes büroohoones suur plahvatus.

Kohalik uudistekanal ABC13 vahendab Houstoni üleujutatud tänavate õudust: meeletud üleujutused, vööni vees kahlavad inimesed ja päästepaadid, kuhu kõik abivajajad peale ei mahu. „Me tuleme teile esimesel võimalusel järele!“ hõikab vabatahtlikuna päästetöid tegev ajakirjanik oma kummipaadist väikeste lastega perele, kes majauksel vee käest pääsu ootavad.

Päästjad paatidega Foto: AFP / Scanpix

Elanikel palutakse päästjatele märguandeks riputada kodu juures nähtavale kohale rätik või sall. Mõned haiglad ja polikliinikud on suletud, kohalikku toidupanka ei pääse töötajad ligi. Kõigil paadiomanikel palutakse võimaluse korral appi tulla.

Texase rahvuskaartlased päästavad üleujutuste kätte jäänud kohalikke Foto: Reuters / Scanpix

Nagu sellest veel vähe poleks, toimus seni veel teadmata põhjusel ühes Houstoni kesklinna hoones plahvatus. Hoones asuvad vähekindlustatud isikutele juriidilist abi osutava firma kontoriruumid. Hoone süttis pärast plahvatust põlema.

Tulekahju Houstoni kesklinnas Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

31.07.2017
Harvey jõudis ka Louisianasse, Houstoni lähistel kardetakse keemiatehase süttimist
30.07.2017
Sandra Bullock annetas orkaani ohvritele miljoni
30.07.2017
Houstonis kehtestati öine liikumiskeeld
30.07.2017
FOTOD | Donald ja Melania Trump külastasid Harvey poolt laastatud Texast