Maailm

Orkaan on nõudnud viis inimelu

Harvey uputab: Houstonis päästeti üleujutustest tuhatkond inimest (1)

Toimetas Asso Ladva, 27. august 2017 18:26
LIIGA PALJU VETT: Houstoni linn Texases on pea täielikult üle ujutatud.Foto: Reuters / Scanpix
Orkaan Harvey kaasa toodud vihmasajud ujutasid üle paljud Texase paigad, sealsest naftatööstuse keskuses Houstonis päästeti üleujutatud majadest öö jooksul enam kui tuhat inimest. Praeguseks on orkaan nõudnud viie inimese elu.

CNNi teatel uppus Houstonis naine, kes eksis autoga teelt ja sõitis sügavasse vette ning Rockportis sai tormi tagajärjel puhkenud tulekahjus surma mees. Kolme ülejäänud surmajuhtumi detaile ei ole veel täpsustatud. Kuna päästeteenistused ei ole jõudnud veel kõikidesse hävingupiirkondadess, siis kardetakse hukkunute arvu suurenemist.

Florida ja New Yorki osariigid saavad Texasesse appi varustust ja päästetöötajaid. „Pärast seda Sandy supertormi tulid paljud linnad meile appi, nüüd teeme meie kõik, et abistada kannatanuid,“ ütles New Yorki linnapea Bill de Blasio.

Harvey jõud on küll kahanenud ja peagi liigitatakse ta ümber troopiliseks tormiks, kuid tema toodud tormituuled ja vihmasajud püsivad Texase kohal. Sünoptikud ennustavad sellise ilma püsimist ka algaval nädalal. „See kestab neli kuni viis päeva,“ võttis prognoosid kokku Houstoni linnapea Sylvester Turner.

„Me oleme koos lastega kodus lõksus ja vesi tõuseb ikka kõrgemale,“ rääkis CNNle Houstoni elanik Janet Castillo. „Me oleme püüdnud telefoni teel abi saada, aga keegi ei vasta või on telefon pidevalt kinni.“

Võimud soovitavad Houstoni elanikel vaatamata järjest kõrgemale tõusvale veetasemele püsida majades. Politsei teatel on inimeste esmane instinkt tulla välja ja otsida kindlamat paika, kuid suure üleujutuse korral võib see olla ohtlik – vesi võib lihtsalt kaasa viia. Pigem soovitatakse võtta kirves ja raiuda auk katusesse, nii märgatakse abivajajaid päästekopteritelt.

Samal teemal

10.09.2017
FOTOUUDIS | Kummikud jalga! Pärnu jalakäijate tunnel uputab
31.07.2017
Lõuna-Aasias on sel suvel ilmastikuolude tõttu hukkunud juba üle 1000 inimese
30.07.2017
Sandra Bullock annetas orkaani ohvritele miljoni
30.07.2017
Houstonis kehtestati öine liikumiskeeld