Eesti uudised

Korb: Savisaare valimisliit kahjuks lollitab valijaid Keskerakonna toetamisega (21)

Toimetas Denes Kattago, 28. august 2017 14:42
Foto: Teet Malsroos
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb kutsus lõpetama Savisaare ja ärimeeste ühise liidu poolt valijate lollitamist ning rõhutas, et Keskerakonda saab toetada vaid erakonnas kandideerides, mitte valimisliidu tegevusega opositsioonierakondi toetades.

Korbi sõnul on jutt valimisliidu keskerakondlikest vaadetest ning toetusest erakonnale valijaid lihtsalt eksitav.

Samal teemal

„Keskerakonda saab toetada vaid Keskerakonnas kandideerides ja erakonna poolt hääletades. Kõik teised nimekirjad – Reformierakond, sotsid, IRL või Savisaare ja ärimeeste valimisliit – on Keskerakonna konkurendid valimistel, kes ei aita kuidagi kaasa Tallinnas seni tehtu hoidmisele ega erakonna programmi täitmisele,“ rõhutas Korb.

Peasekretär lisas, et on paraku naeruväärne, et valimisliit, mis äsja ühines endise isamaaliitlase Jüri Mõisa ja teiste ärimeestega, räägib Keskerakonna juurtest.

„Ennast ärieliidile maha müünud valimisliit Keskerakonda, valijaid ega meie juuri kindlasti ei esinda. Sarnast retoorikat on püüdnud Võrus eduta kasutada ka üks teine kirju seltskond,“ tõi Korb paralleeli.

Seejuures on peasekretäri sõnul eriti kahetsusväärne, et alati valimisliitude vastu olnud endine esimees kandideerib täna koduerakonna asemel valimisliidus. „Samas on kõigile selge, et valimisliidu tegevus on kasulik vaid opositsioonierakondadele, eriti Reformierakonnale,“ tõdes Korb.

Ta kordas ka Keskerakonna juhatuse poolt varem välja toodut, et Keskerakonna nimekirja vastu kandideerivad inimesed ei peaks erakonda kuuluma.

„Hääl valimisliidule ei ole hääl Keskerakonnale ega isegi Keskerakonna liikmele. Valimisliidus kandideerijad on ennast ise erakonnast välja arvanud, kuigi pitsat on veel puudu,“ kinnitas Korb.

Samal teemal

21.10.2017
Keskerakond arvas välja 38 erakonna vastu kandideerinut
31.07.2017
Valimisliidud annavad aru: muulasi lõimib ühistegevus
30.07.2017
Aadu Must: valimisliidud jäävad poliitmaastikul alati külalisesinejateks
30.07.2017
KOHTUPROTSESS JÄTKUB: Edgar Savisaart ja Siret Kotkat kuulati isegi Hispaanias pealt!