Eesti uudised

Täiendatud kell 22.10. Lisatud fotod sündmuskohalt.

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Motodeltaplaan kukkus Kuusiku lennuvälja lähedal alla ja süttis: kaks inimest hukkus (135)

Asso Ladva, 27. august 2017 20:15
DELTAPLAAN: foto on illustratiivne.Foto: Internet
Raplamaal Kuusiku lennuvälja lähedal juhtus pühapäeva õhtul õnnetus motodeltaplaaniga, politsei teatel on kaks hukkunut - 58aastane mees ja 39aastane naine.

Päästeameti pressiesindaja sõnul kukkus motodeltaplaan kahe inimesega metsa sisse ja süttis, teade selle kohta jõudis häirekeskusesse kell 19.27. Päästeametnikud jõudsid õnnetuspaigale küll kiiresti, kuid kahjuks ei olnud seal enam kedagi päästa.

Kustutati motodeltaplaani rusud, milles oli kaks hukkunut ja hiljem tegelesid päästeametnikud õnnetuspaigas metsa kustutamisega, et tekkinud tulekahi ei muutuks metsatulekahjuks.

Õhtulehe sündmuskohal viibiva reporteri sõnul sündmuspaigale kedagi lähedale ei lasta ja praegu oodatakse lennuameti inimesi, kelle pädevusse kuulub lennuõnnetuste uurimine. Koht, kuhu õhusõiduk kukkus, on raskesti ligipääsetav - soine ja märg. Tulekahju kustutamiseks tuli päästeametnikel kasutada ATVd.

Raplast mõni kilomeeter Märjamaa suunas asuval Kuusiku lennuväljal toimetava Tallinna Aeroklubi esindaja ei osanud öelda, kas õnnetusse sattunud õhusõiduk kuulus mõnele klubile või oli tegu üksikharrastajatega.

"Need deltaplaneristid tegutsevad nagu jumal juhatab, kellel raha on, see ostab ja lendab," räägib Aeroklubi esindaja. "Neid käib seal igal ajal ja igasuguseid."

Politsei on alles jõudnud sündmuskohale ja täpsemaid detaile juhtunu kohta veel ei avaldanud. Politsei pressiesindaja sõnul ei ole veel selge, kas tegu oli mõnda klubisse kuuluvate lnnuhuvilistega või olid nad üksiküritajad. Samuti pole selge, kas deltamotoplaan tõusis õhku Kuusikult või jõudis sinna kuskilt mujalt.

2009. aasta augustis juhtus sarnane õnnetus Pärnu lähedal Uus-Sauga lennuvälja lähistel, kus teele kukkus puude latvu riivanud motodeltaplaan. Toona pääsesid kaks õhusõidukis olnud meest eluga, vaid ühe vigastused vajasid haiglaravi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee