Eesti uudised

Oudekki Loone: vahelduseks võiks kõik kapitalismi kritiseerida

Toimetas Marvel Riik, 27. august 2017 14:05

314 KOMMENTAARI

h
Hooiiv/ 30. august 2017 23:44
Mis kapitalism.!!?? Kapitalism on kapitali suurendamine inimtöö tagajärjel. Meil on feodalism, kus kogutakse ainult makse ja nimetatakse neid igasuguste nõmedate nimedega nagu aktsiis, euribor, intress jne. Kus on need Ansipi 20000 uut töökohta.?? Võtke aluseks keskmine palk ja arvutage, kui suurt tulu tooks nende töö.
b
Brunn/ 28. august 2017 10:09
o
Oh teid ullitrullikesi, tüdruk muudkui lobiseb (ta ju hea jutuga), aga 300 kommi juba letis -Wau!/ 29. august 2017 09:17
Kui Eesti poliitikute kogukond rahvast igasuguste lubadustega peibutab, siis on OKi(?), kui hiljem taas molkustena pettume on kõik "normaalne-või?". Rahunege ometi, valest otsast murrate!
m
mari/ 28. august 2017 09:50
Piigal on mingi isiklik trauma. Ja kapitalismi kritiseeritakse pidevalt. Sest kapitalism on tugevatele ja raha on liiga tähtis. See on ammu teada asi. Aga kommunism jällegi ei lase indiviidil areneda, tahab kõik ühe pikkuseks disainida. Sotsialism jällegi tekitab õpitud abitust. Mina isiklikult teeks asju terve mõistuse järgi.
e
Ei ole isiklik trauma, see on paljudele ühine mure, kas mõikad./ 29. august 2017 09:27
Sotsialismist pidime jõudma kommunismi? Kapitalismist, kõikide unistustega saavad osa käputäis "haisid", kas need oleme meie, väike, omavahel purelev väikerahvas. Tegelikult on purelejad rohkem ikka poliitikud, üks ja teine ei jõua ennast kiitagi kui juba tülid majas.
k
Kas..../ 28. august 2017 09:37
...sellel naisel hullumeelsete silmade taga pealuus peale punase pudru muud ka on? Vist mitte,sest haige aju sünnitab haigeid mõtteid,kurb,et neid mõtteid propageeritakse,kasvõi siinsamas kollases lehes.
p
püksid/ 28. august 2017 09:33
Kas ei saaks seda setot tagasi kodumaale saata????Siin hävitab Eesti riiki.
k
kas/ 28. august 2017 09:24
Odekki Loone hakkab Põhja Koreaga sõprussuhteid looma,kui Põhja Korea tuleb Eestisse
turismi arendama.Savisaare valimisliitu kuuluvad vanad kommunistid koos Sõõrumaaga.
Savisaar ju Venemaa vahet käis,nüüd tugevneb Savisaare seljatagune veelgi Põhja Korea
näol.Savisaar ei ole kunagi kommunismi poliitikat hukka mõistnud koos Oudekkiga.
p
Peeter/ 28. august 2017 07:49
Oudeki ei ole kunagi sattunud nõuka aja farmidesse ja tapamajadesse ega seisnud selle aegsete tühjade lettide ees. Kasutab küll kapitalismi hüvesid. Oleks ta nii põhimõtteline, siis ei ole see maamuna nii suur, leiaks ju sellise vahva kommunistliku riigi kus elada. Seniks nõuan, et see lammas pannakse lühema keti otsa!
a
aga/ 28. august 2017 18:25
kuidas ruja laulis?"eile nägin ma eestimaal,suvilaid soome saunasid...midagi ikka oli.
t
tühjad letid?/ 29. august 2017 10:55
hind tuleb tõsta nii kõrgeks, et vähesed suudavad osta, siis on letid kaupa täis :). Igal asjal oma plussid ja miinused. Mul on veel kasutuses nõuka ajal tehtud asju, nüüdsed tooted on paljuski p'a's'k, tuleb ümber ehitada.
A
!!! Sotsialismi "hüved"/ 28. august 2017 04:59
Ahistav ning loovat mõtlemist ja ratsionaalsust piirav loogikavastane plaanimajandus.
Mõttetu raiskamine ning ebaratsionaalsus.
Tehniline mahajäämus. Tähtis on rutiinne plaanitäitmine, mitte uued lahendused, ideed või kasum.
Kvantiteedi eelistamine kvaliteedile (plaani täitmine)
Konkurentsi puudumine, mistõttu uued ideed ning tehnoloogiad ei leia kohest rakendust.
Mõttetuseni paisunud bürokraatia. Koos ülepolitiseeritusga.
Rasketööstuse eelisarendamisest tingitud pidev tarbekaupade defitsiit. Koos sellega kaasevaga.
Ebaratsionaalne ning pillav sovhoosi- ja kolhoositootmine. Sellest tingitud toiduainete defitsiit.
Riiklik üleüldine ajupesu, propaganda ning silmakirjalikkus. Kogu elu üle politiseeritus.
"Ankeedi puhtuse", sotsiaalse päritolu ning ideoloogilise ustavuse eelistamine võimekusele.
Tõe riiklik monopol, vaba mõtte, arvamuse ning kriitika juba eos lämmatamine. Ka jõuga.
Äärmuseni minev kontrollimine, jälitamine ning nuhkimine.
Kriitika lämmatamine, teisitimõtlejat ahistamine ning karistamine.
Massirpressioonid. Elementaarsetegi inimõiguste eiramine.
Meditsiini kuritarvitamine. Näiteks teisiimõtlejate paigutamine hullumajadesse..
Raha tervise ignoreeriine. Näiteks kästi Tšernobõli piirkonna kiiritada saanud kariloomad mitte hukata ja matta, vaid külmutada ja üle riigi laiali vedada. Lisada seda lihatoodetesse ja realiseerida kõikjal. Välja arvatud Moskvas linnas ning oblastis. Või meeste mobiliseerimine Tšernobõli, kuritegu nende tervise vastu. Tuumakatsetuste polügoonidelt leviv saaste ja reostus, mis maha vaikiti.
Militariseeritus.
Raiskav, ülejõu käiv ning raskeid tagajärgi oõhjustavad suurprojektid. Nagu BAM. Või Araali mere lõhinägelik kuivatamine. Jõgede ümberpööramise absurdsed ning ülejõu käivad projektid. Uudismaade väljakurnamine ning pinnaseerosioon.
Majanduse allutamin poliitilistele eesmärkidele. Rahva loodud väärtuste laialijagamine "meie välismaa sõpradele". ning sealsetele komparteidele ning "vabadusvõitlejatele".
Tsenseeritud ning valetav meedia.
Loetelu võiks veel väga pikalt jätkata.
t
to Sotsialismi hüved/ 28. august 2017 09:44
haruldaselth eako mmentaar.
AItäh!
Omaltpoolr lisan siia juurde, miks ENSVs olid veel tühjad letid ja kõigi eluksvajalike toiduainete nappus.
kõik need 50 vene okupatsiooniaastat voorisid ju kõigist liiduvabariikidest, ka Eestist Venemaa poole ööd ja päevad tohutult pikad kaubarongid otse karjafarmidest, täis lihakoormaid, nii vasika,- linnu,- sea- kui ka veiseliha. Teisalt jälle vagunid, maast-laeni täis rõõska- ja hapukoort, juustukerasid, juur-ja puuvilju, teravilja ja kõike muud söödavat, ja seda ikka Venemaa, Moskva ja Leningradi punaparunite kõhutäiteks.
Ja seda kõik sai Venemaa TASUTA ehk röövli õigusega!
Ja Eesti-Läti-Leedu rahvas?
Kõik, ka eestimaalased elasid tol ajal kõige eluks vajaliku, eriti toiduainete nappuses!
Jah, meie inimeste poeletid olid tühjad, inimesed pidid kombineerima, organiseerima ja igasugustelt turu-spekulantidelt oma pere jaoks kalli raha eest igapäevast toitu muretsema.
d
diagnoos/ 28. august 2017 18:21
räige vale.Pole kunagi midagi turuspekulantidelt ostnud.Ainus mida väljaspool poodi ostsime,oli peipsi kaluritelt rääbist.Ka mandariine ja apelsine ostsime Leningradi kauplusest.Neid tõesti poelettidel ei olnud.Seevastu olid õunad,mis kõlbasid süüa,mitte praegune plastmassist saast.Tavalise töölisena lõunatasin iga päev restoranis,mis maksimaalselt maksis 1rubla ja 20 kopikat 3 käiguline.restoranid olid rahvast pilgeni täis .Tavaline pulm oli 200 külalist ja kestis 2-3 päeva.Baarmänid ja taksojuhid elasid nagu suurvürstid.Lõpeta see debiilne ila!
"
:)))))))))/ 28. august 2017 20:29
"Baarmänid ja taksojuhid elasid nagu suurvürstid." Jumala eest, siis see kommunismus oli tõesti üks ideaalne ja õiglane riigikorraldus!
p
penskar/ 29. august 2017 10:58
mäletan sõjaväeaegset juttu, kus jälle Venemaal räägiti, et toitu on lettidel vähe, kuna Pribaltikas oli ikaldus ja toiduained viidi sinna. Seega, kes keda ja keda tegelikult toideti :)?
s
su valelon lühiklesed jalad/ 29. august 2017 12:42
Pribaltikas pole kunagi ikaldust olnud
v
Vaata peeglisse!/ 29. august 2017 14:36
Patoloogilisel valetajal ei tasu teisi valetamises süüdistada! Kauplustes olid tõesti letid tühjad. Pensionärid (neil oli aega) istusid päev läbi poes, et ehk tuuakse midagi. Apelsine vahel isegi müüdi, kahjuks enamasti neid Kuuba omi, millel vaid apelsini hind ja lõhn ka enam-vähem, maitse kriitikat ei kannatanud. Banaani polnud enamik mujal näinud kui pildi peal. Mandariine aastavahetuse paiku veidi sai. Aga mis siin puuviljadest - kevade poole ei saanud poest porganditki. Ja restos kolme käiku ikka nii väikese rahaga ei saanud, töölissööklas küll. Nii et kui mälunõtrus kallal, siis ära arvandmetega lahmi! Ja mis õndsus see siis ikka on,kui ainult mingi mahhinaatorid elasid suurvürstidena? Ülejäänud lakkusid panni.
i
ilmselt / 29. august 2017 15:33
sündisid perestroika aeg.
a
aga/ 28. august 2017 19:10
velkamtoestonia 9miljoniline plätserdus oli ratsionaalne või?
ä
Ää enam nuta, see pole enam meie mure, vaata kaasaega ja muretse./ 29. august 2017 09:30
Meil on praegu kõik hästi?

t
totaalne valearvestus/ 28. august 2017 00:12
teeneosutajad ja muidu putinoidseks trolliks pööranud elavad ajaloolises illusioonis ja mõtlevad, et osutavad oma teeneid end nõukaliidule. Tegelikus, et keda nad tegelikult teenivad, võib ikka väga koledaks osutuda...
l
lugejanna/ 27. august 2017 23:05
Kapitalismi võib ja tuleb kindlasti kritiseerida, AGA see ei tähenda kommunismi kui ideoloogia heakskiitmist, pehmendamist ja õigustamist.
K
./ 27. august 2017 23:59
Kapitalism on kõige jubedam reziim yldse,mis olemas on rahva rõhumiseks.
.
+/ 28. august 2017 03:00
... noh, orjahing saab rõhutud iga korra ajal. Ma muidugi tahaks näha, kas sa kordaksid oma sõnu, olles suutnud elada (kui kaua?) ajaloolise orjandusliku või feodaalse korra sees? Ja sa, ullike, pole vist nii vana, et oleksid kogenud meil siingi kehtinud punafeodaalset korda? Kes siis vigu ei näeks, aga sa PAKU SIIS MÕNI HEA režiim välja?
o
on jah/ 29. august 2017 17:11
aga paremat režiimi pole välja mõeldud...üks oli, aga seda sa juba tead, mis sellega juhtus! Koreas püütakse vägisi kommunismi poole, aga noh...
k
kommunismi/ 29. august 2017 11:00
ideoloogia: igaltühelt tema võimete järgi ja kõigile vajaduste järgi. Mis selles halba oli?
j
jajah/ 29. august 2017 17:09
aga kuhu siis jäi see kommunism? Ja kes oleks otsustanud minu vajaduste hulga...kas papad kremlis, kolhoosiesimehed, külanõukogu esimees või keegi muu? Võimete järgi? Et siis tovarišž ütleb mulle, et täna lähed korstent pühkima ja homme sõnnikut viskama...ülehomme kirjutad sillaehitusprojekti valmis-sul oli ju koolis joonestamine 5! Nii ve??? Tasuks 10 õuna ja dressipüksid..sokid saad järgmisel viisaatakul!
m
Mx35/ 27. august 2017 22:19
Põhja Korea ja Lõuna Korea või Ida Saksamaa ja Lääne Saksamaa neil oli üks algus.. erinev tee .. kommunism ja kapitalism... kumb elab nüüd paremini? kritiseerime kapitalismi siis.. Loone esmalt võiksid oma kapitalistliku samsungi minema visata.. Osta vene kohalik mobiil
l
Lobo/ 28. august 2017 12:06
Mx35,viska kõik oma kommunistliku Hiina kodutehnika ja elektroonika minema.
t
Totule/ 29. august 2017 11:02
Venemaal on ka kapitalism.
e
elektrisaabtasutablogspotcom/ 27. august 2017 22:15
Kapitalism tapeti juba sajand tagasi...kui eksisteeriks kapitalism siis tagataks konkurents . Kurjategijad ei lasknud ehitada tuuleparki.... Kommunismi pole kusagil eksisteerinud...sest Kommmumism on siis kui keik on tasuta...
n
No-noh, hakkab looma - seda minagi, et/ 28. august 2017 03:05
kui juba mõisteid kasutada, peaks ju ka nende TÄHENDUSI teadma! Vaidleme siin, misuke -ism on parem/halvem, aga tegelt peaksime arutama selle üle, KUIDAS OMA RIIGIS VALITSEMISE KORDA SAAKS!
Ma muidugi vabandan, et sinu "tasuta saamise" asjast eriti miskit aru ei saa...
w
wm/ 27. august 2017 21:48
Odekoloone sa oled kole kui minu elu !
w
wm/ 27. august 2017 21:43
Oudeki sa oled sama loll kui su isagi!
m
maamiis/ 27. august 2017 21:38
võrreldes Loone poolt kiidetud "vene ajaga" oli nende Tallegi tibude hukkamine ikka väga leebe veel!

e
ery/ 27. august 2017 21:22
see on see hetk, kui mõistad, et inimene on täielik lollpea
b
Brendan Sulisevvann/ 27. august 2017 21:07
Asjalik artikkel aga aruteluks tuleb olla avatud. Ma soovin Oudekki Loone facebooki seinal pidada arutelu aga miks ma olen blokeeritud ? Oudekki,palun teid olla avatud ja laskem mul teha kommentaare teie facebooki seinal.
e
elektritsaabtasutablogspotcom/ 27. august 2017 21:03
Tasuta elekter teeb rikkad rikkamaks ja ka vaesed saavad rikkaks.
a
Aga kui mina, vaene, rikkaks olen saanud,/ 28. august 2017 03:07
kas siis mina ka veel rikkamaks saan?
e
elektritsaabtasutablogspotcom/ 27. august 2017 20:52
Pangad elavad 6ndsas kommunismis aga lihtrahvas peab elama kapitalismi tingimustes. Tuleb tagada Maslowi pyramiid, teha Muammar Gaddafi poolt loodud riik... Kommunismi pole kunagi olnud sest kommunism on siis kui keik on tasuta. Jacques Fresco andis hea visiooni :" The Venus Project " kuid see on vildakas sest on linnakeskne,inimkond vajab looduse keskset elukeskkonda sest siis inimesed on terved ja arenevad kultuurid.
a
Akkame Masloovi püramiidi ehitama/ 27. august 2017 21:32
k
Kuule no tore, aga sa oled alles siis tõsiseltvõetav ütleja,/ 28. august 2017 03:09
kui sa sinna TASUTA-RIIKI jõudmise VIISIGA välja tuled!
ü
27. august 2017 20:51
Üldjuhul oleks kommunism vaid riigikapitalism.
Aga marksism- leninism ei ole vaeste võitlus keskklassi, rikaste või ülirikaste vastu, vaid maailma ülirikaste võitlus keskklassi ja rikaste vastu vaeste ning proletariaadi abil ja nimel. Tänapäeval asendavad proletariaati erinevad vähemused ja aafrika põgenikud.
j
Jah, tõetera sinu jutus/ 28. august 2017 03:11
l
lõpuks ometi/ 29. august 2017 15:35
üks nägija pimedate massis!
e
elektritsaabtasutablogspotcom/ 27. august 2017 20:44
Kui kehtiks kapitalism siis oleks asi korras aga paraku kapitalism suri juba sajand tagasi... Kapitalismi puhul on oluline konkurents,kuid paraku maffia likvideerib konkurentsi pidevalt... Konkurents on aluseks heale elatustasemele ja majandusele.
n
Noh, selle loogika järgi on siis ka kapitalism/ 28. august 2017 03:14
kommunismi-sarnane utoopia - maffia tekkimine (korruptiivsus) elab samuti inimloomuses sügaval! Parem ärme seleta rohkem -ismidest vaid arutlegem ASJA üle ehk - mis oleks siis see TEGELIKULT VÕIMALIK PAREM RIIGIKORD?
m
missugune/ 27. august 2017 20:26
p
27. august 2017 20:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
Ulguvad rotid/ 27. august 2017 20:21
Õudne kuhu küll aretustöö käigus jõutud on.

a
Arusaamatu/ 27. august 2017 19:59
Mis mõttes ja millele vahelduseks seda va kapitalismi kritiseertima peaks??? Sai ju aastakümneid kapitalismi kritiseeritud ja kommunismi ülistatud mäletan, et tegime seda isegi juba lasteaias. Kas sellest siis ikka veel ei piisa?
g
geneetiline/ 27. august 2017 19:38
communist , syydimatu sovjett.
k
kommarid / 27. august 2017 19:18
h
huvitav,/ 27. august 2017 19:49
kui mina nii kirjutasin, siis kustutati
l
27. august 2017 19:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
O tasand/ 27. august 2017 21:35
4944 oled ise hambateriraja
e
Ex-soomlane/ 27. august 2017 18:48
Siin on natuke meelelahutust Oudekile ja tema valijale (loodan et vene subtiitrid on täpne) : https://www.youtube.com/watch?v=iLyyzJr48Rc
1
12345/ 27. august 2017 18:37
Kommunist on ikka kommunist! Kõigepealt kiidab Kreeka asjapulka ja siis arvab, et võiks ausse tõsta kapitalismi sarjamise - nagu Nõukogude Liidus söögi alla ja söögi peale tavaks oli. :D
k
krõll/ 27. august 2017 18:48
karm ongi see, et nõukaaegne slõugan "mädanev kapitalism" ongi tõeks osutunud.
k
kuule krõll,/ 27. august 2017 21:21
me kõik teame, mis mingis riigikorras HALBA on, aga nüüd avalda ka oma POSITIIVNE pool - missugune riigikord sinu arust peaks olema, tarkpea?
r
RS/ 27. august 2017 18:33
Kui Loonel on õigus kiita kommunismi,siis minul on õigus kiita Aadut ja natsionaalsotsialismi.Või sain ma millestki valesti aru.
k
krõll/ 27. august 2017 18:49
kommunism ja natsionaalsotsialism on ühemunakaksikud. kui sul niipalju mõistust on, et üldse aru saada millest jutt käib.
m
Mati/ 27. august 2017 19:08
Tundub, et ka krõll ei tea, millest räägib.
t
tädile/ 27. august 2017 18:29
Mis otsustaja on selle üle koloone, mida kogu rahvas tegema peab, kas kommunismi üle otsustada, või kapitalismi üle, see kuri tädi pole selle ütleja, las otsustab ise enda üle, kas tahab elada eestimaal või sukelduda punalipu lehvides Naroowa lainetesse ja sõuda kommunismi kantsli kremli sibulakuplite alla varju õiglase kohtumõistmise eest.

r
Raivo/ 27. august 2017 18:26
Venemaala ei ole ammu juba kommunismi,
1
18:26/ 27. august 2017 18:40
Keegi ei otsi kommunismi, vaid nende kuritegude soosijaid.Räägi asjast, mitte aiaaugust. Loonele vangilaagrid ja Siber meeldib, kas ka sinule?
k
Kommunism, sotsialism ja fašism on tegelikult üks ja seesama/ 27. august 2017 18:24
v
valeõpetustest/ 27. august 2017 18:50
Kas ikka on üks ja sama? Eeposes Kalevipoeg pidi nimikangelane, et jõuda maailma lõppu, kasutama hõbedast laeva.... See nn kommunismi teooria on üks suur jama, mis on sündinud omas ajas ja mille seljas ratsutavad mõned tänase päevani.. Tegelikult mõeldi sotsialismi all nn materiaal- tehnilist baasi (esimest etappi), mis pidi võimaldama jõudmist kommunismi "helge Päikese alla". Nikita järgi tuli 20 aastat ehitada sotsialismi ja ongi kommunism käega katsuda...Valeõpetus peitub selles, et sotsialismi- kommunismi püütakse näidata kollektiivse tegevusena... Tegelikult toimub võitlus inimese sees ja ainult võitja jõuab ... hõbedase laevaga maailma lõppu- RAHU`sse- igavese tarkuse oaasi...
k
Küsimus:/ 27. august 2017 18:24
Kas Antsla võtab Loone avasüli vastu?
e
Eestlane, valija oma arvamusega/ 27. august 2017 18:24
Vahelduseks kao pildilt sina, kes sa oled minu jaoks absoluutne õudusunenägu! Lihtsalt tülgastav ja vastik kuju minu jaoks!
h
hm/ 27. august 2017 18:20
Kommunismi seostatakse ainult Venemaaga. Tegelikult tänapäeva kommunism tuleb meile ainult läänest, Venemaa on sellega võrreldes väga kapitalistlik riik. Uue kommunismi sõnad on teistsugused, sisu aga sama mis 1917. Kommunismi esivõitlejateks on äärmusvasakpoolsed antifad.
Kas me tõesti tahame seda?
h
hehh/ 27. august 2017 18:13
Intensiivloomapidamise kaotamisel ootab meid nälg. Sest enamik ei jaksa osta mahetoodangut.
õ
27. august 2017 18:10
Õudekki Loone võrdleb küüditamist tibudega prügikastis. Ei ole sellel inimesel mõistusega kõik korras, no ei ole. Ikka veel räägib, ime, et kärbsega ei võrdle repressioone KGB poolt, tuligi hukata.Õudus kuubis, ei poolt sõna Rataselt , ei presidendilt ju on kõigega päri.
k
Kas nüüd küüditamist, mis tõesti pärineb jubedast ajaloolisest eksperimendist, kuid/ 27. august 2017 21:17
see nn kommunism on ju ALGUSEST PEALE PUHAS UTOOPIA!!!
Kuidas, te keegi, kallikesed, saate üldse ARVATA, et õnnestub TEGELIKKUSEKS muuta põhimõte "Igaühelt tema võimete kohaselt, igaühele tema vajaduste järgi"?
Kus on võimetuse alumine ja vajaduste ülemine piir ja kes need määrab ja kontrollib?
l
Loone/ 29. august 2017 14:49
saab ja loone võib. Vot temal kommunismuses ei tapetud ühtegi looma toiduks, need vist surid loomulikku surma ja siis vorsti sisse. Ei näinud kusagil haudejaamas kukkede uputust, müüdi ainult munakana tibusid ja nüüd äkki kapitalismis kuked prügikastis, kui kohutav!
t
Taga targemaks?!/ 27. august 2017 18:07
Ja selliseid lollusi peab maksumaksja oma raha eest kuulama! Päevapealt tuleks lahti lasta!
m
ma/ 27. august 2017 18:49
väga mitmekordselt vabandan, kuna kogemata valel ajal vajutasin miinusele, tegelikult mitu plussi kui saaks panna.

t
heh/ 27. august 2017 18:06
targutagu palju tahab mina valin ekre
k
kas/ 27. august 2017 17:55
sm.Loone teab mida tehti NL ajal temasugustega.25 pluss 5 anti.Aga nüüdses Eestis sm. peaminister vaikib ja president tegeleb oma asjadega.
k
Kati/ 27. august 2017 17:52
Loone seisukohad ei ole kohased ühelegi poliitikule. Kui ta kommunistliku korra ajal oleks sellist riigivaenulikku juttu rääkinud, oleks ta ammu ära koristatud. Kapitalism annab liiga suured võimalused . Pollitik peab olema oma riigi patrioot. Loone koht ei ole Eesti poliitikas.
e
Ex-soomlane/ 27. august 2017 18:14
Kõik mis Oudekil on ja mis tema kasutab, on kapitalismi poolt toodetud, näideks iPhone, GPS, arvuti protsessorid, pesumasinad, TVd, autod, MRI skanner, reisilennukid, absoluutiselt kõik! Ja mis tuleb riigivaenlikku juttu, see on nagu Reagan rääkis pro-DDR meelevaldajile Berliinis 1980-aastatel, et "kas nemad on selle üle mõelnud, et kui nemad saavad sellise valitsuse mis nemad tahavad, neile pole enam kunagi lubatud teha sellist mis nemad nüüd teevad?"(meeleavaldus). Ma arvan et Oudekil on kaks probleemi a) tema on nii noor et ei tea mitte midagi NL ajast b) tema on elanud eesõigustatud lapsepõlv aja.
k
küsimus/ 28. august 2017 18:34
kas ka siis,kui riigi on kaaperdanud kuritegelik sündikaat?
s
Siin keegi/ 27. august 2017 17:51
varem loetles üles kapitalismi pahesid. Nimekirjast oli puudu minu arvates üks olulisim punkt ja nimelt: tohutu EBAVÕRDSUS. Sotsialismis see puudus. Kommunismist põhimõtteliselt polegi nagu midagi rääkida, sest see oli ühe utopisti unelm ja selleni tegelikult ei jõutudki, kuigi valitseva partei nimetuseks oli kommunistlik partei
m
Martin/ 27. august 2017 18:05
Et sotsialismis puudus ebavõrdsus? Kohe näha see keegi ei tunne reaalset sotsialismi üldse.
k
kes/ 27. august 2017 18:18
peaks teid siis võrdseks tegema ja kellega: Baruto või Pärdiga? Sots ühiskond oli küüniliselt võrdne. Olen seal elanud aastakümneid, eluilmaski ei soovi enam . Saage lihtsalt iseendaks!
t
tunnen kaasa/ 28. august 2017 18:36
ei saanud ju siis ligimese turjal liugu lasta.
r
Room/ 27. august 2017 18:58
Kui ühel NLKP Pliitbüroo liimel oli isegi aluspükste peal Asjadevalitsuse tempel, tehasetöölisel olid trussikud aga enda omad, kas siis võib öelda, et tööline oli rikas või rikkam?
Kui kapitalismi ajal sõltub isiklik rikkus sinu enda võimetest või vedamisest (nt pärandus), sotsialismi ajal sõltus see parteipiletist, lömitamisest, intrigeerimisest ja nihverdamisest.
n
No-noh.../ 27. august 2017 21:11
Kommutopismi suhtes olen sama meelt, aga "Sotsialismis puudus ebavõrdsus"... See jääb muidugi sinu enda südametunnistuse ja loomuse asjaks, kui sa pead OLULISIMAKS saavutada VÕRDSUS nii, nagu sotsialismis - helgemaid päid tappes ja taga kiusates! Muide, tarkade inimesteta (nt Koroljov, tuumapommiteadlased jm) ei saanud ka sotsialistlikud poliitbüroo (ja vähemad) õukondlased läbi.
r
Room/ 27. august 2017 17:48
Rumal naine, kes uhkeldab oma rumalusega ja kasutab ära kapitalistliku korra, kus teda mittemiski ei ähvarda. Endises sotsühiskonnas oleks ta juba ammu isoleeritud. Ma ei saa aru, kui küüniline võib üks naine olla. Panna võrdluskaalu ühele poolele sadakond tibu, keda kapitalistlik kord(?!) ei suutnud efektiivselt tappa ja kaalu teisele poolele nt. 22 000 Poola ohvitseri, kelle NKVD Katõnis tappis, Sama kaalukausile läheksid ka 800 000 holodomori ohvrit, kelle Oudekki unelmatekord julmalt näljaga tappis või miljonid küüditatud ja muidu laagritesse saadeti ja seal nälja ja haiguste tõttu surid. Ja nagu öeldud, kaalukausi teisel pool sadakond õnnetut Talleggi tibu.
Ma kujutan selgelt ette, et kui aeg tagasi keerata nt 1940sse, oleks Oudekki Loone nahkjopes ja kirsades naispolitruk suitseva nagaaniga korda loomas.
r
Roomike/ 27. august 2017 18:24
Loe nkvd juhtkonna nimikirja rahvuslik koosseis
r
Room/ 27. august 2017 18:50
Mis puutub siia rahvus? Neid oli igast rahvusest. Ka eestlasi kohalikul tasandil. Nad olid ju kõik sotsialistliku korra kaitsel. Oma arvates. Nad ehitasid kommunismi, mida keegi pole siiamaani näinud.
s
sealt/ 27. august 2017 18:53
leiad Loone vanema väljaande ka
k
K. Marx/ 27. august 2017 20:02
kommunism on rahva täielik allutamine diktatuurile ja ideoloogoline töötlemine.
m
madrus/ 27. august 2017 17:47
... kas arstid teavad ... et patsient on kirjutama hakanud ....
h
Hugi/ 27. august 2017 17:40
Okupante ei tohi kritiseerida,kuna okupatsioon pole kuhugi kadunud ja jätkub täiel rinnal.
m
Meeldetuletuseks/ 27. august 2017 17:40
Kedagi ei saa süüdi mõista tema maailmavaadete pärast vaid üksnes konkreetsete kuritegude eest.
Ja kui me nii väga seda kapitalismi poolt lubatud sõnavabadust kiidame, siis olgu ka Loonel õigus öelda, mida ta tunneb või mõtleb. Mite nii, et avalikkuse ees oleme kõik kõvad kapitalismi kummardajad ja koguni vabadusvõitlejad, selja taga aga kirume seda süsteemi ja igatseme taga
muretut nõukaaega. Loone suhtes respekt, et julgeb välja öelda seda, mida ta tegelikult ka mõtleb, mitte ei ole kahepalgeline ehk siis: kust tuul, sealt meel.
n
Nõus./ 27. august 2017 17:45
Ega me mingid kommunistid ole, et teisitimõtlejad Siberisse saadame.
h
Heh/ 27. august 2017 17:46
Saan ma õigesti aru, et Loonel on õigus (millele iganes ta oma seisukohtades ka ei toetuks) kommunismi kiita ja propageerida. Järelikult on ka minul õigus kiita ja prpagerida hitlerlikku sotsiaaldemokraatiat ehk natsismi?!
u
Urmas/ 27. august 2017 18:05
Heh ile.
Hitlerlikku sotsiaaldemokraatiat??? Sotsiaaldemokraatiast oli see sama kaugel kui kommunism!!! Kolmandas reichis oli rahvussotsialism, ultravasakpoolne sotsialism, ainult oma Saksamaa rahva jaoks. Sotsialistlik heaolu ainult Saksamaa töölisrahvale.
r
Raivo/ 27. august 2017 21:02
Urmasele.
Kuidas see KAUGEL on? Täpselt ju ongi sotsiaaldemokraatia, tõsi, ainult ühele rahvale.
o
Olev/ 27. august 2017 17:51
Ja isegi pühad kirikuisad on poliitikasse suundunud . Loone "JUUDASE suudlus" on nad marru ajanud !!!
1
17:40 Mida me igatseme.../ 27. august 2017 18:20
..küüditamist ja KGB repressioone? Jutt on ju kommunistide sooritatud kuritegude õigustamisest, mida Loone viljeleb. Mis jahute jälle kommunismi olemusest, kui kongressi teema hoopis kuriteod, mida Kreeka eitab samuti. Õigustavad need, kellele inimsusvastased kuriteod meeltmööda on. Ja see on tänapäeval üsna õudust tekitav nähe. Just nagu nüüd see kommunism alles algabki, uute nägude ja nippidega.
h
Hoidku taevas,/ 27. august 2017 18:58
et Loone sugused pukki ei saaks,siis oleks uus s.t.al.i.n. kohal.
l
Loonel on muidugi õigus öelda,/ 27. august 2017 21:01
kuid paraku selle ütlemise peale jäi ta paljudest valijatest ilma...

k
27. august 2017 17:38
kommunismi ohvreid läbi ajaloo arvatakse olevat 100 miljonit.mis tibudest sa,pimedusega löödud tädi,siin räägid?
o
oudeki kerstin/ 27. august 2017 17:30
peab ajaloo järeltunde võtma,et kommunismist arusaada,kui just tegu pole jonnaka põikpäise kommunistiga.Sel juhul,mida teeb kommunist kapitalistliku riigi riigikogus nii nagu teisedki endised.
h
Heh/ 27. august 2017 17:35
Minu arusaamas on tegemist jonnaka põikpäise kommunistiga, kes teeb mida iganes selleks, et viia Eesti lähemale Moskva Kremli mõjusfäärile.
See on tänane Eesti, kus peaministriparteiks on Eesti riigi ja rahva suurima vaenlase - Moskva Kremli (elik Ühtse Venemaa) lepingupartner ja kohalik esindus.
r
27. august 2017 17:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kuradi/ 27. august 2017 18:01
n
no jah/ 27. august 2017 18:03
õhtuleht soosib ainult kommuniste, jä.lk.
r
Raivo,/ 27. august 2017 18:15
r
Raivo/ 27. august 2017 18:24
Venemaal pole juba ammu kommunismi
m
27. august 2017 20:04
mine siis pöhja-koreasse,seal saad seda kommunismust viljeleda niipalju kui tahad.
m
Mis need ÕIGED mõtted meil siis/ 27. august 2017 20:59
f
Fakt/ 27. august 2017 17:24
Mis puudutab küüditamisi, siis seal on oma osa ka eestlastel endil. Pole mingi saladus, et kaevati teineteise peale ja anti teada, kes Siberi poole peavad minema. Isegi üks eestlane oli tegev kusagil Sakslaste koonduslaagris, kus tapeti juute ja teisi inimesi.
m
mees metsast/ 27. august 2017 17:31
Need pealekaebajad eestlased olid täpselt sellised loonetaolised!
p
palju neid/ 27. august 2017 17:55
pealekaebamisi ikka oli,kui number ei saanud täis,võeti huupi ka tavalisi popse ja topiti vagunisse,vanaema teadis rääkida.
e
eriti veel/ 27. august 2017 18:04
l
Libafakt oled/ 27. august 2017 18:19
Lõpeta ära see jama! Pealekaebamine ja küüditamine tuli meile koos vene võimuga. Alatu ja nõme on selles okupeeritud eestlasi süüdistada!!!
k
krõll/ 27. august 2017 18:54
küüditati eestlaste koostatud nimekirjade alustel. pealekaebajad olid teised eestlased. ära aja soga.
k
krõll/ 27. august 2017 19:55
Ajadki soga, ka õudekki sugune.Tegutses ikkagi režiim oma käsilastega.Sama toimub ka praegu, võimuvõitlus, kes -keda. Loone võitleb õiguse eest sama teha, kui Staliniks saaks.Nutab tibukeste pärast aga inimene on õhk. Kapitalism on loomade toiduks tarbimine, aga kommunism vihkamine ja vägivald, -täiesti normaalne ühel hullul.
k
kuule krõll,/ 27. august 2017 20:54
1) mitte ei KÜÜDITATI (umbisikuliselt) vaid MOSKVA KÜÜDITAS (käsk, autorlus, mõistad?)
2) inetu, valelik ja demagoogiline on süüdistada inimest afekti- šoki- ja lootusetuses seisundis tehtus! Ja sellised olukorrad olid meil nii 1941 kui ka 1949 ja muidugi enne ja peale seda (metsavendluse põhjused jne).
t
Täpsustan:/ 27. august 2017 20:59
vene võimuga tuli meile SURM, IGAKÜLGNE VÄGIVALD, HARIMATUS, JÕHKRUS ja muud JUBEDUSED. Ma tahaks seda RAHVUST näha, kes selle kõige keskel jääb nii õilsaks, nii ausaks ja väärikaks... Süüdistada mingites moraalsetes eksimustes VALLUTATUD ja VÄÄRITULT VÄGISTATUD rahvast on ikka vahva demagoogiatipp küll...
1
17:24 / ka fakt/ 27. august 2017 18:29
Loonesid jätkus siis ja jätkub ka praegu.Ainuke asi, mis imestama PANEB, kui EKRE räägib isamaast ja selle hoidmisest, siis nemad on natsid. Kui Loone õigustab genotsiidi, siis tema on õige eestlane.Kas te saate aru, millest jahute??? Üks eestlane on väärt kanatibu, kes heal juhul maksab 2 eurot.Loonesuguse elu pole sel juhul väärt kärbse mustagi.
k
Kaevajaid on KÕIGI rahvaste seas./ 27. august 2017 20:48
Küüditamise AUTORID olid siiski HOOPIS TEISE RAHVUSE ESINDAJAD.
s
Sull/ 28. august 2017 10:03
Autorid olid jahh Moskvast,kuid väga suur hulk täideviijaid oli Eestist,kuulipilduja seljataga... Ega ilmaasjata ei öelda,et eestlase lemmiktoit on teine eestlane. Kommunism ja venemaa tõid Eestisse pealekaebamise,vennatapu,küüditamise...jne..
m
Maali/ 27. august 2017 17:17
Ei ole sellel Sotsialismil midagi viga. Lihtsalt omal ajal oldi liiga paindumatud, mistõttu NSV Liit kokku kukkuski. Vaadake Hiinat, kes areneb jõudsalt ja on varsti majandusliku jõukuse poolest nr. 1 riik maailmas. Ja ühiskonnakord on seal siiski Sotsialistlik. Kapitalistid on ju vereimejad, kes elavad lihtrahva arvel, võimaldades viimastele vaevu äraelamist!
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 18:39
Milles väljendub Hiina sotsialistlikus peale nime? Kas selles, et seal on 1 590 000 miljonäri aga täiskasvanud inimese vara mediaan on 4,885 USD?
Hiinas on varaline ebavõrdsus tõenäoliselt oluliselt suurem kui enamuses kapitalistlikes riikides.
http : //www.businessinsider.com/countries-with-most-millionaires-2017-4/#6-china-13
j
Jälle ühiskonna kord/ 27. august 2017 18:52
Ikka ei jõua kohale selle ühiskonna korra teod, millest kõik alguse Loone lood saanud on .Just Loonesuguste teod inimkonna kallal. Kui Aadu ei puutunud oma rahvast, siis Stalin ja tema järgijad hävitasid ka endast targemaid suguvendi-õdesid, rääkimata teisi rahvusi. Ja selles mitte midagi halba näha juba Loonele meeldib.VASTIK limukas. Sa oled ise üks kommutibu , paras prügikasti panna.
o
Ole sa mis -ist tahes, INIMENE oled sa ju ALATI./ 27. august 2017 20:42
Minu arust ei peaks arutama üldse -ismide kategoorias, mis asjatult vastandades juhib teraviku ASJA SISULT kõrvale. Rääkigem lihtsalt HEAPEREMEHELIKKUSEST ja RIIGIMEHELIKKUSEST. Asjad on oma olemuselt ju lihtsad: küsige mis tahes edukalt talumehelt või ettevõtjalt, kuidas JUHTIDA!
h
Hiinas on MEELETU varaline kihistus./ 27. august 2017 20:47
Hiina tõesti ARENEB, aga mis HINNAGA? Nõukariik ju ka ARENES Gulagi sunnitöölaagrite jms hinnaga! Teiseks - mis -ism Hiinas parasjagu valitseb, pole sugugi kindel. Igal juhul on seal väga palju korruptsionismi. Ja ära tule rääkima, et Hiina tööstuses EI IMETA VERD HULLEMINI KUI n.-ö. arenenud kapitalistlikes riikides! Hiina koguSKP riigina tuleb sellest, et seal on mustmiljard töökat inimest.
s
Sull/ 28. august 2017 10:06
Hiinas on suur majanduslik ebavõrdsus. Hiinat aga juhib kapitalistlik valitsus. Kommunismi pole seal olnudki...
t
Terve mõistuse defitsiit/ 28. august 2017 14:45
Deng Xiao Ping arvas, et pole oluline, mis värvi on kass - peaasi, et ta hiiri püüab...ja asi majanduse kapitalistlikuks. Kuid kõike kontrollib endiselt kommunistlik partei ehk siis pealisehitus jäi samaks. Hiina mudel ei vääri järgimist, sest tegemist on vastuoludest kubiseva süsteemiga. Kollektivism individualistmiga on nagu õli ja vesi. Miks partei diktatuur ei sobi normaalsele inimesele? Aga seepärast, et kommunism baseerub kollektivismil, kus indiviidil puudub tähtsus. Sellepärast ongi kommunismil sadu miljoneid ohvreid - inimelu väärtus on selles süsteemis nullilähedane ja samal põhjusel on ta ka teostamatu utoopia. Inimese natuur käib kommunismile risti vastu. Kui Venemaal peale oleks jäänud Trotski, siis ei räägiks me täna sellest, kumb süsteem on parem - terve Venemaa territoorium oleks olnud üks suur GULAG, kus orjad oleks olnud kommunismi ehitavad orjad ja partei kamp üksteisel lõputult kõrisid närivaid orjapidajaid. Näide sellest, et mitte kunagi pole nii, et veel hullem enam olla ei saa!
e
Ex-soomlane/ 27. august 2017 17:16
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005341832.html Venezuelas läheb sama hästi kui NLs ja iga muus sotskom riikis.
t
Terve mõistuse defitsiit/ 27. august 2017 17:15
Lugedes kommentaare tuleb tõdeda, et ikka on veel järel nõukaihaluses tegelasi, kes räägivad isikliku kogemuseta lastele muinasjutte sellest, milline imeline elu oli omal ajal Nliidus. On kaks võimalust: te nõukaihalejad olete kas pururumalad või sovjetiseeerunud eestlased ehk sovjetid. Tõenäoliselt olete mõlemad.
Kas selles, et sina oma kolhoosikeskuses 80-ndal võrreldes vaese linnatöölistega paremini elasid ja nüüd enam nii ei ela, on süüdi kapitalism või sina ise? Kas selles, et sa 90-ndatel poe taga õltsi libistasid kui teised kõrgharidust omandasid, on süüdi EV või sina ise? Kas selles, et sul kunagi raha ei jätku, on süüdi see, kes X6 -ga ringi sõidab või sina ise? Ja kõige krooniks hääletasid sa 2003 EU-sse astumise poolt lootes, et keegi teine hakkab jälle nüüd sinu elu korraldama nagu oli „töörahva paradiisis”? Mentaalselt olid sa ori siis ja oled samasugune ori ka täna!
Sinusugustel inimestel on alati vaja kedagi, kelle arvel elada. Kogu su ideoloogia põhineb soodsal võimalusel riigi tagant varastada või maksumaksja arvel parasiteerida. Sa hääletad valimistel alati „ lihtsa tööinimese” partei poolt. Sa oled freeloader, kes ootab ainult aega, millal saaks jälle „rikastelt võtta ja vaestele anda”. Anda teiste loodud töö vili neile, kes ise midagi looma pole võimelised - ehk sulle. Sa oled harimatu Donbassi autopesija, kes ootab võimalust jõuga sinust töökamalt ja targemalt tema X6, maja ja naine „natsionaliseerida”. Selline on sinusuguste ettekujutus õiglusest ja just sinu mõttemaailma tõttu saab eksisteerida üdini jälk kommunismi utoopia enam kui 100 miljoni ohvriga.
Terve su elufilosoofia on selline, mis iseloomustab tõelist nõukogude inimest ehk vatti. Aga vati koht ongi ajaloo prügikastis ehk seal, kus oled oma eluga praegu.
j
jummala ok/ 27. august 2017 19:03
s
See oli üks võimas pöördumine!/ 27. august 2017 20:39
Jääme ootama, kas utopistidel-kommunistidel või sozialistidel selle VASTU ka mõni ARGUMENT tuleb?
k
27. august 2017 17:11
Kollektiivide õiguste laiendamisel füüsilise isiku õigusteni, viib füüsilise isiku õigusye kaotamiseni, olukorrani, kus VABADUS, VÕRDSUS VEBDLUS kehtib kollektiivsele ühiselule, ja põhjenduseks tuuakse, et kui juriidilise isiku õigused on võrdsed füüsilise isiku õigustega, on füüsilise isiku õigused kaitstud juriidilise isiku(mille hulka ta indiviidina kuulub) õigustega.
k
27. august 2017 23:06
Kollektiivi(juriidilise isiku) õiguste laiendamisel võrdseks füüsilise isiku õigustega on füüsilise isiku õigused kaitstud juriidilise isiku(mille hulka füüsiline isik kuulub)õigustega. Kollektiiviõiguste ja füüsilise isiku õiguste võrdsustamise alusel defineeritakse kollektiivse süü mõiste,millest tulenevalt on süüalused kollektiivid, mitte aga kollektiivi üksikud füüsilised isikud, kelle süüdistus on laiendatud kollektiivile. Selliselt saab süüdistusi esitada kollektiividele, mille üksikud liikmed,kes pole enam õigussubjektid, on eksinud kommunismiseaduste vastu. Terved rahvad, ühiskonnagrupid, religioossed kogukonnad jne. võidakse kuulutada kuritegelikeks ja hävitada.See on kommunism, mis on kollektiivne elamisvorm, kus füüsilise isiku(indiviidi) õigused on kollektiivse elamisvormi korral tagatud.

m
mõtleja/ 27. august 2017 17:09
Imestan, miks Kapo selle inimesega ei tegele? Preili Loone on alles tatikas, ta ei teagi, mis kommunism tegelikult tähendab.Leiab, et ta on tegija ja tal on õigus sellest rääkida. Kasva suureks...Aga siin on keskerakonnal tehtud suur viga, sest sellised inimesed, kes kommunismi taga nutavad, ei tohiks olla Eestis liidrid.
k
krõll/ 27. august 2017 17:21
Kui kapotid tegeks Loonega siis nad oleks juba ammu tegelenud eurokommunistidega keda meil on igas erakonnas!!! Kui Kapotid lähtuks Põhiseadusest siis istuks enamus erakondi täiest koosseisus vangis. Seega pole mõtet unistada.
j
Just.../ 27. august 2017 18:33
võib veel niigi olla, et kapotis vegeteerivad simmlased tänaseni, kes eriti ettevaatlikud on. Kui palju tuulelippe alles on, teab jumal taevas aga neid ikka on rohkem ,kui üks õudekki.
k
krõll/ 27. august 2017 18:52
õudekkit pole vaja karta, ta on niipalju aus, et julgev minna vastuollu peavooluga, see juba tegelt väärib iseenesest austust. palju rohkem tasub karta neid kes ütlevad seda mida neilt oodatakse aga mõtlevad midagi muud.
k
krõllile:/ 27. august 2017 20:36
täpselt nii - kuna OL pole sugugi rumal inimene, tuleb need küsimused esitada talle endale. Pole sugugi võimatu, et teda on lihtsalt 1) ähvardatud või ta on 2) ära ostetud.
a
ajaloohuviline/ 27. august 2017 17:06
Homme on Tallinna vabastamise 76 aastapäev.Koos teiste euroopa rahvaste relvavendade abiga õnnestus meilTallinn vabastada kommunistlikest mõrtsukatest,vägistajatest,marodööridest ja parasiitidest.Kutsun Oudekki Loonet,Yana Toomi ja teisi tallinlasi tähtpäeva tähistama
k
Kristiina / 27. august 2017 16:59
Tubli. Kapitalism hävitab inimlikkust. Sotsiaal kiratseb,keskkonna kuriteod millest tuntuimad gulf oli spill 2010 ja Fukushima. Mõlemad kokkuhoiu monumendid. Lisaks palju muudki. Lapsi aborditakse raha pärast,sõdu algatatakse nafta pärast,toitu raisatakse, nahk tõmmatakse üle kõrvade jne.
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 17:28
Mis Sa arvad kas abortide arv on EVs võrreldes ENSVga väiksem või suurem?
http : //www.abort.ee/mis_on_abort/statistika
Vt. diagramm 1
h
Heh/ 27. august 2017 17:43
Kapitalism hävitab inimlikust...
Pakun, et võrdleme kahe rahva näitel kapitalistliku ja n-ö kommunistliku tee eripärasid. Sellise võrdluse saame läbi viia saksa ja korea rahva baasil. Mida siis on maailmale andnud Ida-Saksamaa ninh mida Lääne-Saksamaa? Mida aga Põhja-Korea ning mida Lõuna-Korea?!
Lisan siia juurde, et nii Rootsi kui ka Soome kui ka Norra kui ka Šveits on kapitalistlikud maad. N-ö kommunistlikud maad on ka Kuuba, Venezuela, Hiina (alustas muutustega kahesüsteemse riigi poole 1980-dail aastail ehk on oma arengutes teistest komunistlikest riikidest kõvasti ees), Vietnam.
Kuidas siis on inimlikuse ja kapitalistlikuse seosega?
h
Hüään/ 27. august 2017 17:56
Aga Tšernobõl ja tuumakatsetused Kasahstanis , afganistaani sõda , hiina kultuurirevolutsioon , kambodža punased khmeerid jne ?
a
Aga/ 27. august 2017 18:29
Tuumakatsetusi tehti USA kõrbetes ka ja saadeti sinna sõdureid katsetuste järel
s
sa/ 27. august 2017 18:07
oled ikka täielik i.d.i.k.a.s.
i
Inimlikkust ei hävita riigikord,/ 27. august 2017 20:30
seda hävitab ikka inimene ise :)
"
27. august 2017 16:56
"Näljamängud" on tõeline kirjeldus kommunismist-kollektiividest koosnevast ühiskonnast. Iga laps pidi valima kollektiivi, kuhu kuuluda. Üksikisiku(indiviidi elu) oli õigustatud niivõrd kuivõrd oli kasulik kollektiivile.Inimõigus oli transformeerunud kollektiiviõiguseks. K o m m u n i s m on nõukogude võim pluss kogu maa elektrifitseerimine-V.I.LENIN. Progressiivses kaasaja ühiskonnas on teisenenud kommunismi mõiste-kommunism on nõukogude võim pluss kogu maa internetiseerimine. Nõukogud on üle planeedi juhtimas kõikides valdkondades: Euroopa Nõukogu(hulk, mis koosneb 47 riigist),ELNõukogu, mille eesistuja Eesti Vabariik on praegu, riiklikud organisatsioonid, rahvusvahelised korporatsioonid, majandusettevõtted, ühiskondlikud organisatsioonid jne. Kollektiivide(hulk,milles on rohkem kui üks füüsiline isik) õiguste laiendamisel füüsilise isiku(hulk, mis koosneb ühest ja ainult ühest indiviidist) õigusteni viib füüsilise isiku õiguste kaotamiseni, olukorrani, kus VABADUS, VÕRDSUS, VENDLUS kehtib kpllektiivide
m
mees metsast/ 27. august 2017 17:35
Sama, mis presidendi propageeritud "õmblusteta ühiskond".
n
nõukogudest/ 27. august 2017 17:57
...Nõukogud on üle planeedi juhtimas kõikides valdkondades...
Millest tuleneb see sõna "nõukogu"? Kas see pole koht, kuhu peaks tegelikult kogunema targad, kes on jõudnud Rahu`sse- need, kellele on "ülevalt" antud vaimne tarkus anda nõu ja protsesse juhtida...Reaalsuses satuvad sinna nõukogudesse aga tegelased, kes teevad otsuseid ... ise enda suure tarkuse järgi. Väikestel riikidel impeeriumite külje all peab arvestama ka alla neelamise (jänese- hundi) aspekti, mida üritataksegi varjata igasuguste ismidega... Tegelikult oleme kõik erinevate rolli jaotustega näitlejad ühe suure teatri laval, kus publikuks on vaimne maailm, kes jälgib iga meie tegevust ja sammu. Ajast aega korduvad ühed ja samad stsenaariumid ja ajast aega libiseme me ikka ja jälle banaanikoortel ja seda just nende igasuguste ismidega valeõpetuste pärast. Loone teeb endale lihtsalt valimisteks tasuta reklaami ja peale valimisi naudib jälle hüvesid, mis volikogu liikmeks olekuga kaasnevad. Sellise poliitikaga ei jõua ei nn kommunismi ega ka kuhugi mujale...
e
Eks vanu ja väärikaid mõisted/ 27. august 2017 20:33
ole kaaperdatud muidki ja varemgi. Samas on kantseliidis alati tolmu keerutamise eesmärgil meeletult laensõnu ja sõnavärde.
k
Kapitalism põhineb seadusel: kas sina või mina, mitte iialgi sina ja mina üheskoos./ 27. august 2017 16:51
Inimestel pole enam aega midagi tundma õppida. Nad ostavad kõiki asju valmis kujul kaupmeeste käest. Ja kuna ei ole kaupmehi, kes sõpru müüksid, siis polegi inimestel enam sõpru.
s
Sul on huvitav lähenemine:/ 27. august 2017 20:29
siiski, keegi EI KEELA kapitalismis midagi tarka KOOS teha, midagi OSTA ega armsast sõbrast HOOLIDA. Igaüks saab nii hästi hakkama, kui HARITUD ja TEADLIK ta ümbritsevast on. Loomulikult on ka kapitalismis inimestel VÄÄRIKUSEPUUDUS, aga see ei sõltu enam ÜHISKONNAKORRAST!
q
Qwert/ 27. august 2017 16:46
Paistab, et enamus kommenteerijaist on äsja keskkooli pingist tulnud, kui sedagi, kui ajavad segamini kommunismi Nõukogude Liidus olnud ühiskonnakorraga. See, et NL-s oli NLKP, ei tähenda, et Liidus eneses oli kommunism. Kaugelt sellest. Riiklik kapitalism oli varjatud sotsialismi nimega, kuigi ka sotsialismist oli asi suht kaugel. Antud pudru ja kapsad mõistetega meenutab tahestahtmata venelasi, kes hitlerlikku Saksamaad fašistlikuks nimetavad, ehkki tegelikult oli tegemist natsi-Saksamaaga. Noh, venelastele võib naabrikõuts ka igavene fašist olla kui see pahandusi teeb.
i
ikkagi, / 27. august 2017 17:14
kuidas seda ellu viia? Kellele kuuluvad tootmisvahendid , maa ja maavarad. Kas kogu maailm asub 1. jaanuaril n-aastal rahatusse ühiskonda. Kas tooraine ja selle transport toimub tasuta. Inimene teeb kõike tasuta, . Kas tööpuudus kaob ja kuidas tehakse mustad või ohtlikud tööd.Kuidas jääb maailma kullavarudega. Kas väärt kunst muutub kõigi omanduseks. Kas hinnad kaovad.Kas eramaja on tabu. Kas armeed likvideeritakse. Kas kõik hakkavad heaks ja ei tegele kuritegevusega. Kas narko ja alkohol likvideeritakse. LIHTSAM ON VANAMOODI EDASI ELADA: Mida me siin unistama kaugest tulevikust kui probleeme on igapäevaelu argiasjade korraldamisega. Las see jääb tulevikuinimeste mureks.
h
Heh/ 27. august 2017 17:50
Need imelike kommentaaride autorid pole mitte lihtsalt keskkolipingist tulnud vaid, kahtlustan, et need on keskkoolipingist tulnud venelased, kes õigustavad misiganes vahenditega enese asumist siin, Eestimaal.
a
alle aa/ 27. august 2017 16:45
Ta rääkis eelnevalt armastatud komonismist mitte kapitalismist.Kas tal on mälu kaotus vää.Oleks ta kritiseerind eelnvalt kapitalismi oleks ma arusaanud aga ta jooksis pea ees komunismi tagumikku.
v
väike näpunäide/ 27. august 2017 16:57
alle aa
koMMunist. koMMunism jne
e
ei noh/ 27. august 2017 16:34
loone - lodeva (lõdva) suuga poliitik, midagi embrüoloogiliselt sassis, sõnaseletused jäävad hätta

j
Jauram/ 27. august 2017 16:29
Mine homme savika ,,kommunismi turukesele" lasnogorskis, keerutame aja tagasi ja osta sealt hallitand leiba mida vaid nädalas 1x toodi maa-poodi, või piima mis tilgastunud, või 2-nädala jooksul kui oli maa-poes ,,lihapäev" võid osta vaid lehma udaraid ja sea sabasid !!! Sea pea ja jalad olid juba LUKSUS ! See oli ,,tänu mu onule-tädile eluaegse põlluharimise eest vanaduspäevil, kui liha vuras Moskvasse... Ehita sina tibla-järglane oma kommunismi ja jära lehma udaraid !
j
just/ 27. august 2017 19:08
M
`kõrini kesikutest/ 27. august 2017 16:27
Millal need savisaare endised haareminaised - olgad, oudekkid, moonikad jt ometigi koos oma batjaga pehmeseintega kunnituppa suletakse
k
27. august 2017 16:34
l
27. august 2017 16:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
musirull ja / 27. august 2017 16:33
Undiuru ekshaareminaine Oudekki -
spassibo ja tänan, Edgar, et mind toetad ja vanu häid aegu meelde tuletad!
p
proua komissar/ 27. august 2017 16:21
on lipu värvid segi ajanud .
s
selge see,/ 27. august 2017 18:23
100 aastat tagasi oleks ta meie suguseid Krimmis uputanud nagu kassipoegi nagu üks tema suguõde(kommu) seal tegi.
k
kommentaar/ 27. august 2017 18:31
ei sobinud jälle õhtulehele, kuna ajaloost faktide väljatoomine on nende jaoks jube, tõtt ei tohi enam rääkida, hirmus kui nais k.o.m.m.u.ni.s.ti.d.e. massi.mõ.r.v.u. ajalehe poolt õigustatakse.
j
jutt/ 27. august 2017 19:13
oli nais k.o.m.m.u.n.i.s.t.i.s.t , kes valgeid ohvitsere Krimmis uputas.
v
Vahur/ 27. august 2017 16:21
Sellelt tädilt peaks kuidagi sõnaõiguse ära võtma...Eesti Vabariik talle kindlalt ei meeldi ! Põhja -Korea ja NSVL- vot seal on hea
k
Kahur/ 27. august 2017 20:24
No kui sa seda teha tahad, oled ise P-Koera kandidaat..
<
27. august 2017 16:16
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
27. august 2017 16:32
Undiuru ekshaareminaine Oudekki - spassibo ja tänan, Edgar, et mind toetad ja vanu häid aegu meelde tuletad!
v
võiksid/ 27. august 2017 18:32
juba Hannuse juurde minna
õ
õhtuleht/ 27. august 2017 19:15
pani valesse kohta, nii nad inimesi eksitavad
o
oh jeerum küll/ 27. august 2017 16:16
pane end ometigi põlema, loone!
v
vwr/ 27. august 2017 16:14
Sm Looned saavadki ekkida praegusel ajal kuna nii noortel inimestel pole endal sotsialismi kogemust Nad on kuulanud mõnede maainimeste ja endiste nomenklatuuritöötajate meenutusi "vanadest headest aegadest".

k
kapo/ 27. august 2017 16:13
leian,kes heaks kiidavad kommunismis resiimi,tuleks käsitled kui terroristi ja eemaldada riigi palgald.
n
nujah - natsismi ju millegipärast viimaselajal/ 27. august 2017 20:23
keegi samamoodi õigustada ei püüa... äkki peaks?
s
stalin/ 27. august 2017 16:11
Ma oleks 25+5 annud sellise möla eest,kui ma veel elus oleks..
j
jummala/ 27. august 2017 19:17
l
leo/ 27. august 2017 16:06
Nõukogudeaegne anekdoot: kapitalismi ajal ekspluateerib üks inimene teist inimest, aga sotsialismi ajal on vastupidi
j
JUHAN/ 27. august 2017 16:02
Minule seostub kommunism nii Stalini korraldatud repressoonide, ja genotsiidi kui ka isakese Brežnevi stagnatsiooniga. Seda esimest ma ise muidugi ei mäleta, tean seda vaid vanemate, oma tuttavate ning kirjanduse ja memuaaride kaudu. Kuid seda teist jõudsin ikka isegi piisavalt näha ning kogeda. Tagasi seda küll ei soovi.
o
Odeko Lonni/ 27. august 2017 15:57
Miks on kapitalism parem kui kommunism? Aga sellepärast, et seda ei mõelnud keegi välja. Ta arenes ise, loomulikul viisil. Seda võib kritiseerida või mitte, kindlasti pole see ideaalne ja ükskord ta kaob ja asemele tuleb midagi muud. aga vähemalt on ta midagi loomulikku ja antud ajahetkel parim ühiskonnakorraldus.
Kommunism aga on ühe mehe fantaasia vili ehk teisisõnu utoopia. See kõik võib paberil ju ilus ja hea välja näha, aga kui seda vägisi ellu viima hakata, tuleb palju pahandust, nagu me NSVL näitel nägime.
See on sama asi nagu loodusega. Loodusseadused ja majandus ehk ühiskonnaseadused toimivad samamoodi. Loodus areneb iseenesest , vasttavalt enda seadustele ja kui sinna vahele sekkuda ( a´la Siberi jõgede pööramine või Araali mere projekt), võib juhtuda väga halba. Täpselt sama on ühiskonnaga.
Seega oli kommunism juba ette määratud läbikukkumisele. Pea seda meeles, Oudekkii! Sinu kommunismi ihalus näib seetõttu tõesti äärmiselt rumal või oledki sa selline...
m
mina/ 27. august 2017 16:37
kapitalism = 75% vaeseid eestis jne. Elagu kapitalstlik orjanduslik reziim edasi
n
no mina siis ka:/ 27. august 2017 20:22
Vaesuse vastu aitab HEA HARIDUS. Korduvalt tõestatud.
h
hmm/ 27. august 2017 21:29
no tegelikult kommunism on ajalooliselt teatud kujul esinenud erinevates ühiskondades - inimesed kes koos kütiisid ja saagi jagasid vasjaduste järgi, ühised pöllud mida koos hariti, jne. Samuti vöib öelda ka et perekond töötab kommunismina - köik panustavada kuidas saavad, ja igaüks saab vajaduste järgi. No nii enam vähem. Aga suurmeas ühiskonnas asi ei tööta eriti - kui enamuses perekonnas köik meeldivad üksteisele (lapsed, vanemad, abikaasad) ja on nöus aitama, siis selline meeldimine ja abivalmidus kaob, mida kaugemal teised inimesed sinust. Niit riigi tasandil kommunism eriti ei töötaks - inimesed ei ole vööraste vastu nii söbralikud... :P
m
mati/ 27. august 2017 15:53
ma kll ei taha radikaliseeruda aga teisiti enam ei saa
e
Ega's asjade juurteni tungimises ju polegi/ 27. august 2017 16:13
midagi halba! Pealiskaudseid-rõõmsaid lollikesi-ullikesi on niigi palju - tere tulemast tõsiste inimeste sekka :)
s
Sorri vaan, Loone/ 27. august 2017 15:52
Meie pole syydi, et syndisite sada aastat liiga hilja. Vat oleks kuskil 1940. aastaks täisealine olnud, siis oleks saand oma pool sajandit kapitalismi kiruda. Aga kui aeg ei sobi, siis äkki teeks ruumiga proovi? Koliks Venezuelasse ja kiruks seal, et maa must. Põhja Korea tuleks samuti kõne alla. Seal saaks selle eest isegi täistoiduportsu, nagu nende jänkidest ylejooksikutega juhtus. Lihtsad jkorealased jäid hoopis ilma.
n
Neh/ 27. august 2017 15:52
Meil pole ju kapitalismi. Majandus on koondunud väga väheste inimeste kätte, kelle vaated on Marxiga üsna sarnased ja kes omavad majanduse kõrval muuhulgas ka tervet riiki.
k
Kuniks KAPITAL kogub INTRESSI,/ 27. august 2017 16:14
n
no ei kogu jo/ 27. august 2017 16:34
pangad hädas seisva rahaga, mida järjest juurde mõeldakse....
e
Ega RAHA pole kapital,/ 27. august 2017 20:20
rumaluke; KAPITAL on nagu ikka, tootmisvahendid, maa, loodus- ja kinnisvara!

m
mati/ 27. august 2017 15:35
palun mine kreekasse voi Venemaale Eestis tegid ennast tais.kehtib reegel blondidest.sillad põletatud mis veel.seep ja Edgari tagumik
j
Juhan./ 27. august 2017 15:34
Mitte ainult loomi, vaid ka inimesi, käsitletakse kaubana.
k
küll on hea/ 27. august 2017 16:11
Et loonelas – puna- ja praegusel Venemaal – käsitleti ja käsitletakse inimesi loomadena. Ikka kraad kõrgem kui kaup, eks ole?
n
naine/ 27. august 2017 15:31
Nais poliitik peaks enne mõne lapse üles kasvatama ,kui tuleb poliitikas jõuliselt sõna võtma.Tundub ,et poliitika on rohkem lõdva suuga luksusliku elu nautimise koht,kus millegi eest ei vastutata.Valet on seal rohkem,kui välja paistab.
m
matilda/ 27. august 2017 15:34
Miks Sa lapsi sedasi vihkad? Mõtle kui jube, kui lapsel oleks selline ema, nagu kommunist ja skisofreenik Loone..
k
Kuvalda/ 27. august 2017 17:00
matilda15:34: "Miks Sa lapsi sedasi vihkad? Mõtle kui jube, kui lapsel oleks selline ema, nagu kommunist ja skisofreenik Loone.."
Ema teemal rääkige Marju Lauristiniga. Tema teab täpselt!
i
imestaja/ 27. august 2017 15:26
Huvitav oleks teada,kelle jaoks on ehitatud tegelikult hullumajad,kui päris hullud liiguvad igal pool ringi,reisivad ja arvavad ,et on poliitikud.Neid hulle tunneb ära eriti veenva mitte midagi ütleva jutu,agressiivse silma vaate,ahnuse,hääletooni järgi,kus muud isikuomadused,oskused üldse puuduvad.
e
eriti/ 27. august 2017 19:22
veel kui poliitiku rattad loperdavad
j
Jermagambet/ 27. august 2017 15:24
o
O/ 27. august 2017 16:03
e
ennemini/ 27. august 2017 19:23
k
kaunis nimi/ 27. august 2017 15:23
a
../ 27. august 2017 18:32
v
Vares/ 27. august 2017 15:14
Mulle tundub, et ta postitab jokkis peaga. Tõesti hakkab aina loogilisem tunduma, et ta paneb kõvasti kärakat.
m
matilda/ 27. august 2017 15:12
Muide, kommunismi ajal tegutses Pääsküla prügimäe kõrval seebitehas, kuhu venelased koeri ja kasse vedasid, koera eest anti rubla, kassi eest 50 kopikat. Loomad keedeti seebiks.
e
elasin/ 27. august 2017 15:19
ise Järvel,eramajas ja paljud naabrid olid hirmul, koduaedadest varastati koeri, needsamad kommunistid venkud- viisid suures rahahimus sinna Pääsküla seebitehasesse loomi.
s
Sentinel/ 27. august 2017 16:05
Naljakas, seebi keetmiseks ju nahk ja kondid ei sobi, rasva on hoopis vaja. Sama probleem on ka ühe teise ajaloost tuntud väidetavalt samalaadse asjaga.

i
igal/ 27. august 2017 15:11
juhul kritiseeriti nõukaajal kapitalismi ikka väga põhjalikult. Kogu aeg oli uurimisel kapitalismilt sotsialismile ülemineku probleemid. Lõpuks läks sotsialism kapitalismile tagasi, sest lihtsalt ei saadud elatud inimväärselt. Kommunismist enam ei räägitudki. Ma kaldun arvama, et NSVL pidas niikaua vastu sellepärast , et loodusressursid olid suured ja terroriga hoiti inimesi kuulekuses. Ei kujutaks ette kui kaua oleks vastu pidanud näiteks Itaalia kui ta oleks analoogse majandusmudeli ellu viinud. Eeldusel, et Venemaa oleks kapitalistlik maa ja ei abistaks neid. Kommunismiga on ju samad küsimused: kas kogu maailm või mingi riik. Kes on töötmisvahendite omanik ja kuidas siis inimest muuta? Seega- laske maailmal areneda ja tulevikus on kõik palju põneva. Kuid--- INIMENE EI MUUTU ja sellega lihtsalt peab rvestama.
j
Jürka/ 27. august 2017 15:18
Sotsialism püsis ainult siseturu kunstlikult madalal hoitud hindade najal, kuna NSVLiidus olid tohutud naftavarud ja nende hind maailmaturul väga kõrge. Siis aga tuli 1987. aastal majanduslik krahh, mille põhjustas ühest küljest Gorbatssovi kuiv seadus, mis vähendas mitmekordselt viinamüügist tulevat riigitulu, teisest küljest aga langesid samal ajal naftahinnad enam kui neli korda. Ja oligi kunstlikult üleval hoitud sotsialismil toss väljas ning tuli paratamatu lõpp.
j
Jürka/ 27. august 2017 15:24
Sotsialismi ajal olid siseturu madalad hinnad ja kommunaalkulud kinni makstud Venemaa tohutute naftavarude kõrge hinnaga maailmaturul. Siis aga tuli 1985.aasta kuiv seadus, mis tegi kõigele lõpu.
Kuiva seaduse rakendamise tulemusel vähenes poodides müüdava alkoholi tarbimine, mõnevõrra kahanes suremus ja kasvas sündimus. Kuid samal ajal kahanesid ka toiduainetööstuse (kuhu kuulus ju ka alkohol) tulud peaaegu kaks korda ning juba 1986. aastal varises riigi eelarve sisuliselt kokku. Õnnetuseks langes just samasse aega ka nafta turuhinna neljakordne langus maailmaturul. Aga just nafta ja selle kõrge hinna najal oligi NLiidu majandus kõik need aastad püsinud.
Ja tänu sellele saigi Eesti 1991.aastal isesisvuse.
o
oli jah nii/ 27. august 2017 16:16
Tehase tööline sai uhke preemia – turismituusiku Prantsusmaale. Pärast reisilt naasmist, tehti talle pakkumine, millest ei saanud keelduda: räägi koosolekul teistele töölistele kõdunevast kapitalismist. Tööline ütles: Seltsimehed, on tõesti tõsi, et kapitalism kõduneb. Aga... kui kuradi ilusti see kõduneb!
m
matilda/ 27. august 2017 15:10
Maailm on nii hukas et nutt tuleb vägisi kurku:(
o
on hukas muidugi./ 27. august 2017 15:20
Ega's kogu aeg pea sellele mõtlema!
m
mäletan/ 27. august 2017 15:09
Kommunistid kohtlevad nii inimesi
t
teeline/ 27. august 2017 15:09
Loonel on kõik segamini nagu pudru ja kapsad. Kommunism on ühe seltskonna poolt nimetatud teed Budhasse (Rahusse). Kapitalism on majanduslik teooria ja selle praktikasse juurutamise tee. Kommunist on tegelikult isik, kes nagu budist on endale seadnud eesmärgiks Rahusse jõudmise...
j
ja kommunismi rahulad olid/ 27. august 2017 16:18
GULAGi arhipelaaagi saarekesed. Täis tundmatuid Rahusse jõudnud luid.
t
tõstke makse/ 27. august 2017 15:08
Et saaks sellistele pun alibudele rohkem palka maksta.
Nii soe on selliseid legaalseid lol likesi kuulata.
õ
õhtuleht/ 27. august 2017 15:07
u
ullike/ 27. august 2017 15:21
T
-/ 27. august 2017 15:01
Tavainimene kapitalismi ajal hambaid ravida ei jäksa, hambutuid ikka tohutult.
t
Tahad siis ehk hoopis "tervislikku"/ 27. august 2017 15:23
ja sotsialistlikku, "tasuta" (c'mon, oli sulle jee tasuta sotsialismiajal arstiabi - selle võrra sai ju vähem palka!) amalgaamiplommi?
a
amalgaam/ 27. august 2017 21:35
amalgaamiplommid on siiski vastupidavamad kui need uued materjalid. Kuigi viimase 5...10 aasta jooksul on ka uues materjalid siiski nii palju arenenud, et muutunud natuke vastupidavamaks. Mötle ise - mis on hambaarstile kasulikum - kas amalgaam mis peab 25 aastat vastu vöi kompossit mida tuleb 5 aasta pärast välja vahetada? Pluss amaalgaamiga tegeleds peab hambaarst mürgist tolmu sisse hingama. Aga noh önneks kompoosiidid nüüd natuke paremad kui algusaegadel ja näeb parem välja, nii et las olla...
m
Meremees/ 27. august 2017 15:25
Vene ajal välismaal hambaid ravides.soovitati pöörduda arsti poole mitte ise ravida
h
Huvitav/ 27. august 2017 18:43
Vene ajal tehtud juureraviga hambad püsivad tänaseni ja on isegi uus hammas peale ehitatud nüüd ravitud on maha visatud raha nii eestis kui soomes , maailmatasemel tehnika ja vahendid ja kõrge hind tulemuseks aasta paari pärast hamba eemaldamine
a
Arstinduse põhjal nüüd küll RIIGIKORDADE/ 27. august 2017 20:17
KOHTA JÄRELDUSI ei saa teha: sünnitamine-pulmad-söömine-s.tumine-surnumatmine käib alati ja igal pool enamvähem ühtmoodu!
õ
õhtuleht/ 27. august 2017 15:00
a
aga siiski nii demokraatlik, et ka lollid/ 27. august 2017 15:24
võivad oma kraaksatusi lisada?

v
Vabadus ja julgus öelda/ 27. august 2017 14:55
Pole ta midagi rumal, pigem vastupidi. Kui Loone Järvamaal kandideeriks, annaksin talle lausa oma hääle. Kui küüditamine (mis oli kinni vaid ühes inimeses - Stalinis) välja jätta, siis polnud sel Vene ajal elul midagi viga! Ega siis vaid ilusate (materjaalsete) asjade nimel ei elata! Ahnitsege seda vara niipalju kokku kui suudate, aga surilinadel puuduvad taskud!!!
v
vene korra tagaigatsejale/ 27. august 2017 15:09
Vabadus ja julgus on midagi muud kui lollus.
t
Tõsi, "vene ajal" polnud elul viga/ 27. august 2017 15:19
vähe imelikel, orjameelsetel ja vähematel sulastel. Kahjuks ei lubanud Kuningas Inimloomus ka "õitsvast sotsialismist" unistusteriigikorrani jõuda. Rääkimata sellest, et "suur ja õilis eesmärk - kommunism" (lubage naerda, kui keegi totu veel arvab, et ka TIPPJUHID seda tõsiselt mõtlesid) üritati luua nutikate ja ettevõtlike laipadele.
j
Just - ainult üks inimene!/ 27. august 2017 15:50
"Aga kuningas on ju tegelikult hea"...
v
vene ajal oli/ 27. august 2017 16:21
Elu nagu lill. Soojus ja valgus oli laudas, kõht oli täis ja laste eest hoolitseti. Ja kui sind ei huvitanud, kuhu üleöö kadus naaberlatrist Punik, siis võisid rahulikult mäletsedes enda järjekorda oodata.
M
????/ 27. august 2017 18:46
Me ei tea kui palju oli Stalinil nõustajaid , üks oli kindlasti beria ja vaata mis rahvusest ta oli
k
Kana-Loone/ 27. august 2017 14:54
Jah, ega nõukogude eestis midagi sellist ei toimunud. Rumal naine. Miks hoiab keskpartei oma ridades vasakradikaali?
k
Kuidas saab olla ni L,,,?/ 27. august 2017 14:53
Eks siis järgmise 15 aasta jooksul peame hakkama end harjutama elama õhust ja armastusest, sest kui kaotada intensiivloomakasvatus, saabub ju nälg, sest ega neid kõrsi ja rohuliblesid ju ka enam pole, veganid on need juba nahka pannud.Loone, ole hea ja mine ravile, ehk veel on mingi lootus sinust normaalne inimene saada, kuigi kahtlus jääb, et haigus on väga kaugele arenenud.
a
ainult vastandumine tuleb sellise suust/ 27. august 2017 14:53
Kommunistiülistajale; kapitalismist paremat pole veel suudetud välja mõelda. Kui see tuleb. siis miks mitte kriikat sel teemal, aga kommunism ei ole see kindlasti, mis võiks asemele tulla. Läbiproovitud, läbikukkunud ja hirmuäratav.
k
kus ja millal/ 27. august 2017 15:04
s
seal ei saagi elada, kuna see pole/ 27. august 2017 15:26
inimestega võimalik.
"Igaühelt tema võimete kohaselt, igaühele tema vajaduste järgi" - c'mon!
k
Kapitalismi puudused/ 27. august 2017 14:50
Kapitalismi puudused:
1. Vaesus
2. Kodutus
3. Töötus
4. Arstiabi kättesaamatus
5. Planeedi Maa ressursside kiireim ära tarbimine ja saastamine
6. Rahvaste segamine ehk segunemine
7. Ületarbimine ja raiskamine
x
xxxx/ 27. august 2017 15:02
Põhja-Koreas pole kapitalismi,miks te siis koos seltsimees Loonega sinna ei koli?
Muuseas isegi nõukaajal pidi maksma kui tahtsid targema arsti jutule pääseda ja
seega ümbriku paksus otsustas inimese saatude.
Muuseas viisakates kapriikides makstakse töötutele toetust ja nälga ka ei lasta
inimesel surra.
s
Somaalias ka ei ole/ 27. august 2017 15:27
b
Busa/ 27. august 2017 15:03
Aeg oleks hakata mungaks, soovitav kolida ressursivaesesse piirkond, näiteks Tiibetisse..
Nimetatud omadused on üldised, ühiskondlikus formatsioonis pole vahet, indiviidis on asjad kinni ja neil on omadus koonduda. Vähemalt mõtleval osal loodusest.
k
Kommunismis ju seda kõike/ 27. august 2017 15:11
1
"Arenenud sotsialismi" (väidetav kommunismi koidik) puudused:/ 27. august 2017 16:10
1. Vaene on RAHVAS, valitseval klassil siiski kõik vajalik olemas, seega klassivahed
2. Kodutus puudub: kes kodu ei soovi, represseeritud, surnud või hullumajas
3. Töötus puudub: kes tööd teha ei soovi, represseeritud, surnud või hullumajas
4. Arstiabi justkui kättesaadav, parim ikkagi järjekordade taga
5. Ressursside tarbimine ja saastamine bardaki ja poh..ismi tingimustes veel hullem
6. Rahvaste segamine JA põlisrahva eest ära hävitamine, genotsiid ja ven.stamine
7. Isikutarbimist ja raiskamist justkui pole, kuid ettevõtete tasemel hullem kui kapitalismis
8. Süstemaatiline ja VÄGIVALDNE riigiorjade ajupesu valitseva klassi huvides
9. Sõna- ja poliitvabaduste puudumine
10. Meeletu silmakirjalikkus pea kõiges, eeskätt riiklikus eesmärgis, milleks on utoopia
j
ja sina räägid/ 27. august 2017 16:29
rahvaste segunemisest!? Pärast seda kui eestlased oma kodumaal tänu kommunistide nime kandvate kurjategijate tegevusele vähemusse olid jäämas! Pime, alaarenenud või provokaator.
Kus oli nõukogude Venemaal kapitalism, kui seal laastati ja saastati tohutud maa-alad. Mäletan sel ajal mingis väljamaa raadios kõlanud venelase mõtet: venelaste kõige suurem kuritegu on looduse hävitamine nii suurel maal.
Mäletan Fitilist (kriitiline kinoringvaade) kaadreid, kus Siberis töötas tohutu ettevõte metsa langetamisel ja puud lasti jõge (ei mäleta millist neist) mööda alla. Ja siis tulid kaadrid lennukilt, kus sadu ja sadu kilomeetreid laiast jõest oli kaetud palkidega, kuni kuskil kaugel all oli tekkinud läbimatiu ummistus, sest... mitte kedagi polnud neid sealt välja võtmas. Eriti piltlik ja eriti jube oli. Noh, võibolla see polegi kommnism, on venelased. Aga ega meie lähedal keegi teine pole ka kommunismiga inimeste kallal nii elajalikult eksperimenteerinud.
a
Aga/ 27. august 2017 18:50
Eestlased on ikka saksa mõisnike pärast vähemuses olnud ja 25 aastat tagasi tehti ka kõik selleks , et sündivus trastiilselt langeks
m
Mite vähemuses polnud me ristimeeste valitsuse all/ 27. august 2017 20:13
vaid allutatud, sulasteks, isegi orjadeks rõhutud.
Tõusmine ka TEGELIKULT väärikaks ja vabaks on aga aruka, kavala, ettevõtliku, ennastohverdava ja VÄÄRIKA Riigimehe/-meeste (ja nende EESKUJUDE) taga kinni...
Kuna Eestil selliseid Riigimehi napib, peame me mõne sellise ilmudes teda VÄGA HOIDMA.
r
rein/ 27. august 2017 14:49
e
eestlane/ 27. august 2017 14:47
vahelduseks võiks loone end põlema panna!
x
xxxx/ 27. august 2017 15:03
a
Artz/ 27. august 2017 14:43
Tubli naine,Oudekki,olen sinuga täiesti nõus,kapitalism on kordades hullem ,kui sotsialism,siin ei ole millestki rääkidagi.
e
Eriti hull on kapitalismis see,/ 27. august 2017 15:10
et inimesed pole oma elu pärast pidevalt hirmul ja neid ei veeta rongivagunites Siberisse. Rääkimata solvavaist, kaubast pungil poodidest. Ja et traktor ei tõmba kõigile õhtul korraga tekki peale.
v
vana kommunist/ 27. august 2017 15:11
Peale Loone on veel mõni kommunismihaleja
a
Artz ja Oudekki/ 27. august 2017 17:10
Kommunismi ja kapitalismi võrdlus on samasugune absurd nagu P-Korea ja šveitsi võrdlus. Võrrelda suudavad neid ainult Artzi-sugused saamatud, kel puuduvad nii mõtlemine kui ka igasugused teadmised ja Loone-sugused geneetilised kommunistid-utopistid.

t
to Mimoos/ 27. august 2017 14:39
Võibolla tõesti,naabrimees ütles,et sellel Dekkil oli ajuoperatsioon!!
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 14:38
Sotsialismi ajal on koduloom inimesele sõber, seltsimees ja vend. :)))
ö
Öö/ 27. august 2017 14:34
Kapitalismi ja tema erinevaid ilminguid kritiseeritakse iga jumala päev söögi alla ja peale. Kui mõni seda ära ei suuda tunda, siis pardoon...
k
krõll/ 27. august 2017 14:32
Kui asju objektiivselt vaadata siis Loone on olnud oma arvamustes tegelikult suhteliselt neutraalne ning tõesti - kapitalismil on samuti puudusi nagu ka kommunismil. Kõik mis on inimese loodud on vigane, seda tasuks meeles pidada. Ning viimase 25 aasta kapitalismil on tegelikult juba numbrites rohkem inimohvreid kui oli 50-l aastal stalinismil ... tasub mõelda. Tänased 50 000 tuhat soome küüditatud majanduspagulasest eestlast pole naljakas enam ... samuti elu hammasrataste vahele jäänud teine samapalju ning tänased absoluutses vaesuses elavad kaaskodanikud.
m
mees metsast/ 27. august 2017 14:38
a
aga/ 27. august 2017 14:41
t
tule siis metsast välja/ 27. august 2017 15:06
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 14:48
Käi huvi pärast psühhiaatri juures ja vaata kas Sul diagnoositakse vaimse arengu mahajäämus või psühhopaatia koos empaatiatunde täieliku puudusega.
Mina ei suuda teisiti seletada seda kui võrreldakse vabatahtlikku teise riiki raha teenima minekut sellega kui hommikul kell 4 äratavad inimesi krõllid ja oudekkilooned ja annavad tund aega asjade kokkupanekuks ning suundutakse rongijaama, kus isad saadetakse vangilaagrisse ja naised-lapsed asumisele.
k
krõll/ 27. august 2017 15:01
Vaata, stalinist on loll ja robustne - korraldab asju lihtsa vägivallaga; kapitalist on kaval - ta tekitab olukorra kus sa lähed ise. Ja tõesti, katsu olla, ma ei poolda ei kommunismi ega ka kapitalismi, pole mõtet sõimata. Kõige õigem oleks öelda, et ma olen anarhist kuna ma pean seda olukorda kõige õiglasemaks viisiks eksisteerida. Aga ma ei hakka sinuga vaidlema, võibolla jõuad kunagi selgemate arusaamisteni inimloomuse ja tema loodud süsteemide suhtes.
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 16:22
Selle "loogika" järgi on vägistamine ja naise ärarääkimine täpselt sama asi - lihtsalt üks korraldab asju lihtsa vägivallaga ja teine tekitab olukorra kus naine ise tahab.
k
krõll/ 27. august 2017 16:26
Kui inimene on loll või kalduvustega siis võibolla tõesti talle isegi meeldib kui teda vägistatakse vaimselt 24/7. Sõltub vägagi sellest mis kõrvade vahel. Kui ei meeldi siis jalutatakse eemale, sinna kui nii kõvasid seksimehi pole.
k
krõll/ 27. august 2017 16:37
Muide, soovtaks sul lugeda veidi ka psühholoogiaalaseid raamatuid veidi, eriti võiksid tegeleda reklaami - ja mõjustamise psühholoogiaga (eelnevalt võiks muidugi alused selgeks teha. Ja vaata, kui oled veidi lugenud siis hakkad aru saama kuidas on võimalik manipuleerida nendega kes ei ole teadmiste tasemelt sinuga võrdsed, on võimalik muide ka ilusaid ja lolle tibisid ära rääkida/kasutada ... nii, et neil see halb tunne tuleb alles tagantjärgi, siis kui kohale hakkab jõudma. Nii, et sinu argument mis oli ilmselt väga geniaalse ja naljakana mõelnud on tegelikult nõrk.
k
krõll/ 27. august 2017 16:59
ma ei saa vastata Sulle kuna moderaator ei julge mu pikemaid kommentaare läbi lasta :). meil on ju sõnavabadus :).
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 17:19
Sõnavabadus ei tähenda, et ajalehel oleks KOHUSTUS kellegi kommentaari avaldada.
Aga Sa võid alati hakata oma ajalehte välja andma, veebsaidi asutada või hakata blogi pidama. Nii see vabas ühiskonnas käib.
k
krõll/ 27. august 2017 17:25
siis saad ju siin omaette edasi vaielda, tõemonopol on täielikult Sinu oma :). muide, soovitan sul lugeda Orwelli raamatuid, peaks olema suht lihtne aru saada Sullegi :). keerulisemat lugemist esialgu ei hakka soovitama :).
k
krõll/ 27. august 2017 17:27
muide, Sinu kommentaar on tüüpilise kommunistile omane :))). täpselt nii see seal käiski - kõik mis ei meeldinud, kalevi alla, vangi, mahalaskmisele :D. tubli oled, tõestad tegelikult paljutki millest rääkisin, kahju, et need pikemad kommentaarid läbi ei läinud :D.
s
sotsialist-kommunist/ 27. august 2017 17:44
Sul ikka need toredad võrdlused. :))) Soovitus blogi pidada = surmaotsus, :)))
s
Sinu jutt puuduste ja inimeste loodu osas on ju õige./ 27. august 2017 15:07
AGA - MIDA pakud asemele ning KUIDAS parandad? Ettepanekuid, ettepanekuid! Sest VIGADEGA oleme niigi kursis!
k
krõll/ 27. august 2017 15:12
Inimkonnal on vaja globaalset kaost, täielikku ja totaalset anarhiat mis õpetaks uuesti päris väärtused selgeks - kõigile korraga. See oleks alguspunkt millegile paremale.
e
Ehh/ 27. august 2017 16:18
Kuhu see inimkond korraga küüditada, et nad kõik korraga saaksid aru, et praegu elavad nad suht rahuldavalt? Põhjanabale?
k
krõll/ 27. august 2017 16:30
Inimene on selle planeedi kõige jubedam loom (ükskõik millise ideoloogiaga ta ennast parajasti õigustab), ka oma liigikaaslaste suhtes. Uuri mida räägitakse võimu kohta ja mida see teeb inimestega, suures enamuses. Tead, see jutt läheks siin nii pikaks, et ma ei viitsi ja päriselt ka ei näe mõtet sinuga vaidlemisel, viljatu tegevus. Kõige parem õpetaja on oma roosa nahaga tagumiku peal proovida, sul ilmselt on siiani hästi läinud :).
j
jajah/ 27. august 2017 16:36
Pärast kõiki revolutsioone, mida sooritati helgema tuleviku nimel, on inimesed jäänud tagasi igatsema endiseid, "pimedaid" aegu. Ja – mis küll on väikesekski lohutuseks – revolutsioonid õgivad oma lapsi ka.
k
krõll/ 27. august 2017 16:39
Inimese areng ei ole sirge tõusev vektor. Ajalugu on enamasti näiteks spiraali meenutav rohkem ning esineb ka langusi, areng kui selline saab tulla vaid uuest kvaliteedist mis on jõudnud massidesse. Mõtle veidi. Kui inimkond on killustunud mingite idiootsete ideoloogiate vahel siis ei saa kuidagi oodata suuremat arenguhüpet. Järelikult tuleb pimedasse uuesti tagasi minna, õppida veel.
k
krõll/ 27. august 2017 17:01
Kirjutasin veidi aega tagasi nii Sinule kui ka paarile veel siin pikemad kommentaarid, ükski ei läinud läbi (ei sisaldanud midagi solvavat ega roppu). Elagu sõnavabadus. Seega kulla kaaskodanik, pead vaidlema siin üksi, omasugustega (kes arvavad seda mida sinagi) või siis tsensoriga kui liiga julgeks lähete :). Olge tublid :).
n
naivismi tipp/ 27. august 2017 16:33
Täna on Soome "küüditatud" 50 000 (?) majanduspagulast. Aga lugeda seda kapitalismi puuduseks kommunismiga võrreldes...? Mitu eestlast oleks Eestisse jäänud, kui vene ajal vene piirivalvur poleks püssiga oma rahva poole seisnud? Ja mitu eestlast oleks läinud Soome, kui Eesti vabalt arenedes oleks jätkata saanud tõenäoliselt Soomega samal tasemel? Haiged jutt!
k
krõll/ 27. august 2017 16:41
Mina oleks. Kodumaa ei tohiks ju sõltuda sellest palju sul rahakoti vahel pappi on? :) Aga jah, sul on tänasel päeval umbes 50-60 tuhat mõttekaaslast :).
k
krõll/ 27. august 2017 17:07
Kas tohib veel midagi küsida. Kui sa kiidad heaks majanduspaguluse siis miks enamus eestlasi on üldse pagulaste vastu, miks oldi nõuka ajal immigratsiooni vastu? Kas pole veidi topeltstandardid? Et eestlased võivad minna teist riiki kurnama aga teisted eestisse tulla ei tohi?
1
14:32 / krõll-ile/ 27. august 2017 20:18
Ikka veel räägib...on otsene inimsusevastane tegevus ja on kaudne isetoimiv migratsioon häda sunnil. On ikka vaks vahet küll, mida ei saa mitte võrrelda. Kas sind pannakse püssitoruees kahe kohvriga vagunisse või vangilaagrisse, või lähed ise tööle, et peret toita. Ja vaesuse tootmine on ka valikuline-vanad ja puuetega inimesed, need ju enam midagi ei tooda, järelikult pole vaja aga nahk hoitakse toores.See on riigi valitsejate teene, kaudselt meie kõigi valimistel tehtud valik, keda me süüdistame, ise endid. Valime jälle Looned ja saame uue kaudse genotsiidi.
ü
ühte väravasse/ 27. august 2017 14:31
"Viimatises Keskerakonna juhatuses arutati Eesti võimalikku pagulaspoliitikat. Otsustati, et pagulaspoliitika alal oleks õige korraldada referendum. Ülesande referendumiküsimuse täpsemaks väljatöötamiseks sai Riigikogu Keskfraktsiooni töörühm Oudekki Loone juhtimisel". 27. jaanuar 2016 https://is.gd/lwk9CO
j
Ja-jah/ 27. august 2017 14:31
Ta ikka vajab meest-se k....s ehk hoolega ja tibinal ei jääks aega lollusi suust väljutada.Ja kui see ka ei aita,siis pole taga küll midagi peale hakata....
t
Ta tahab/ 27. august 2017 14:27
lihtsalt pildil püsida, muidu ei teaks teda keegi.
m
mees metsast/ 27. august 2017 14:26
Miks nn ajakirjanikuhakatised korjavad kellegi näoraamatutest välja mõtetuid mõtteavaldusi!?

Vene ajal polnud intensiivloomapidamist?/ 27. august 2017 14:26
Olen ise oma silmaga näinud veneaegset lihakombinaadi lihunikku, kes peale palgapäeva liinil üles riputatud elusal lehmal hakkas sõrga otsast lõikama, aga liinil eespoololev looma tapja oli pohmellis olekus ühe looma vahele jätnud. Elusal lehmal sõra lõikamine lõppes sellel lõikajal näppe pidi saadud sõrahoobiga, nii, et osa sõrmi jäi käelabast ülespoole risti ja paar tükki allapoole ka. Mehe mure oli, et on külm. Ütlesin, et pane kindad kätte ja siis saingi seda kätt näha ja lugu temalt kuulda.
a
AB / 27. august 2017 14:25
Huvitav mida Venetsueela inimesed sellest arvavad.
s
soololl/ 27. august 2017 14:25
Inimene võtab sõna valdkonnas mida ei valda.Ainult rumal on tark igal alal...
r
Roman/ 27. august 2017 14:23
Kõik kritiseerivad kapitalismi KOGU AEG, rumaluke!
m
Mimoos/ 27. august 2017 14:23
No ei ole vomalik, et taiskasvanud inimene sellist jama ajab. Vabandust, aga ta on HAIGE!!!
h
Haige / 27. august 2017 14:23
debiilku sonimine. Ei ole olemas mingit "kapitalismi", mida kritiseerida. Mitte keegi pole mitte kunagi pannud kirja mingit "kapitalismi ideoloogiliat". Isegi mõiste "kapitalism" on marksistide väljamõeldis.
k
Kapitalism ON olemas./ 27. august 2017 15:04
AGA see on senistest meile teadaolevaist ja REAALSETEST ühiskonnakordadest parim. See, kes kritiseerib KAPITALISMI, peaks välja tulema ka oma ettepanekutega! Ja kommunismist ei saa alternatiivina rääkida juba seepärast, et ta pole reaalselt saavutatav vaid on inglite ja võib-olla 5-aastaste tüdrukute muinasjutumaailm! Mida on näidanud lugematud katsed seda saavutada.
k
Kodanik/ 27. august 2017 14:21
Ei no, kommunismi ajal ei olnud karusnaha farme? Kust tulevad sellised rumalad jutud ja miks ajakirjandus lubab seda jama avaldada?
k
kuid/ 27. august 2017 14:20
Loone õppis ju mõnda aega Itaalias kus on palju süüdimatuid vasakpoolseid ja kommuniste, sest nad pole enda kukil kommunismi taaka ja kuritegusid tunda saanud. Ja naiivitar Loone kukub neid kohe järele ahvima ja kommunismi ülistama.
v
Vaatleja/ 27. august 2017 16:03
Loone on saanud kommunisti vere isa spermaga ja ema rinnapiimaga. Seda juba välja ei juuri.

e
eh/ 27. august 2017 14:17
O
../ 27. august 2017 14:31
Oupekki Loone on nii seksikas.
p
......./ 27. august 2017 15:24
pole see OdeKolonn nii seksikas midagi.
m
mitch/ 27. august 2017 16:18
peale kolme liitrid kangemad ja mingi baywatchi mimmu näeo ette panna siis arvan ajaba asja ära küll.
k
kott/ 27. august 2017 19:45
k
kott/ 27. august 2017 19:46
pähe,siis kõlbab küll
m
mees/ 27. august 2017 16:13
õ
õudne../ 27. august 2017 14:15
.. naisterahvas. Soovitaks vaadata Spielbergi- Schindler`s Listi ja Waijda - Katõni. Siis peaks nii natsimi ja kommunismi kired üle minema!!
õ
Õu Tekki Tooge/ 27. august 2017 14:14
m
matsu/ 27. august 2017 14:14
Oudeki koht on ajaloo prügikastis, aga kuidagi on ta sealt välja pääsenud.
a
arvamus/ 27. august 2017 16:02
Kommunistlikus praktikas kohtlesid kommunistid nii iniesi aga seda ei taha Oudekki tunnistada,sest siis peaks ta hukka mõistma oma isa,kes ülikoolis kuritegelikku ideoloogiat jutlustas.
b
Bioloog/ 27. august 2017 19:48
Sellel amööbist madalamal arenguastmel oleval olevusel pole mitte mingisugust õigust ükskõik missugusel teemal midagi enam arvata. Tema arvamised on arvatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee