Märts Sultsi vigane plakat, mis ei ole valmisreklaam, nagu mees ise kinnitab.Foto: Märt Sults
Teet Teder 28. august 2017 14:59
Endine koolidirektor, riigikogu liige Märt Sults (Keskerakond) on lasknud panna Tallinnasse üles kolm keelereeglite vastu eksivat reklaamplakatit, millega soovib koolilastele head uut õppeaastat soovida. Põhja-Tallinna linnaosas volikokku kandideeriv Sults väidab, et tegemist ei ole valimiskampaaniaga ning eitab keelereeglite vastu eksimist, mistõttu ei kavatse ka plakateid ümber teha, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Endise Kopli kunstigümnaasiumi direktori, nüüdse riigikogu liikme Märt Sultsi plakatid ripuvad Tallinnas kolmes kohas. Eesti keele instituudi keelenõuandla ütleb, et need on vigased. Kolm hüüumärki veel, aga komasid on ülearu.

Sults viga ei tunnista ja ütleb, et tegu on kiillausega.

"Jah, need komad võivad seal olla ja võivad mitte olla - reeglid neid ei keela ja seda riigieksami kirjandis valeks ei saa lugeda," raiub Sults.

Plakatid tellinud endine koolipapa oma raha eest ja nõu kelleltki ei küsinud.

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

Mina 29. august 2017 17:53
lõpetasin keskkooli 1963 aastal.Eesti keele grammatikale pöörati väga suurt rõhku s.t lauseehitusele.suur-ja väike algustäht.kirjavahemärkidele.Minu arust on see lause küll korrektselt püstitatud ja arusaadavalt.Et kolm hüüumärki on ,tähendab ,et vaja eriliselt tähelepanu pöörata selle lause mõttele.
Toi 29. august 2017 13:01
jamadega pääseb ju paremini pildile. Kas sultsil juba kasiino ehitus käib või keskerakonna raha kaob kohtu saalidesse millega oleks ehitatud
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS