Maailm

Betoonplokid ristmikel: London valmistub karnevaliks (17)

Toimetas Asso Ladva, 27. august 2017 20:29
VARJUTAB FESTIVALI: üle Notting Hilli linnaosa kõrgub põlenud Grenfell Tower.Foto: The Sun
Londonis sel nädalavahetusel peetaval Notting Hilli karnevalil patrullib enneolematult palju politseinikke, kogu karnevaliala on piiratud tõketega, et vältida autode kihutamist rahva hulka nagu juhtus hiljuti Barcelonas, kirjutab The Sun.

Korraldajad ootavad tänavafestivalile kuni kaks miljonit inimest, kõige rahvarohkemaks kujuneb esmaspäevane orkestrite ja tantsijatega karnevali rongkäik. Et vältida Barcelona stiilis terroritegu, on autode liiklus kogu piirkonnas nädalavahetusel keelatud, lisaks piiravad karnevaliala terasest ja betoonist tõkked.

Politseipatrullid on varustatud kummikinnastega, veepudelitega ning söövitavate ainete tuvastamise komplektiga, põhjuseks Inglismaal järjest sagenenud happerünnakud, viimane neist leidis aset eile Londonis. Ettevaatuseks andis lisatõuke asjaolu, et teletäht Chloe Khan tühistas festivalil esinemise, sest netipätid ähvardasid talle seal hapet näkku visata.

„Mitte keegi ei tohi arvata, et ta võib ringi käia happepudel käes ja keegi ei taipa seda,“ ütles ürituse turvamise eest vastutav politseiametnik Dave Musker ajalehele The Sun. „Politseil on olemas meetodid ja vahendid, et leida selliseid kurjategijaid. Me võtame nad kinni ja viime kohtu ette.“

Festivali turvaplaan sai pärast Barcelonas juhtunut põhjalikult üle vaadatud ning nii kerkisid festivaliala piirile suured betoonplokid, mis teevad võimatuks sõidukite sisenemise.

Et vältida konflikte turistide ja kohalike vahel, soovitatakse festivali külastajatel tungivalt mitte pildistada üle Notting Hilli rajooni kõrguvat Grenfell Toweri ahervaret. Võimude teatel võivad piirkonna elanikud pidada seda „hoolimatuks käitumiseks ja reageerida agressiivselt“. Tänavu 14. juunil Grenfell Toweris puhkenud tulekahjus hukkus vähemalt 80 inimest ja enam kui 70 sai vigastada.