Eesti uudised

Sotside Tartu valimisnimekirja esinumber on Marju Lauristin (79)

Toimetas Asso Ladva, 27. august 2017 17:27
KOLIB BRÜSSELIST ÄRA: Marju Lauristin lubab edukate valimiste järel jätta Euroopa parlamendi ja ajada Tartu asju.Foto: Tiina Kõrtsini
Tartu Sotsiaaldemokraadid valisid eelseisvatel valimistel nimekirja esinumbriks Euroopa parlamendi saadiku professor Marju Lauristini, kes lubas valimisedu korral lahkuda Euroopa parlamendist ja keskenduda Tartule.

Pühapäeval peetud üldkoosolekul nimetasid Tartu sotsiaaldemokraadid Lauristini volikogu esimehe kandidaadiks ja praeguse abilinnapea Jarno Lauri Tartu linnapea kandidaadiks.

Samal teemal

„Meie valimisprogramm keskendub sellele, kuidas jätta siin õppivad noored Tartusse elama,“ sõnab Laur, kelle sõnul tuleb Tartu elanike arvu vähenemine pöörata ümber kasvuks. „Tartus loodud teadmisi tuleb kasutada siinse majanduse eduks ning muuta meie haridus ja elukeskkond parimaks.“

Lauristin peab tähtsaks ühenduste parandamist Euroopa ja muu maailmaga, olgu selleks korralik rongiühendus Tallinna ja Riiaga, senisest enam lennuühendusi või hea maanteeühendus Tallinnaga. Head ühendused on Tartu kui ülikoolilinna jaoks elulised.

Sotsiaaldemokraatide Tartu valimisnimekirja esikümnes järgnevad Lauristinile ja Laurile Heljo Pikhof, Tõnu Ints, Kadri Leetmaa, Lemmit Kaplinski, Gea Kangilaski, Martin Hallik, Piret Uluots ja Karl Pütsepp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee