Maailm

Põetajana töötanud Niels Högeli hingel võib lasuda veel 84 patsiendi surm (2)

Toimetas Piret Kütt, 28. august 2017 15:17
Niels Högel 2014. aasta 9. detsembril peetud kohtuistungilFoto: Reuters / Scanpix
Saksamaa kõige hullemaks sarimõrtsukaks nimetatud Niels Högeli (40) hingel võib lasuda ühtekokku 86 inimese surm, selgus täna Oldenburgis antud pressikonverentsil.

Põetajana töötanud mehe üle asuti kohut pidama juba 2014. aastal, vahendab Bild. Toona mõisteti Högel süüdi kahe patsiendi mõrvas ja kahe hoolealuse mõrvakatses ning talle määrati karistuseks eluaegne vangistus. Högel tappis oma abitud ohvrid neile üledoosi manustades. Võikad teod pani meespõetaja toime Oldenburgi ja Delmenhorsti kliinikutes. 

Tänasel pressikonverentsil kõnelnud Oldenburgi politseinõuniku Johann Kühme sõnul ületavad leiud kujutlusvõime. Riigiprokuratuuri eelduste kohaselt jõuavad 84 võimalikku mõrvajuhtumit kohtusse kas käesoleva aasta lõpus või tuleva aasta alguses.

Johann Kuehme tänasel pressikonverentsil Oldenburgis Foto: AFP / Scanpix

Uurijad jõudsid ohvrite nõnda suure võimaliku arvuni uurides paarisadat kahtlast surmajuhtumit. Läbi on töödeldud sadu patsiendiandmeid ning välja on kaevatud üle saja surnukeha, et tuvastada neis leiduvaid võimalikke ravimijääke.

Usutakse, et Högel pani tapmised toime 2000. aasta veebruarist kuni 2005. aasta juunini. Politsei sõnul võib põetaja hingel lasuda koguni 90 surmajuhtumit, kuid mõnda neist ei ole enam võimalik tõestada.

Kohtul on ka küsimus, kuidas said tapmised nimetatud kliinikutes toimuda ilma, et keegi oleks midagi märganud või püüdnud juhtunut takistada. Sestap on Oldenburgi kliiniku vastutavate isikute kohtuprotsess endiselt avatud.

Peaprokurör Daniela Schiereck-Bohlmann tänasel pressikonverentsil Oldenburgis Foto: AFP / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee