Maailm

Tabati rahvusvaheliselt tagaotsitud Maakri tänava laibatükeldaja (23)

Delfi, Õhtuleht, 27. august 2017 08:32
Markus Pasi Pönka.Foto: (Europol)
Eile õhtul võttis Rootis politsei Stockholmis kinni rahvusvaheliselt tagaotsitud Markus Pasi Pönka, vahendab Delfi. Markus on Eestis tuntud kui Maakri tänava tükeldaja, kes 2005. aastal mõrvas oma toonase äripartneri ja sõbra ning tükeldas ta surnukeha ketaslõikuriga.

Pönkä seekordseks kinnipidamise põhjuseks vanglasse mitteilmumine. Trellide taha minek kolmeks aastaks ja kaheksaks kuuks põhjustasid rasked pettused ja tulirelvakuritegu. Kahtlustuste järgi võib Pönkä kuritegude nimistu olla veelgi suurem. Pönkä tabati ühes Stockholmi eramajas, millele eelnes kolme tunnine piiramine.

Eestis toime pandud kuriteo eest mõistis kohus Pönkale 2007. aastal 12aastase vangistuse. 2010. aasta jaanuaris mõistis Soome kohus talle lisaks nelja aasta pikkuse vanglakaristuse ligi miljoni euro väljapetmise eest tuhandetelt Soome firmadelt.

Mees, kes paneb jooksu

  • 2011. aasta juunis, kui politsei sõidutas Pönkät vanglast Helsingi ülikooli õigusteaduskonna eksamitele, sai mees jooksu ja põgenes konvoiauto tagaukse kaudu. Ta jõudis joosta kaubamajja, osta hambaharja ja 40 minutit pärast plehku panemist võeti ta uuesti kinni.
  • 2013. aastal viibis Pönkä vanglast puhusel – Soome seadused lubavad seda kui kinnipeetav on kandnud ära kaks kolmandikku karistusajast – ja pidanuks vanglasse naasma 12. oktoobril, ent kohale ta ei ilmunud. Soome politsei esindaja Jussi Pilviö Pirkanmaa sõnas toona Iltalehtile, et arvatavad kohad, kus Pönkä võinuks viibida, on kontrollitud. Otsinguid laiendati ka Eestisse, välja anti ka üleeuroopaline vahistamisorder. Sama aasta detsembris teatas Iltalehti, et Soome vanglast jalga lasknud Markus Pasi Pönkä andis end välja.
  • 2015. aasta varakevadel pääses Markus tingimisi vabadusse, olles oma karistusest ära kandnud 8 aastat. Sama aasta oktoobris peeti Pönkä üle jälle kohut. Helsingin Sanomat vahendas siis, et meest süüdistati jõuka mehe ettekavatsetud röövimisplaanis ja prokurör nõudis talle seitsmeaastast vangistust. Enne kohtuotsuse väljakuulutamist jalutas mees aga saalist ootamatult minema. Pärast vaheaega teatati, et Pönka kinnipidamine pole tõepoolest enam vajalik, kuna süüasja on võimalik lõpuni arutada ka tema kohalolekuta.
  • Käesoleva aasta aprillis oodati Pönkät Riihimäki vanglasse, kuid sinna ta ei ilmunud.
  • Mais mõistis Helsingi ringkonnakohus Pönkä ligi neljaks aastaks trellide taha. Põhjuseks jaanuaris toime pandud pettus maksevahenditega. Mees kohtusse ei ilmunud.

Samal teemal

29.08.2017
KONKURSS: otsitakse lapsi, kelle vanemad on vangis
31.05.2017
Kes on Europoli poolt tagaotsitav laibatükeldaja Markus Pasi Pönkä?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee