Eesti uudised

Merivälja kooli direktor hoolekogu kaebustest: „See oli minule arusaamatu ja nagu külm dušš. Mõtlesin, milles ma nüüd süüdi olen...“ (31)

LISA KOMMENTAAR

Tal vale nimi. 28. veebruar 2018 17:44
Oleks ta Katja Belobrovtsova , Oleks ta ka väga hea direktor!
... 28. august 2017 10:23
Merivälja koolis on siiski enamus asju väga hästi ja julgen arvata, et paljuski just tänu direktorile, kes oskab valida toredaid õpetajaid ja neid ka hoida! Lapsed armastavad oma kooli ja mina vanemana näen, et koolikeskkond on vägagi toetav. Soovitan lapsevanematel keskenduda rohkem oma tööle ja tegemistele ja lasta koolil teha oma tööd. PS: Ka poistel on seal koolis kokandustunde.
27. august 2017 09:37
No, mida te küll ootate ühelt keskerakondlaselt,
eriti veel keskerakondlasest koolidirektorist.
On Sul 27. august 2017 18:23
midagi ütelda KE programmi kohta või selle vastu? Miks Sa lahmid ?
Kalvet 26. august 2017 20:55
koolja koolilapsed ei ole milleski süüdi 27. august 2017 09:39
Mitte kool ei ole jube, vaid kooli juhtkond on jube!
Jaan 28. august 2017 21:23
Viimane aeg 26. august 2017 15:11
on kogu see jant nende hoolekogudega lõpetada! Sinna satuvad tavaliselt üliaktiivsed klatšimoorid, kes ise oma laste kasvatamisega kodus ei viitsi tegeleda. Kui inimene teeb südametunnistusega oma põhitööd, hoiab oma kodu korras ja tegeleb perekonnaga, siis ei jäägi tal aega koosolekutel istumiseks ja pläägutamiseks. Kooli juhtigu pädev koolijuht, kelle valivad sama kooli õpetajad koos haridusosakonna spetsialistidega. Mis valijad on endised lüpsjad, kontori hiireliigutajad või korrumpeerunud omavalitsuse tegelinskid?
Kooli juhtigu direktor koos oma õpetajaskonnast valitud õppenõukoguga ja osalejad on kõik kooli töötajad. Lapsevanemad kasvatagu oma lapsi kodus ja tehku usinalt oma põhitööd ning laterdagu vähem sotsiaalmeedias.
Allan 28. august 2017 19:36
Õnneks ei ole see seaduse järgi võimalik, et koolidirektor koos valitud 3 õpetaja ja poliitilise haridusameti töötajaga saaks otsustada, mida koolis ette võetakse.
On elementaarne, et lapsevanemad ka oma esindaja hoolekokku saadavad.
Võtsin ette 3 suvalise Tallinna kooli hoolekudesse kuuluvate lastevanemate ametid - 1 ettevõtjat/juhatuse liiget (maksab riigile makse aastas summas 108764€), 1 ülikooli õppejõud, 1 ülikooli teadustöötaja, 1 MTÜ (saanud riiklikke rahasid) juhatuse liige, 1 õpetaja teises Tallinna koolis, 2 ettevõtjat, 1 ajakirjanik, 1 arst.
Ei näe selles nimekirjas mina küll ühtegi lüpsjat, kontori hiireliigutajat või korrumpeerunud omavalitsuse tegelinskit.
See on viga, 26. august 2017 12:52
et kaotati ära koolidirektorite konkurss (uus kandideerimine ametikohale) iga viie aasta järel.
Allan 28. august 2017 19:37
Allan 26. august 2017 11:57
Edu ja kindlust hoolekogule ja lastevanematele! Ammu oleks olnud aeg ka selle kooli direktor välja vahetada. Miks ta seal nii kindlalt seisab, on vaid tema keskerakondlikus kuuluvuses.
Pirita MG näitel (millel oli samasugune "ainult mina otsustan" ja "koolis probleeme ei ole"-direktor) on nüüd võimalik öelda, et koolis on võimalik muutusi teha ja väga lühikese ajaga. Pirita MG on aastaga arenenud rohkem kui eelmise 8 aastaga.
Merivälja Kooli õpilane 26. august 2017 11:09
Olen kuulnud, et direltori mees magas kooli ees, oma autos, viinapudel käes. Tean ka kogemusest öelda, et tal on kombeks teha veidraid ning ebasobimatuid kommentaare. Olen kuulnud ka et ta oli ühte last kas kehalises kasvatuses või puutöös löönud, kuid ei saa seda kinnitada.
õpilane 26. august 2017 11:11
Olen ka Merivälja Kooli õpilane ning olen näinud teda suurte sinikatega ringi käimas.

Karma ehk omad vitsad peksavad 26. august 2017 09:21
Kolisime Eestist ära selle kooli ja direktori tõttu, kuna laps langes depressiooni, kooli õhkkond oli niivõrd masendav. See oli 4-aastat tagasi. Direktori abikaasa on klassikaline kiusaja, kes kehalise kasvatuse tunnis vägivalda kasutas, kuid midagi teha polnud, kuna ikkagi direktori abikaasa. Dialoogi ei olnud võimalik arendada, ühepoolne suhtumine, millega tuli leppida või lahkuda. Selline süüdimatu suhtumine oli, keskmes ei olnud mitte lapse mured ja areng, vaid tundus, et direktori isiklik agenda. Vabandan, et karm kommentaar, see oli muidugi meie pere üksik kogemus ja kindlasti on direktor teinud palju head, kuid ei ole üllatunud lugedes sellist uudist. Pigem kergendus, et on lootust, et kool muutub lapsesõbralikumaks ja koostööaltimaks.
... 26. august 2017 11:45
Nii see jätkub tänagi...
tahan teada 26. august 2017 07:32
miks mõned umbusaldused direktoritele jõuavad ajakirjandusse ja mõned mitte? eks neid käärimisi ole ju teisigi. aga mõni on nii maha surutud, et masendav mõeldagi.
Sool 26. august 2017 00:29
See diktaator oma mehega on seal olnud võimul üle 30ne aasta! ja alles nüüd tuleb see teemaks :P
26. august 2017 07:13
Võta hoopis ise auto, sõida mööda Viimsit, Meriväljat, Piritat, Tiskret ringi ja vaata, kui palju viilaktusega majasid näed. Ja ära jäta Tallinnat kõrvale, sest me ei ela enam kolhoosides. Tallinnas elab 1/3 Eesti rahvastikust.
Kui viilkatusega majasid on ehitatud 100 aastat, siis teistsuguseid ainult viimased 25 aastat.
Lisaks mine vaata, millised autod seisavad viilkatustega majade ees ja millised tänapäevaste majade ees.
Polnud su nõukogude aeg nii helde midagi, nagu sa ette kujutad. Maja majaks, aga üldine vaesus oli rusuv. Kuskil kolhoosis asuv maja maksis ka nõukogude ajal sama palju, nagu praegugi - hea, kui 10 000 eurot saad ehk aastapalk.
mari 25. august 2017 23:50
Ühesõnaga, lapsevanemad on kindlasti kõige paremad inimesed kooli juhtima, sest nemad juba teavad, kuidas... Jõudu tööle!
lapsevanem 26. august 2017 07:30
Rollid: Nõukogu liige, Juhatuse liige; Ettevõtted: TALLINNA LASTEHAIGLA SA, PIRITA HARIDUSSELTS MTÜ, KOOLISÕBER MTÜ;
Kas selline direktor tõesti leiab veel aega ka kooli juhtida?
Küsiks 25. august 2017 21:49
Ei maksa unustada, et Merivälja kooli direktor ja Pirita linnaosavalitsus on Keskerakonnast ja peaksid koostööd tegema. Merivälja koolibuss nr 6 peatub Kõivu nurgal, mis on koolilastele hirmus ja ohtlik koht, olen tihti näinud, kuidas koolijuntsud kabuhirmus üle tee jooksevad. Ülekäiguraja ääres oodates nad ei näe põõsaste tõttu mäest üles ja sealt tulevad suure kiirusega autoga - 50 - 70 km/h.
Lapsed ei näe, kui auto mäest alla tuhiseb või näevad seda alles viimasel hetkel, seetõttu jooksevadki.
Läbirääkimised Pirita linnaosavalitsusega ei ole aastaid kusagile viinud, nad ei ole nõus künnisega ega fooriga, on leidnud igasuguseid vabandusi, et ei peaks väikest raha kulutama linna rahakotist.
Siinkohal küsiks Merivälja kooli direktori käest, et kui te kõik kuulute Keskerakonda ja omavahel tihedalt koostööd teete, siis miks ei tehta ükskord seda ohtikku nurka korda? Miks riskitakse iga päev koolilaste eludega? Koolidirektoril oleks siin oma sõna öelda ja kui Tõnis Mölder kuulub Merivälja kooli hoolekogusse, siis miks sinna nurgale ükskord foori ei panda?
Merivälja Kooli lapsevanem 25. august 2017 21:36
Tema abikaasa kohta räägitu vastab tõele, lapsed on tõepoolest omapead ja kevadel toimusid paljud tunnid hoopis pargis, ainult selle vahega, et õpetajat ei olnud kusagil .... Samas on kuidagi shovinistlik suhtumine, et poisid ei pea kokkamist õppima. Õnneks need tunnid lisati, aga lapsevanemad kurtsid, et poiste tunde kokanduses oli ülivähe.
Jäätise müümist ma samuti õigeks ei pea, sest lapsed jätsid koolitoidu söömata ja lootsid ainult jäätisele. Selles mõttes hea, et see teema sai lahendatud. Kooli ei sobi jäätis.
Samas unustatakse ära olulised asjad, Merivälja Koolil on uus koolimaja, võimla ja ujula. Paljud koolid saavad sellega uhkustada? Samuti on hinnas liikumine ja sport, ratastega kooli saabumine ja palju värskes õhus liikumine.
Mobiilid ja tehnika on koolis keelatud, jällegi suur pluss. Koolitoit on tervislik, laste tervise eest hoolitsetakse.
Räägime ausalt õpetajatest, vene keele õpetaja taob kepiga vastu lauda, ujumisõpetaja teeb kahtlaseid võistlusi, mistõttu on põhjus kahelda ujumisõpetaja pädevuses. noor kehalise kasvatuse õpetaja kiusab erivajadusega last ja tema vanemaid, õppealajuhatajad vahetuvad tihti ja nende autoritaarne suhtumine ei vii kooli edasi. Väikeklassi ja psühholoogi ei ole, kuigi oleks hädasti mitmele lapsele neid vaja.
Mõlemad pooled on olemas, nii hea, kui halb. Pigem oleks lahenduseks, kui direktor saaks abilise või assistendi hoolekogu poolelt, et saaks rohkem aega pühendada mureküsimustele, praegu on direktoril suur koormus ja seetõttu ilmselt hoolekogu teda süüdistabki, et ei pööra lastevanemate muredele piisavat tähelepanu. Oleks vaja maha istuda ja punkt punktilt asjad läbi rääkida ja lahendus leida. Võib-olla Merivälja Kooli direktor ei ole ideaalne, kuid raske uskuda, et uus direktor saab kohe nii suure koormusega hästi hakkama.
teise kooli lapsevanem 25. august 2017 23:38
"...kuidagi shovinistlik suhtumine, et poisid ei pea kokkamist õppima"
Milline jama!
Oli palju huvitavam aeg,kus poisid olid poisid ja tüdrukud olid tüdrukud.Oma tegemistes.
Ulvi 26. august 2017 09:18
Meil on poiste kokkamise tund populaarne ja on teada tõsiasi, et paljud mehed on kokad. "Naised peavad süüa tegema" on kiviaegne suhtumine, naised ei taha olla sünnitavad kodumasinad, vaid inimesed.
Sellepärast ongi Eesti naine maailma õnnetuim naine, et koduseid kohustusi on palju ja mehed selles ei osale. Seepärast on mehed õnnetud, kuna naistel ei ole aega nende jaoks, neil kasvavad kohustused üle peale. Ma oma lastele olen sünnist õpetanud, et kui tahad perekonda, siis jagad võrdselt kohustusi ja kui ei taha kohustusi enda peale võtta, siis palka enda raha eest kokk ja koristaja. Naisele jõuga kohustuste peale surumine on egoistlik ja enesekeskne.
A. 28. august 2017 11:41
Aaa, Sa mõtled seda aega, kus naisel olid majapidamise kohustused ilma igasuguste või minimaalsete kodumasinateta ja mees siis putitas autot või võrri koos sõprade ja õlledega garaazis.... Oi kui palju lapsena nähtud neid ära kurnatud, trööbatud, frustreeritud vihaseid naisi, kes olid kõige eest vastutavad, samas kui mees oli oma kodus külaline... Sa mõtled seda aega?
küsimus 25. august 2017 21:11
Mis oligi selle koolidirektori nimi,kelle poja firma koolis jäätiseäri korraldas?
tead ju küll 26. august 2017 07:27
ja ütle siis ausalt ka välja.
Ärbert 25. august 2017 20:48
Jätta lapsed omapead tööriistadega ühte klassi on ohtlik ja ilge kuritegu. Tööriistade suhtes.

näha on, 25. august 2017 20:43
et temast tahetakse lahti saada ja ilmselt saadaksegi.
tundub küll 25. august 2017 23:39
Nii see ilmselt käib jah seal.