Eesti uudised

Tartu kõmuka valimisliiduga lõid käed Sita-Vello ja joodikuvalvur Kaarin Kaia Mõrd (3)

Õhtuleht.ee, 28. august 2017 12:30
Vello LuukaFoto: Südamega Tartu
Poliitaktivistide Meelis Kaldalu ja Reio Lauritsa valimisliiduga Südamega Tartu on ühinenud kaks aktiivset figuuri, kes vaatamata omapärastele nimedele ei pärine mitte Kreisiraadio sketšist, vaid ülikoolilinna tuliselt kommunaaltandrilt.

Kaunase puiestee naabrite seas Sita-Vellona tuntud Vello Luuka läheb volikokku ühe selge eesmärgiga: maksta kätte Ülejõe kohvikule ja teistele toitlustusettevõtetele, kes elementaarsetest hügieeninõuetest kinni ei suuda pidada. Luuka hinge söövitab nimelt endiselt Ülejõe kohvikus peetud abikaasa 80. juubel, mis terve suguvõsa nädalaks tualetti naelutas. “Nädal aega pritsis tagant ainult vett välja,” sajatas ta.

Ent sisikonnateemadega Luuka ampluaa ei piirdu – selge seisukoht on tal ka linnaplaneerimise osas. Ihastesse maja ehitada soovivale vanahärrale käib tõsiselt närvidele Anne luhale kehtestatud absurdsed keskkonnanõuded, mida ta kiiresti leevendada plaanib. “Planeering tuleb ümber teha, ei saa nii, et näitad muudkui taimi, mida enam olemaski pole,” kurjustas ta. 

Kaarin Kaia Mõrd Foto: Südamega Tartu

Samal teemal

Kaarin Kaia Mõrd on aga aastaid silma peal hoidnud Karete Konsumi ümber töllerdavatel joodikutel ning näeb siin selgeid võimalusi, kuidas kohalik omavalitsus saaks korralike naabrite eluolu kergendada. „Küll nad seal oma hädasid juba teevad – õhtul tulevad nooremad, päeval vanemad parmotid,” kirjeldas ta. “Siin võiks kas või välikäimla olla.Kaksteist Tooli Teguri tänava nurga peal töötab näiteks väga ilusasti.“

Ent Mõrd ei suuda sallida ka näiliselt tervislikemaid tegevusi: renoveeritud Sepa staadioni naabermajas Jalaka tänaval peab ta taluma jalgpallihuligaanide ettekujutust kaasaelamisest. “Lasevad oma suitsupomme meie maja poole! Meie ei tohi Ihastes oksigi põletada, aga nemad neid meeletult suuri musti suitsupomme võivad lasta – see on natuke liig,” arvas ta.

Südamega Tartu eestvedajad Meelis Kaldalu ja Reio Laurits tunnistasid, et nendesuguste idealistide kõrvale on tarvis ka musta tööd tegelevaid kommunaalpoliitikuid, kelleks Luuka ja Mõrd suurepäraselt sobivad. “Paigutame nad küll nimekirja tagumisse otsa, aga ei unusta teeneid kunagi,” vihjas Laurits.

Samal teemal

12.10.2017
FOTO | Tartus lubatakse „õigesti“ hääletamise eest meelehead
25.08.2017
LÖÖK ALLAPOOLE VÖÖD: Tartu skandaalse valimisliidu uus reklaamnägu paljastab rinnad!
21.08.2017
Valimisliitu astunud müüja ja viimistleja lähevad volikokku naistejahile
20.08.2017
Valimisliit Südamega Tartu tahab Pirogovi parki kanepiparadiisi