18 kommentaari

M
Marta  /   10:12, 28. aug 2017
Suurepärane sõnavõtt! Ei hoita vist üheski riigis (Lätit, Leedut ei tea) aastaid kodakondsuseta inimesi. Mingi aeg vist lihtsalt pikendatakse elamislubasid. Ja mida need georgi lindi liputajad siin taotlevad? Mitte ei saa aru. Ja punalippudega vehkijad? Nutavad taga nõukaaega? Sellised tuleks küll riigist välja saata, ilmselt pole nad ka Eesti kodanikud. Ja kes andis Vene võimudele loa tulla siia korrastama endise okupandi ridades võidelnud ja Eesti anastanud agressorite haudu? Miks lastakse eestlaste hinge sülitada? Vahel on tõesti häbi olla eestlane. Selline maadligi roomav lidus kõrvadega.
J
jaan  /   13:40, 28. aug 2017
ja halli passi omavatele isikutele ei tohiks automaatselt anda eesti kodakondsust, sellist kingitust ei tohiks küll teha, las valivad oma riigi kodakondsuse.
M
Muuseas  /   03:32, 28. aug 2017
See, et kodakondsuseta isikute lapsed on saanud kodakondsuse on suur viga! Tean neist mitut - nad ei valda sõnagi riigikeelt , ütlevad, et pole vaja. Samas lõunapoolsemate osariikide keeli vallatakse nagu hollandi, hispaania...
X
XXX  /   23:28, 27. aug 2017
No Made ise kommude ajal nautis küll neid soodustusi, reisis nii Läände kui idapoole.
V
Vana ,kommunist made  /   22:35, 27. aug 2017
millised passid saavad sissetoodud ukrainlased ,mustad jne.?
K
kuidas missugused  /   09:11, 28. aug 2017
ikka eesti. Siin sündivad mudad saavad automaatselt kodakondsuse.
H
halli passiga  /   15:49, 28. aug 2017
Sugugi mitte kõik hallipassilised pole vanjad-koljad. Tean isiklikult mitut puhastverd eestlast, kellele mingite tähenärimiste tõttu keelduti kodakondsust andmast ja kes solvumisest põhimõtteliselt seda anuma (= keele- ja põhiseaduseeksamit tegema) ei hakka.
N
Niikaua kui meie riigis on Tiit Made,  /   21:44, 27. aug 2017
Metlevi ,Ligi, Ansipi,Võrno,Helme sarnaseid otsekoheseid ja ausaid poliitikuid jätavad momendil riiki juhtivad poliitkorrektsed ehk silmakirjalikud ,valetavad ja hämavad "liidrid" endast ääretult saamatu ning tõeliselt hädise Brüsseli poliitilise postiljoni häbiväärse mulje.
M
Mul on veel  /   20:30, 27. aug 2017
parem ettepanek. Tiit Madele minu 85 aastase , 52 aastase tööstaašiga ema 380 eurone kuupension ja Made pension lühikeseks ajaks minu emale!
Sest Made on ka üks selle , kes need hallid passid sisse seadis.
Kolmandaks. Miks Made ja temasugused ruineerivad Eesti kodanikke? Anvelt ütles, et lisaks PPA -le, psühhiaatritele, pealtkaebajatele rakendatakse Eesti pereisadele veel lisaks ka KAPo meelsuse kontrollimiseks, et kas ikka tohib pere kaitseks või jahilkäigusks ühte sileraudset jahipüssi hoida?
Valdades on olnud senimaani hea tava, et rikutakse seadusi ning väljakuulutatud tingimusi kruntide ja maa müügil muudetakse otsustuskorras kahtlase taustaga ukrainlaste, venelaste või rikkurite kasuks. Missuguseid eeliseid kodakondsusega seotud kohustuste kõrval saavad tavalised põliseestlased? Peale trääsa - ei mingeidki! Arvan teadvat, miks kardetakse venelasi ja vene keelt kõnelevaid inimesi! Nendele tehtava ülekohtu tõttu võib kunagi ametnikke tabada kättemaks, vaeseid eestlasi võib kottida armutult . Neid ei kaitse ei Putin ei Trump !
O
on  /   20:29, 27. aug 2017
selge, et riik on venelastel lasknud eestlastele pähe istuda. Maxima juhtum, kus müüja nõudis ostjalt tema poole pöördumist vene keeles, on selge näide venelaste seas valitsevast mentaliteedist. See pole üksikjuhtum. Poliitikute venelastega semutsemine on ohtlik ja eestlased peaks seda valimistel meeles pidama.
M
Maarika  /   20:18, 27. aug 2017
Made ettepanek tundub üsna mõistlik, . Praeguse valitsuse ideed halli passi kodanikele kuidagi kodakondsuse andmine tundub täiesti arusaamatu, mismoodi nad seda teha kavatsevad, sest täpsemalt selgitatud pole. Nad ei saa ju vägisi Eesti kodakondsust kaela määrida ja hallid passid ära korjata. Kujutan ette võimalikke kohtukeisse.
Ratase jutt, et võimaldamr kõigile , kes tahavad Eesti kodakondsuse , on täiesti sisutühi ja demagoogiline valimiseelne jura. sest see võimalus on ju praegugi olemas, kõigil, kes kodakondsust tahavad
  /   08:02, 28. aug 2017
Kuidas astusaamatu, kui just see kamp on nende valijaskond? Sama moodi tiris C omale immigrantidest valijaid valimisteks kaohale ja sama teeb M, kes jala üle piiri tõstab tehakse kohe kodanikuks. See on ka Euroopa ja Venemaa islamiseerimise lepingu üks punkt. Harjuge ära! See ongi uus normaalsus.
.
...........  /   20:01, 27. aug 2017
Vankad ja looned riigist välja.
M
mis mõttes  /   19:34, 27. aug 2017
pole viimased 25 poliitikat tulemust andnud-tulemuseks on poolvenemaa.
ja et igal aastal tuleb aastal tuhandete viisi jurasid ja tusjasid vasjalandiast ja ukrainast juurde,pluss millise ekstaatilise entusiasmiga topitakse venelastele eesti kodakondsust kurku,siis pole eestlastel oma riigis kohe varsti enam mitte mingit otsustusõigust.
ja selles pole midagi üllatavat.et selle kõigega nii läheb,oli ennustatav juba siis,kui okupante siit 25 aastat tagasi välja ei löödud.selle asemel on tegeldud AINULT sellega,et võõrliigil siin hea ja kodune olla oleks.seda kõike eestlaste arvel.
T
täna ei ole ajaloo algus  /   19:18, 27. aug 2017
Ma ei tea, kas midagi on tõepoolest ettevalmistamisel, aga veidi ärevaks teeb küll, miks Made just praegu soovitab hakata hallipassimehi Eestist välja saatma. Meenutan, et ajal, kui Moskva propaganda oli juba praktiliselt saavutanud võidu eestlaste üle, väites, et siin on tegemist natside riigipöördekatsega. Ja Lääs seda napilt-napilt uskuma jäi. Just siis avaldas Made ühes Rootsi suurtest päevalehtedest (ei mäleta, kas SvD või DN) artikli venelaste geneetilisest alamusest. Mis oli nii räige, et ei mäleta ühtki eestlast, kes selle üle õnnelik oleks olnud. Küll aga Kremli propaganda (mis olevat alustanud sellega ründamist juba ENNE artikli ilmumist). Meid päästis vaid venelaste traditsiooniline viga – vaevalt tunnevad nad end olevat ülekaalus, kui kaotavad igasuguse möödutunde. Järgnes NSVL Ülemnõukogu presiidiumi(?) pöördumine Balti rahvaste poole, kus hoiatati, et meie natside tegevus seab kahtluse alla meie rahvaste eksistentsi üldse. See loomulikult lahendas olukorra hetkega 1:0,00 meie kasuks. Läänel ei leidunud enam grammigi mõistmist venelaste "murele" meie natsimeelsuse osas. Jah, mida siis on täna oodata ja kuidas see laheneb?
?
?  /   19:58, 27. aug 2017
Tiit teab rohkem kui keegi teine.
Hea artikel Tiidult.
.
...  /   20:05, 27. aug 2017
Tahtsin kirjutada,miks nii on lisasin nimed meri velliste savikas laar ilves meenutasin mere piiri ja maismaad mis anti venemaale.seda tahtis teada Riigikogu saadik J.Toomepuu Velistelt ja need sajadtuhanded Eestit mitte armastavad kodanikud
M
mats maalt  /   08:56, 28. aug 2017
Kuskohas oli kirjas,et Made soovib hallipassiomanikke riigist välja saata? Kuigi,krim karistatutega peaks nii tegema.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis