Püha Markuse väljak Veneetsias.Foto: TopFoto/Scanpix
Aadu Hiietamm 28. august 2017 19:28
Itaalia turismimagneti Veneetsia linnapea Luigi Brugnaro teatas eelmisel nädalal, et ta soovib julgeolekumeetmeid drastiliselt karmistada, vahendab Blick am Abend.

„Me peame siin Itaalias terrorismiga võitlema. Kui keegi Püha Markuse väljakul (pildil) ringi tormab ja „Allahu akbar“ karjub, tuleb ta otsekohe snaiperite poolt maha lasta,“ kuulutas Veneetsia konservatiivist linnapea Riminis toimunud konverentsil.

„Nad ütlevad, et soovivad kohtuda Allahiga ning me saadamegi nad otse tema juurde,“ rõhutas Veneetsia linnapea.  Brugnaro lisas: „Aitab heategevusest. Kui keegi tahab mind tappa, siis pean ma end kaitsma ning ka Veneetsias kaitseme me end.“

Ta meenutas, et politsei nurjas märtsi lõpul Veneetsias suure terrorirünnaku. Tookord vahistati neli Kosovo kodanikku, kellest üks oli teinud pealtkuulatud telefonikõnes ettepaneku õhkida üle Canal Grande (Suur Kanal) viiv kuulus Rialto sild.  “Te pääsete otse paradiisi tänu uskmatule Veneetsiale. Asetage pomm Rialto sillale,” tsiteeris ühe vahistatu sõnu Veneetsia  prokurör Adelchi D’Ippolito.  Neljast vahistatust kaks töötasid Veneetsias kelneritena.  Läbiotsimisel leiti meeste kodudest Islamiriigi videod, millel õpetati päid maha lõikama, ning pommide valmistamisega seotud materjale.   

Itaalia vasakparteide ridades tekitas Brugnaro terrorismivastane seisukohavõtt tõsist pahameelt ning nad nõudsid, et linnapea paluks vabandust. 

Kolmapäeval algab Veneetsias iga-aastane rahvusvaheline filmifestival.