100 kommentaari

K
konsa  /   13:00, 30. aug 2017
Lotman vastuseks Lobjakale: ajalugu pole koomiks, kus natsism on ühtlaselt mustas, kommunism aga vikerkaarevärvides
.-.-.-
eh, olen jälginud postimehe artikleid ja komentaariumi sell teemal.
jääb mulje, et asja eesmärgiks on auru väljalaskmine ja millegist (millest ei tea) tähelepanu eemale juhtimine.
.
K
konsa  /   07:30, 29. aug 2017
Lotman vastuseks Lobjakale: ajalugu pole koomiks, kus natsism on ühtlaselt mustas, kommunism aga vikerkaarevärvides
.-.-.-.
juhiks tähelepanu, et tänaste UUS-MARKSISTIDE, KOMMUNISTIDE, SOTSIALISTIDE ajuvääratused on
seotud inglise keelde VALESTI TÕLGITUD (ilmselt teadlikult valesti tõlgitud) Kommunistliku partei manifestist, originaal avaldati SAKSA KEELES.
saksa keelne lõik:
Die Kommunisten verschmähen es, ihre Ansichten und Absichten zu verheimlichen. Sie erklären es offen, daß ihre Zwecke nur erreicht werden können durch …… den gewaltsamen Umsturz ….. aller bisherigen Gesellschaftsordnung. Mögen die herrschenden Klassen vor einer kommunistischen Revolution zittern. Die Proletarier haben nichts in ihr zu verlieren als ihre Ketten. Sie haben eine Welt zu gewinnen.
Proletarier aller Länder, vereinigt euch!
venekeelne lõik:
Коммунисты считают презренным делом скрывать свои взгляды и намерения. Они открыто заявляют, что их цели могут быть достигнуты лишь путем …. насильственного ниспровержения …. всего существующего общественного строя. Пусть господствующие классы содрогаются перед Коммунистической Революцией. Пролетариям нечего в ней терять кроме своих цепей. Приобретут же они весь мир.
ПРОЛЕТАРИИ ВСЕХ СТРАН, СОЕДИНЯЙТЕСЬ!
eesti keelne lõik:
Kommunistid peavad põlastusväärseks varjata oma vaateid ja kavatsusi. Nad kuulutavad avalikult, et nende eesmärgid on saavutatavad ainult kogu senise, ühiskonnakorra …. vägivaldse kukutamisega ….. . Väriseguvõimulolevad klassid kommunistliku revolutsiooniees. Proletaarlastel pole selles midagi kaotada peale oma ahelate. Võita on neil aga kogu maailm.
KÕIGI MAADE PROLETAARLASED, ÜHINEGE
ingliskeelne lõik, mis on oluliselt PEHMENDATUD, NUDITUD:
The Communists disdain to conceal their views and aims. They openly declare that their ends can be attained only by the …. forcible overthrow …. of all existing social conditions. Let the ruling classes tremble at a Communistic revolution. The proletarians have nothing to lose but their chains. They have a world to win.
Working Men of All Countries, Unite!
....
seetõttu uus UUS-MARKSISTID tõstavad usinasti pead
K
konsa  /   07:47, 29. aug 2017
lisa:
minu teada lenin valdas saksa keelt perfektselt ja luges Kommunistliku partei manifestisti
originaalis. ilmselt sama ka TROTSKIGA.
praegune MARKSIMI levik usa ülikoolides, on seotud VALESTI inglise keelde TÕLGITUD Kommunistliku partei manifestistiga.
austet kommijad kuidas oleks see lõik ÕIGESTI inglise keelde tõlgituna (Kommunistliku partei manifestist) ????
E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   22:21, 28. aug 2017
Probleemiks on Semitism ja Judaism.
T
temaatik  /   21:49, 28. aug 2017
V
viljandlane  /   21:30, 28. aug 2017
Minu arvates on nii,et kujundan oma suhtumise kellegi tegude järgi ja siin ei ole mul erilist kahtlust,kuidas kommunistidesse suhtuda.See,et kommunistidel olid mingid ideed,mis eriti nn.proletaarlastele(vähekindlustatuile)peale lähevad,mind ei morjenda.Ma olen veendunud kodanlik rahvuslane ja seetõttu igal ajal igasuguse vasakpoolsuse vastane.Ja kui veel meenutada,mida need kommunistid Eesti Vabariigi territooriumil korda on saatnud,siis ei saa nendega mingit kompromissi jutukski tulla!
M
Mees Abjast  /   18:42, 28. aug 2017
Kuritegusid on sooritanud kõik režiimid, ka kaasaegsed. Kõik on ju laias laastus tõlgendamise küsimus. Iga inimene näeb asja oma moodi ja ajalugu kirjutavad teadaolevalt võitjad. Iga arvamus on ju tegelikult subjektiivne. Kas keegi oleks kirjutanud Saksamaa 2 MS võidu korral, et see režiim on
kurjast, jne. Ka see režiim tegi mõndagi head tavakodaniku tarbeks ,NT. keelustas pankadel intressi võtmise, arendas tehnoloogiat (mis NN. liitlaste poolt sisse vehiti ja kasutusele võeti), jne.
K
kõik on  /   17:46, 29. aug 2017
planeeritud
A
ainult  /   14:11, 30. aug 2017
kommunistid pole omakuritegusud tunnistanud,ammugi mitte vabendanud. Mul on häid tuttavaid, kes lastena küüditati Siberisse, kust nad tulid tagasi ilma vanemateta,kuna vanemad hukkusid. Kommunistid ei ole vabandanud,rääkimata kompenseerimisest.
H
hea  /   17:52, 28. aug 2017
vastus A.Lohlakale. See lõi nii valusasti, et suuur vasakpoolne on kiiruga meedias hakanud vaidlema (PM) ja juba uue jura valmis treinud, paras!
M
maha  /   17:53, 28. aug 2017
jah see tohlakas.
L
lobjaka missioon  /   17:50, 28. aug 2017
on koer unest üles ärata,et ta oma kodu valvaks .Kuna seda täissöönud elukat kondiga meelitada ei ole võimalik,siis tuleb ta lihtsalt vihaseks ajada!Usun ,et igaüks kes lobjakat loeb,saab vihaseks!Lobjakas lihtsalt kommenteerib,viga tuleks otsida iseendast.
H
haloo  /   17:42, 28. aug 2017
kuritegusid sooritavad ikka konkreetsed inimesed,enamjaolt lihtne debiilne mass,endised autojuhid ,treialid lüpsjad õpetajad,insenerid ja arstid.Poliitikud ainult räägivad ,mida filosoofid,kuskil ülikooli raamatukogus kirja pannud.Mis puudub siia ideoloogia?Kurjategija võib põhjendada oma kuritegu misiganes põhjusega,kas fasismi nimel,kommunismi nimel,jeesuse nimel või oma auto alla jäänud koera nimel!
K
konsa  /   17:42, 28. aug 2017
Lotman vastuseks Lobjakale: ajalugu pole koomiks, kus natsism on ühtlaselt mustas, kommunism aga vikerkaarevärvides
.-.-.-
äärmiselt tähtis element marksistide võimu juures on SILMAKIRJALIKKUS, teisisõnu POLIITKORREKTSUS. hea näide on PÕHJA-KOREA, ka meil punaokupatsiooni aegu harrastati seda hoolega.
mida SILMAKIRJALIKUM-POLIITKORREKTSEM on ühiskond, seda lihtsam on MARKSISTIDEL võim haarata. rootsi näide, (minu arust nn. ROOTSILAUD on silmakirjalikkuse musternäide, et delikatessid on, aga nagu pole viisaks neid eriti võtta) marksistide vohamine rootsis, koos poliitkorrektsusega.
see, et usa-s surutakse ühiskonnale peale SILAKIRJALIKKUST-POLIITKORREKTSUST vajab muidugi erilist tähelepanu.
näiteks lastele suunatud silmakirjalikkuse koolitus, ehtne poliitpropaganda
film Zootopia (eesti keeles Zootropolis)
http://www.forumcinemas.ee/Event/299944/
meenutab paremaid proletkulti propaganda meetoteid
K
konsa  /   20:51, 28. aug 2017
lisa
punaokupatsiooni aja huumori lemmik teema oligi marksismi-sotsialismi ideoloogia ABSURDINI võimendada
S
Siaila  /   06:59, 29. aug 2017
Siin
V
Vanaema maalt  /   17:22, 28. aug 2017
Lubjaka silmis olen mina suurima rõõmuga nats, sest vikerkaare värvilised pole kärbse musta ka väärt. Selliste isehakanud arvamused, keda see huvitab või mõjutab. Lootku vaid, et enne maailmalõppu veel mõni ajusagar tööle hakkab, vaesekesele võib vaid kaasa tunda.
M
murueit  /   17:04, 28. aug 2017
Kui hea on lugeda tarku mehi...Neid pole varsti enam ühtegi...
Q
Qwert  /   14:34, 28. aug 2017
Mida iganes, aga Lotmanilt oleks oodanud ikka korrektset mõiste kasutamist. No ei ole ju kommunismi kui utoopset ühiskondlikku korda kusagil olnud ega ka tule juba ainuüksi inimloomuse pärast. Kui tahetakse hukka mõista nõukogude korda, siis see on teine asi, kuna taoline ühiskonna kord nagu ka natsism Saksamaal on olnud.
M
mees metsast  /   15:50, 28. aug 2017
Nõukogude korra ajal tehtigi kõike kommunismi ehitamise eesmärgi nimel - meile tambiti seda hommikust õhtuni! Kohe, kohe pidime jõudma kommunismi!
Q
Qwert  /   16:24, 28. aug 2017
Tore kui osatakse kirjutada ja jutustada, kuid tekstist on vaja ka aru saada. See kui midagi jahuti hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni nii söögi alla kui söögi peale, siis see veel ei tähendanud, et kuhugi ka jõuti.
  /   16:32, 28. aug 2017
Jah,
meie koolis käis nõukaajal kohe mitu-mitu korda ka see marksismi-kommunismi üliagar propagandist Mart Helme, kes püüdis noortele koolipoistele ja -tüdrukutele seda kommunismipa.ska iga hinna eest pähe tampida ja pähe määrida.
  /   16:42, 28. aug 2017
Aga paljud sellise ajupesu saanud uskusid tõega kommunismi tulekusse, ilmselt ka sellised kommunistid nagu savisaared, rüütlid, helmemardid jt.
J
ja siis  /   17:22, 28. aug 2017
kas ideoloogia tutvustamine on kuritegu?ka Konstantin Päts luges samal teemal loenguid Kaasani ülikoolis.
1
16:32Ajad segi , ehk oli Eero Loone?  /   17:47, 28. aug 2017
Vana inimene , ajad juba segast. Kui see tont Helme sul kapis on, ära pane tuld põlema, siis ei näe.Ja ära ole nii argpüks.Öeldakse küll, et vanaduses titaks muutud aga ega siis seda kuulutada pole vaja siin vahetpidamata.Oleme ammu teadlikud su foobiast, võta xanax sisse, ehk aitab?
1
16:42  /   14:05, 29. aug 2017
Pigem ikka uskusid sina ja nüüd oled pettunud, et Sulle loeti ja ei saabunudki see õnnis kommunism. Leidsid süüdlased, kelle peale karjuda, kui väiklane. Mis nüüd saab siis, kõik õpetajad nõukogude koolis, kes ajalugu andsid, mida sa nendega veel teeks???
S
sm-kohtud kui poliittehnoloogiline võte tänapäeval  /   16:47, 30. aug 2017
Jah, mees metsast, ja kui aru ei saanud või vastu hakkasid, siis selleks olid olemas seltsimehelikud kohtud. Ma alles üksõhtu tulin selle peale, et see võibki olla põhjuseks, miks eestlane vastu hakata ei julge, kuigi need ajad on ju ammu möödas. Hirm avaliku häbistamise või hukkamõistu ees --- no kellele seda kogeda meeldiks. Hirm elab inimestes edasi... Minu meelest kasutatakse seda poliittehnoloogilist võtet edukalt ära tänapäeva kommentaariumides: annab ideaalse võimaluse mõnd inimest mutta tampida veel enne, kui ta suudki jõuab lahti teha. Võiks ju arutada mingi küsimust, aga meie muutume isiklikuks ja häbistame või sarjame sõnavõtjat...
1
14:34 / Edasi..  /   17:36, 28. aug 2017
...kommunismi võidule- olete unustanud need loosungid. Selle oodatava kommunismi lootuses need repressioonid ju toimusidki, hirm, et keegi neid segab. Loomad ühte lauta, vara laiali, kolhoosid-see oli ju oodatava kommunismi algjärk-kõik ongi meie, mitte Sinu omand.Nii, et ikkagi mingi kommunism oli olemas.Nõukogud on ka kaasajal igas asutuses ja riigi aparaadis endas samuti, kes korra peavad tagama. Oli ikkagi kommunistlik režiim, tahate, või ei taha, kes kuritegusid toime pani.
Q
Qwert  /   18:54, 28. aug 2017
Vasikaga on raske võidu joosta, seda teab iga poisiklutt. Ja see on fakt. Ei tasuks ikka mingit utopistlikku teooriat, mida pole kunagi olnud mingi riikliku kapitalismiga, mida viljeldi Nõukogude Liidus, segamini ajada. Paluks ikka kõigepealt mõisted selgeks endale teha kui vaidlema hakata. Muidu on nii, et üks räägib aiast, teine aiaaugust.
1
18:54  /   19:17, 28. aug 2017
Usu sina QWERT pealegi oma teooriat, mina usun seda, mida silmaga näinud ja omal nahal tunda saanud.Uuskommunistidele meeldib vikerkaar rohkem, olgu siis igal oma tõde.
Q
q  /   21:10, 28. aug 2017
Vaata, sina usklik, no ei ole ju kommunismi olnud. No ei ole, tee või tina! See, et meil on olnud kompartei, ei tähenda veel, et meil on kommunism olnud. Sinu loogika kohaselt, peaks meil siis ka sotsialism praegu olema, kuna on sotsiaaldemokraatlik erakond isegi olemas, ja veel võimul. Aga ei ole ju, tee või tina! Lihtsalt mõistetega tasub korrektne ja täpne olla. Milline peaks nagu kommunism olema, teatakse vaid selle järgi, mida Marx ja Engels on kunagi kirja pannud. See on sama kui ühed ootasid Godo't, keda aga ei tulnud ega tulnud, ega nood kaks ei teadnud, milline too välja näeb.
2
21:10 /Ikka   /   11:55, 29. aug 2017
.. jahud oma kommunismist? Kui sulle rohkem meeldib, siis totalitaarne kommunistlik režiim.Milles Sinu probleem seisneb, kas kuidagi ei leia õigust ust selle režiimi tegudele, kohe mitte kuidagi??? Mine või hulluks.
.
...  /   14:34, 28. aug 2017
Lobjakud, looned ja muud sellised kommunismi taimetaval kasvanud peaksid siinsest " natsiriigist " kiiresti lahkuma.
K
konsa  /   13:20, 28. aug 2017
Lotman vastuseks Lobjakale: ajalugu pole koomiks, kus natsism on ühtlaselt mustas, kommunism aga vikerkaarevärvides
.-.-.-
juhiks tähelepanu, et ka INTERNATSIONALISM on lihtsalt natsionalism, pelgalt KONSTRUKTSIOON,
nagu vasakpoolsetel meeldib rääkida
N
Näed sa  /   17:53, 28. aug 2017
Ikka on veel targematest targemaid, või lihtsalt ise arvavad nii. Ei tea, miks need suured arvajad siin natsiriigis pesitsevad, 21.sajand, piirid lahti või on nemad oma usulevitamise missiooniga juba poolel teel, kahju katki jätta. Põikpäised tuleb nüüd natsideks sõimata, kui kommunismi udu ei mõju.
K
konsa  /   20:43, 28. aug 2017
lisa
ma väljendasin end segaselt.
ma pidasin silmas seda, et kui marksistid-multikultilased süüdistavad eestlasi natsionalismis (laulupidu jm.), siis see on pelgalt MARKSISTLIK-KONSTRUKTSIOON, ei enamat
  /   12:40, 28. aug 2017
Tasub ka siit pilk üle lasta:
http://www.rense.com/general81/ocatk.htm
K
konsa  /   12:20, 28. aug 2017
Lotman vastuseks Lobjakale: ajalugu pole koomiks, kus natsism on ühtlaselt mustas, kommunism aga vikerkaarevärvides
.-.-.-
väga hea lugemine!
mis puudutab kommunismi ihalemist-ehitamist-teostamist, siis IGALPOOL on tegemist
lihtlabase IDEOLOOGILIS-TÜRANNLIKU PÜRAMIDSKEEMIGA (kaudselt midagi finantspüramiidi sarnast), kus tipus olijad ehitavad endale valmis KOMMUNISMI ja seda püramiidi allpool olijate arvelt.
selle ideoloogilis-türannliku püramiidskeemi ellujäämine sõltub tsensuurist ja KOHUSTUSLIKUST POLIITKORREKTSUSEST. näiteks korea suurjuht kim lasi panna vangi need inimesed, kes ta isa matustel õigesti ei nutnud.
võrrelge POLIITKORREKTSUSE KOHUSTUSLIKKUST usa-s, kuhu poole usas asjad liiguvad???
  /   11:57, 28. aug 2017
Lobjakas ajab jälle pada olgu parem vait või on ta vana kommunist
I
Irv**it**usega  /   11:52, 28. aug 2017
Loobjaka L-O-L-L M-Ö-L-.a
P
Põlgusega  /   11:51, 28. aug 2017
Selle lobjaaka lolli mööla ja talla+++lakkumisi ei peaks avaldatama
J
Jaak  /   11:42, 28. aug 2017
Kurjategijad on kurjategijad, mis vahet seal on, mis -ism sul seal lõpus on.
Igasugune sõda on kõige räigem kuritegu inimsuse vastu ja kurjategijate koht on vanglas!
J
just  /   12:09, 28. aug 2017
pole olemas kommunistlikud massimõrvad, kommunistlikud masspiinamised jne. Ism nagu kommunism, natsism, kurjategijate diktatuur massimõrvade, masspiinamiste jms ees ei pehmenda kordasaadetud, pigem raskendab
K
kommunism  /   11:32, 28. aug 2017
on koomiksis punane, aga vikerkaarevärvides on need uue aja vähemused, kes kappidest välja tulevad.
S
seitsmenda päeva adventist  /   11:23, 28. aug 2017
Eeestis pole natsismi ega rassismi,on vaid põlisrahva soov ellujäämisele ja tal on see õigus olemas,aga seda õigust ründavad sallivate hoordid,aga siin riigis nad kaotavad,see pole hullumeelne saksamaa,siin vähemalt venelaste rohkus ohjeldab merkeliste.
R
rt   /   11:17, 28. aug 2017
Ei saa ehk Lotmaniga päris nõus olla et idividuaalsus on lahendus ja pääsetee. Marxi põhiline idee majandusteadlasena oli ehk see et kapitali ja ressursse omavad isikud omavad püsivat konkurentsi eelist nende ees kes ei ole maad, tootmisvahendeid ja muid ressursse - ehk kapital teenib kapitali ja töö tegemine teenib vähem kapitali ja et kui piirajaid peal ei ole tekivad monopolid, mis kurnavad ühiskonda. Kaasaja üks suuremaid majandusteadlasi Thomas Piketty leidis aastatepikkuse uurimustöö tulemusena enam vähem sarnaselt - näiteks aktsiate tootlus on pikaajaliselt suurem kui üldine majanduskasv riigis - ehk rikkad lähevad aina rikkamaks. Erinevalt Marxist aga pakub Piketty ebavõrdsusele lahenduseks suuremaid makse kapitalile, ja seda et neid makse rakendataks ülemaailmselt, Marx pakkus varanduslikule ebavõrdsusele lahenduseks kollektiivse majandamise ja kommunismi. https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Piketty Kas need kes omasid suuri rikkusi ja kapitali olid huvitatud sellest, et nende positsioonid nõrgeneks ? Herbert Marcuse näiteks arvas, et juhul kui lammutada kogukonna tunne ja rahvustunne siis igaüks ajab individualistlikult oma asja, olles tegelikult manipuleeritavad ja paremini juhitavad majanduslike hoobadega suurkapitali poolt. https://et.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse Marcuse oli marksist. Erinevalt oma rahvuskaaslasest, kommunismi isast K. Marxist ei pidanud Marcuse revolutsiooniliseks klassiks mitte proletariaati, vaid, igasuguseid vähemusi. Just nende vähemuste abil soovitas lammutada varasem ühiskond, kindlustamaks omale sobiv võim.
Marcuse kirjeldab oma raamatus “Repressive tolerance”, kuidas kõik normaalne tuleb kuulutada ebanormaalsuseks, et vähendada enamuse survet. Enamuse haarde vähendamisel on kasuks kõik vähemused, kes aitavad lagundada senist ühiskonda. Kõikide “piinatud” vähemuste – anarhistie, immigrantide, seksuaalvähemuste, jne - taotluseid tuleb teatud piirideni soodustada, kuniks varasem ühiskonnamudel on muutunud ebakindlaks, et sellele suurem hoop anda. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb vähendada põlisrahva rolli (sh protsentuaalset osa rahvastikus aga ka osa juhtivrollides) nende omas riigis, sest see aitab enamuse soove alla suruda. Seejärel tuleb anda otsustav löök ja tuua senise võimu asemele “uus” marksistlikule eliidile kasumlik ja lojaalne süsteem. https://et.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse 3. Ühiskonna ja inimese põhiprobleem on heaolu. H. Marcuse kirjutab, et heaolu muutub inimestele olulisemaks kui isikliku vabaduse küsimus (isiklik auto ja maja). Ta nimetab seda näiliseks võrdsuseks. Sellises olukorras muutub subjekt kui isiksus paratamatult objektiks teiste omataoliste seas (võõrandunud subjekt).
R
rt   /   14:50, 28. aug 2017
kokkuvõtteks - Marcuse töötas marxi algideedest lähtuvalt välja teooria rahvusvahelise suurkapitali kaitseks, mille abil rahvusvahelised globaalsed monopolid saaks paremini domineerida väikeste riikide ja kaitstud turgude üle - ilma et globalsete ettevõtete tegevust piiraks mingid kogukonna huvid, rahvuslikud huvid jmt ?
  /   11:11, 28. aug 2017
kommunism on absoluutselt inimsusevastane soperdis ja Lobjakas on täiesti null rahva silmis oma imelike arutlustega.
N
Nikolajev  /   11:14, 28. aug 2017
kommunistid tapsid minu vanaisa ära !
1
16-aastane õpilane  /   11:33, 28. aug 2017
Ma ootaks kuni harimatu suu kinni paneb. Siis vastaksin mis see teoorias tähendab ja mida tegid valesti : USSR, Venezuela, Pohja Korea. Ütlen kuidas see töötab transnistrias, Kuubas, Vietnamis, ning mida paremini saaks teha.
N
nähh  /   12:11, 28. aug 2017
kommunism on jäänud juturaamatutesse unistustena. See, mis ajalooraamtutesse jõudis, oli pooletoobiste sadistlike kurjategijate piiritu märatsemine kaitsetute inimeste kallal
K
kuid...  /   11:07, 28. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
S
sugulane  /   11:16, 28. aug 2017
HÄRRA LOBJAKAS ON EESTIMAA PARIM KOMMENTAATOR !
U
uku  /   11:36, 28. aug 2017
Pane fentat edasi ...
N
nõus!  /   12:02, 28. aug 2017
selles osas, et nõuka-ajal muudkui aga püüeldi kommunismi poole, sinna utoopiasse jõudmata. Kuritegelik on aga kommunistlik punarežiim, mille ajupesu tagajärgi näeme tänagi. Paraku ei julgeta seda aga rahvusvaheliselt kuriteoks kuulutada, isegi siin meie väikeses ühiskonnas mitte. Pole ka ime - üks selle punarežiimi tippnomenklatuuri kohalik esindaja on siiani meie rahva luksuslikul kulukal ülalpidamisel ja ühe valjuhäälse erakonna auesimees...
K
korrektselt fikseeritud?  /   17:29, 28. aug 2017
Ülifasismi ehk sionismi võidukäigu tingimustes?
M
meenutusi  /   11:06, 28. aug 2017
olid ajad, kui Kuku-raadios oli sageli kuulda noort nn.väliseksperti, kellel nimeks Ahto Lobjakas, tihti telefoni-intervjuus kuskilt väljamaalt. Juhtusin neid teinekord kuulma ja kui ta erinevatel kordadel läbivalt hääldas toonase USA presidendi nime rõhutatult valesti - Klintsõn - siis süvenes arusaam, et tegu on väikese inimese koolikiusamistasemel kiiksuga. Ja sellist ei saa pidada eksperdiks, sest tema isiklik kius käib üle kõigest muust olulisemast. Nii muutuski see isik minu jaoks tähtsusetuks. Raske mõista, miks meedia teda üldse niimoodi promob!
P
pensionär  /   11:22, 28. aug 2017
Lobjakas ei ole end kunagi nimetanud eksperdiks. Tal on lihtsalt oma arvamus. Lobjakas on oma arvamustes sõnasuutlik. Ja mina arvan, et tema arvamus ei ole mõjutatud kolmandate ideoloogiate poolt.
S
seitsmenda päeva adventist  /   11:05, 28. aug 2017
anhela merheli pagulaspoliitika on hukatuslik eu põlisrahvastele,antud kontekstis on sallimine hullumeelsus ja kuna keegi peale ekre ei kavatse midagi teha peatamaks muslimite sisseveo suhtes ,siis ainul ekre on mingigi lahendus.
L
leo  /   10:47, 28. aug 2017
Täitsa huvitav oli neid lobjaklikke idiootlik - terroristliku sisuga artiklikesi lugedes kihla vedada, et kummale poole ta siis ikka lõpuks välja jõuab. Nüüd on asi lõplikult selge. Aga need, kes tema killukesi massimeedias levitavad, peaksid mõtlema G W Bushi ütlusele, et see, kes terroriste mahitab, on ise terrorist
T
to a...  /   10:32, 28. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
1
10:32  /   18:04, 28. aug 2017
Just nagu Loonegi, kaks arvamusliidrit, kes pole ajalooraamatut käes kunagi hoidnudki, või siis ainult ENSV oma. Vikerkaar paneb ajud nii keerlema, et unustab oma nimegi ära, võinud siis juba Lenini nimeall kirjutada, oleks tõesem paistnud.
P
Paavo  /   10:30, 28. aug 2017
Lobjak teeb ühe vea veel - kiitsid ju eurokommunistid Stalini je Venemaa kuriteod õigeks. Seega olid nad Stalini kaasosalised, kaudselt. Ma ei õigustaks neid seetõttu väga. Ka kreeklasi mitte.
A
arvamus  /   10:28, 28. aug 2017
Praktikas on kommunistid korda saatnud palju inimsusevastaseid kuritegusid, kuid süüdi on võimu korruptiivsus ja muud inimloomuse varjuküljed, see aga ei halva marksistliku õpetuse positiivset poolt , mis pole leidnud rakendust.Küsimus ongi selles,et EL juhtivriiki Saksamaad ei soovita natsismi teemaga liigselt ärritada.Loodus aga sallib tasakaalu ja nii on ettevõetud kommunistlik ideoloogia.Võrdne kohtlemine peaks olema ka halbades variantides.
  /   14:31, 28. aug 2017
Kommunismikiitjale vastuseks. Marksistlik filosoofia — dialektiline ja ajalooline materialism — tekkis rohkem kui sada aastat tagasi. Selle loojad olid K. Marx ja F.Engels. Dialektiline ja ajalooline materialism on marksismi-leninismi lahutamatu koostisosa, tema filosoofiline alus. See on loov, revolutsiooniline õpetus, mis pidevalt rikastub ja mida k o n t r o l l i t a k s e AJALOOLISE P R A K T I K A varal.(Marksistlik-leninlik filosoofia. Õpik. Kirjastus "Eesti Raamat". Tallinn 1978, lk. 5) Kokkuvõtvalt: kaks kuju, kes polnud rahul ühiskonnas kehtivate reeglitega, otsustasid välja anda oma reeglistiku(individualism, mis kaitseb füüsilise isiku õigusi, tuleb kaotada ja asendada kollektiiviõigustega, millega naised saavad ühisvaraks ja seksuaalvähemused ei pea vastutama füüsilise isikuna teise füüsilise isiku vastu sooritatud seksuaalkuriteo eest, kuna individualism kui kapitalistlik igand, on kaotatud. Vahendiks on revolutsioon, mis tähendab mittenõustujatest individualistide hävitamist. Teoorias on kirjas, et praktika on tõe kriteerium ja kontrollitakse ajaloolise praktika teel. Ajalooline praktika on üle 100 miljoni mittenõustuja, kelle individuaalne elu on lokaalseid hävitusmeetodeid kasutades hävitatud ja hukatud. Taevase Rahu väljaku sündmused Hiina Rahvavabariigis on kaasaja kommunismi väljendus, individualismi ja kollektivismi suur vastaseis.
E
ei tea  /   10:15, 28. aug 2017
palju lobjakas soroselt raha saanud on oma ulmevaldkonna üllitiste eest?
K
kommunism=fašism  /   11:13, 28. aug 2017
Soros nüüd küll ei maksa kommunismiihalejatele.
K
Kuku  /   11:26, 28. aug 2017
No maksab, kui üllitis eesmärki vaenu (globaliseerumisel üks väga vajalikest osadest) täidab.
H
hehh  /   15:08, 28. aug 2017
Kuna uuskommunistid on vasakpoolsed antifad siis muidugi makstakse nende märatsemine kinni.
A
a mis te tahtsite,  /   10:12, 28. aug 2017
see lobjakas on ju tüüpiline tigetsev vasakpoolne vihkaja, kes ei salli enda kõrval muid arvamusi ehk libaliberaal. Sellised ongi meie paduvasakpoolsed, eriti nooremad inimesed ja veel ülikoolipinhi nühkijad. Pole kunagi midagi saavutanud, nüüd saab peavoolumeedia tuules tähelepanu ja populaarsust. Aga ega ta ise Lotmani jutust kindlasti aru ei saa.
K
kommunismikiitjast arvamusliputajale  /   09:59, 28. aug 2017
peab ka ühe otsa pileti ostma, kasvõi kreekasse.
A
Alguses oli sõna ...  /   09:58, 28. aug 2017
Miljonitel laipadel ühishaudades üle kogu maailma on üsna ükskõik, kas nad tapeti kommunismi või natsismi nimel. Härradel erudiitidel tasuks seda oma egokliitori masseerimisel meeles pidada, sest just nende sõnadele toetudes on enamus jõledusi korda saadetud.
N
noored,  /   09:57, 28. aug 2017
eluvõõrad ülbiklobjakad ja sarnased on liiga hea elu peal olnud ja peast sassis ning teevad ennast korralikult täis.
M
magus suutäis  /   09:54, 28. aug 2017
Pole midagi maitsvamat kui hiinale koht kättenäidata ja hukka mõista koos saba-sarvedega...
eesti nogija on sündimas!
A
Aitäh!  /   09:44, 28. aug 2017
hea ülevaade.
E
emmi  /   09:44, 28. aug 2017
Lotmanit lugeda on alati värskendav. Tema intellekt ja erudeeritus on imetlusväärsed.
I
Iisreali raadio viis läbi küsitluse,et kas Saksa juudid ise ei olnud süüdi juutide suhtes saksa rahva vihavaenus j käitumises ,  /   09:40, 28. aug 2017
Üllatuseks 50 % Iisrealist vastanuist arvasid,et juudid olid ise süüdi ja põhjustajad. Iisreal on tõesti demokraatlik riik ja inimesed ka mõtlevad sisulisi asju.
I
ingrid  /   19:32, 28. aug 2017
See arvamus on nüüd siis sellest ooperist, et noor tütarlaps on ise süüdi, et ta ära vägistati julmalt, jõhkralt, sest ta kandis ju üsna lühikest seelikut.... Aga kust see info on üldse pärit, et iisraellased nii vastasid?
A
arvamuste kompetentsikeskus  /   09:40, 28. aug 2017
ok, ok, nüüd jääks veel ära kuulata
rahandusminister Tõniste arvamus selles asjas...
I
iga  /   09:54, 28. aug 2017
sodi suust ei ole ka arvamus.
T
tfänk juu  /   10:07, 28. aug 2017
soovitavalt inglise keeles ka veel
J
jes  /   09:38, 28. aug 2017
Mooses arvas, et kõik sõltub tarkusest. Jeesus arvas, et kõik sõltub südamest. Marx arvas, et kõik sõltub tarbimisest. Freud arvas, et kõik sõltub seksist. Einstein arvas, et kõik on suhteline. Igal juudil on oma arvamus.
L
Lobjakas  /   09:29, 28. aug 2017
ja Loone on kaunid näited ütlusele, et haridus ei tähenda alati haritust. Või oma kokku kahmitud teadmiste eputrillana eksponeerimine. Ma juba ammu ei loe Lobjakat ja Remsut. Tuju on parem.
M
Mutt  /   09:50, 28. aug 2017
nimetas sellise saasta arvamusliputajateks.
A
arvamusliputaja  /   09:53, 28. aug 2017
on sellisete lobjakuste pealkiri.
P
postulaat  /   09:55, 28. aug 2017
eputistel ei ole tavaliselt perekonnaõnne.
siis neil ongi palju isiklikku aega ja nad tegelevadki järjest enam veidramate ja provotseerivamate mõttekonstruktsioonide esitamisega, et mingitki tähelepanu pälvida teistelt.
J
just  /   09:22, 28. aug 2017
ka kommunismikurjategijad, kes veel elus või posthuumselt surnutele, peavad saama samasuguse kohtupreotsessi ja karistused, kui see toimus natsismi kurjategijate üle Nürnbergis.
I
iisrael  /   09:11, 28. aug 2017
elab kommunismis,,,miks eesti peaks võtma initsiatiivi ja juudid hukka mõistma?
T
Tädi Maali  /   09:10, 28. aug 2017
Härra Lotman ongi tark inimene ja tal on ka julgust tõde välja öelda. Kuigi ta on ise juut, ei nõua ta ainult Hitleri võimurite hukkamõistu, vaid ka Nõukogude Liidu tolleaegsete võimurite tegude hukkamõistu. Miks öelda, et koolera on parem kui katk! Põhjus ainult suure sõja võitjate ees küürutamine! Aga kuidas mõistad hukka ainult kommunismi, kui venelaste võidu kindlustasid ju ka näiteks inglased, samuti suur abi Venemaale tuli ka USA-lt jne. Keeruline värk! Niisiis - parem mitte avada Pandoora laegast!
I
iirc  /   09:23, 28. aug 2017
tegelikult, minu teada on ta õigeusklik ja juutlus tähendab ikka religiooni...
L
Lotman on  /   09:52, 28. aug 2017
rooma katoliiklane. Marx, muide, luges ennast sakslaseks, mitte juudiks.
T
T  /   09:54, 28. aug 2017
Lotmam on katoliiklane, mitte õigeusklik. Rahvuselt juut.
E
Elu lõpus Marx ütles,et tema ise küll kommunist pole.  /   11:13, 28. aug 2017
Kogu kirjutatud jura tellis temalt Engels,kellel jätkus raha Marxile maksmiseks...
O
onu Maalile -   /   10:03, 28. aug 2017
Jah, kui Venemaa liitlased -
Suurbritannia
USA
Prantsusmaa jt.-
ei oleks Venamaale appi läinud, siis ei oleks peale sõda mitte sarimõtvar Stalin, vaid sarimõrvar Hitler istunud Kremlis.
Ja mis siis vene rahvast oleks saanud, seda võib igaüks juba ettekujutada.
<
Muide, sulle väike järelaitamistund
õige on - Pandora laekas
osastavas käändes
mida ei tohi avada?
- Pandora laekat, mitte PANDOORA LAEGAST, nagu sina siin kirjutad.
P
prantsusmaa  /   10:08, 28. aug 2017
oli idarindel,,kuidas ta sai endale appi minna?
P
Pealinnast  /   10:49, 28. aug 2017
Kommunistlikul Internatsionaalil oli plaan Berliinist teha pealinn kui kommunismus üle ilma võidab. Aadu ise Moskvasse küll ei tahtnud...
D
Dark One's Eyes  /   14:55, 28. aug 2017
Õigekeelsuse Sõnaraamat 1978.
Laegas - sõnatüüp 32 - vilgas
Vilgas, vilka, vilgast, vilkasse, vilkad, vilgaste, vilkaid, vilgastesse e. vilkaisse
Laegas, laeka, laegast, laekasse, laekad, laegaste, laegastesse e. laekaisse
K
korrektor  /   15:48, 28. aug 2017
No ei ole see järeleaitamistund õige! Õige ongi pandora laegas, laeka, laegast jne. Mitmuses laekad, laegaste, laegastest jne.
1
10:03 Sina ise õpi   /   18:12, 28. aug 2017
Laegas, laeka, laegast Tee omle selgeks, mis asi on LAEGAS, ka viimses reliikvias oli laegas. Mis on nimetavas käändes LAEKAT, pole olemaski!
Ä
ätt.  /   08:08, 29. aug 2017
Sellel ajal kui ühed sarjavad kommunismi siis mingid jobud kaklevad hoopis õigekirja ümber.
Ä
ätt.  /   08:10, 29. aug 2017
Samal ajal kui ühed sõimavad kommunismi siis teised jobud kaklevad õigekirja ümber !
Ä
ätt /08:08-8:18  /   14:26, 29. aug 2017
Aga miks targutad siis, on ju see 10:03 sinu enda kirjutatud? Siis, kui Sina Lenini teese pähe õppisi, jäi kirjaoskus üldse tahaplaanile, tuled veel seletama, häbi!